Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
wiata
klejnus    0

A ja myślałem ze chodzi wam o te słupy metalowe:P Te kratownice co sa nad peronami. rozumiem ze na wiatę "przyczepiana" do obory też trzeba mieć pozwolenie co nie?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Z tego co wiem, jeśli jest tylko przedłużeniem dachu, i nie styka się z ziemia to jest ok, można mieć podparte słupami, i bez zezwolenia jeśli można je szybko zdemontować :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Nie potrzeba zezwolenia jeśli jest to konstrukcja nie na stałe. Tak na marginesie to historia zna taki sławny przypadek kilkaset lat temu, że Cygan chciał zbudować dom ale nie pozwalało państwo więc stworzył ''dom na kołach'' i jak przychodziła kontrola to go przestawiał o kilka cm.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Historia z przed około roku w Polsce. Facet bez zezwolenia zbudował gołębnik. duuuuuży gołębnik. Oczywiście ktoś podkablował go i dostała nakaz rozbiórki. Facet był jednak cwańszy i podniusł to konstrukcje do góry i dospawał koła. Gdy ponownie przyjechali sprawdzić czy rozebrał okazałoze ze tonei jest juz ani budynek ani budowla wiec nie potrzeba zezwolenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

O kolesiu o którym piszesz oFsik to Drzymała. Lekcja historii sie kłania:P I tu chodizło o niemców którzy go kontrolowali itd itp. A co do budynków to słyszałem ze ktos kiedyś wybudował garaż czy coś takiego na starych oponach i to byly jego fundamenty ale co i jak nie znam szczegółów. Hmm czyli co wiata taka tylko z podporami z przodu i mocowana do obory np nie potrzebuje teoretycznie pozwolenia?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

O kolesiu o którym piszesz oFsik to Drzymała. Lekcja historii sie kłania:

No to jeszcze tak źle zemną nie jest ładne kilka lat temu to było na lekcji. Co do tego pozwolenia to się jeszcze spytam ojca.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Namiot magazynowy - hala namiotowa - pawilon (784016281) - Aukcje internetowe Allegro ciekawe jak z trwałością takiego namiotu by było. Nie potrzeba zadanych planów, pozwoleń itd. Troche niski ale może na zamówienie zrobił by na wysokość 3-4 m.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Andrzej zapomnij o tym a Ty jeszcze w dodatku wyższy chcesz. W wsi obok stał taki z 5 na 10 na 2 to jednego dnia plandeka wpadła do środka pod ciężarem wody a jak przyszedł wiatr to namiot poleciałby do sąsiada gdyby nie płot.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi nie jest to potrzebne. Przypadkowo natrafiłem na allegro na to.

Zapewne trzeba by samemu wzmocnić konstrukcje. I przeczepić do ziemi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A czy ktoś ma pomysł jak zrobić 3 drzwi przesuwne do wiaty- wjazdy obok siebie (najlepsze były by rolowane czy segmentowe jednak to chyba zbyt drogie- drzwi ok 4,5 X 5 m). Są jakieś pomysły ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Widziałem drzwi segmentowe na allegro chyba po 4 tyś używane. Widziałem też w Castoramie jak się wyjeżdża wózkami z działu budowlanego z plandeki wzijanej przy pomocy przekładni. Prosto do zrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Jak 3 obok siebie to jedyna opcja to te segmentowe lub rolowane dla mnie rolowane lepsze bo nie blokują powierzchni nad drzwiami, ale koszt to koło 8tys :blink:

 

Mój znajomy mam przesuwane na boki zrobione ale to dość skomplikowany mechanizm ale działa. Jest to zrobione tak ze u góry jest kilka szyn koło siebie i jak się otwiera te środkowe to one zachodzą przed jedne z bocznych.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Też właśnie myślałem nad tym pomysłem ułożenia szyn obok siebie. Używanych nie chcę, a nowe to niestety spory wydatek. A jak coś to zostają do zrobienia otwierane. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Zrobiłem wiate 12x6 na slupach metalowych konstrukcja również, blacha dach i częściowo obicie szczytów reszta podmurowana i obita deskami nie duży budynek ale kosztowny wiec robię etapami i raczej swoimi silami, właśnie nie wiem co z wrotami miała być przejazdowa ale sypie śniegiem wiec muszę zrobić wrota, czy wrota na szynach z dużą powierzchnia to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To podziel się zdobytą wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja przeglądam często allegro i czasami ciekawe są, ale i ciekawie się cenią. Od nowego roku ze znajomym handlarzem będziemy jeździć po Niemczech w poszukiwaniu jakiejś konkretnej wiaty, czasami się trafiają za nieduże pieniądze ale z "zeszłej epoki" kryte azbestem i szkopuł polega na tym że masz za nieduże pieniądze ale sprzątasz wszystko i np oglądałem jedną o wymiarach 90x18x(ok 4) i poszła za 5 tys euro ;[

Na bydło za to planuję postawić na słupach elektrycznych które zakupiłem bo słupy w środku nie będą przeszkadzały gdyż będą jednocześnie oddzielać kojce od siebie.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Ja tez co jakiś czas przeglądam allegro w tym temacie :) i ceny używek tez są kosmiczne ;[ Teraz znalazłem fajna konstrukcje ocynkowana skręcana 12x28x4 z blacha trapezowa na dachu 45tys netto :) ale to już cena z dostawa do polski i rozmontowaniem z berlina. Nowa tego typu to koszt około 70tys + dach. Jak widać handlarze ostro przycinają na tym :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

A nie myśleliście o hangarach? W mojej okolicy to taki o wymiarach 10x20 i wysokości nie wiem w najwyższym punkcie pewnie z 6 m, 2 pary wrót z obu stron i to chodzą po 24 tysiące tylko że poskładać samemu trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj