Polecane posty

master20002    228

spadek dachu może być w którą stronę Ci pasuje z tym że wodę musisz złapać i odprowadzić na teren własnej nieutwardzonej działki. Z plandeka zamiast drzwi może być. Ściana też może być. Powtarzam, wiata nie jest budynkiem więc nie obowiązują jej warunki techniczne w tym np odległości od granic itp.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Ja skończyłem ostatnio wiatę. Słupki zrobiłem z rur dn 65 kotłowych, takie miałem u siebie. dospawałem ceowniki do rur, poprzykręcałem łaty i do łat przykręcone są blachy trapezowe. U góry dwuteownik pospawany wokół, krokwy, łaty i tak samo blacha ocynkowana. 

Wielkość to mniej więcej 6m x 6m. Spadek w jedną stronę - do podwórka.

Kupiłem łaty, krokwy,  kawałek ceownika, blacha na dach, trochę farby i wkręty - koszt to ok 2000 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Po świętach kończę wiatę -jeśli można to tak nazwać

Jest to konstrukcja "przedłużenie"dachu stodoły, w niższej części 6x6m użytkowych wysokość w niższej częsci 3,3m z wyższej konstrukcja wsparta na słupach prądowych przykręconych do konstrukcji stodoły,ponadto są przykręcone do krokwi stodoły w niższej na samych słupach prądowych reszta konstrukcji wykonana z belek 9x18cm co 1m,łaty bite co 0,5m, przykryta blachą t 18 aluocynk, od szczytu drzwi przesuwane "na stodołę"w całości(6m)-wykonane z profila 40x20mm i obite blachą,nad nimi zamontowany świetlik , od przodu dwie pary drzwi przesuwanych tak aby nachodziły na siebie-raz jedne raz drugie, wykonane z desek 2,5cm.

W wyższej części konstrukcja  ma 4x6 uzytkowego i jest wykonana ze specjalnych elementów metalowych pochodzących z regałów wysokiego składowania, połączona ze stodołą w ten sposób,że krokwie wiaty są przykręcone do krokwi stodoły ok 1,5 metra wyżej niż wiaty niższej i wzmocnione w poprzek dwuteownikiem 120mm, krokwie dawane co metr w niższej częsci wiata ma 4,5m wysokości i jest to przedłużenie głównego klepiska-przejazdowego stodoły od czoła posiada drzwi otwierane tradycyjnie na dwie strony i umocowane na trzech zawiasach po każdej stroniem wykonane z desek 2,5cm. Różnica wysokości obu wiat jest zabudowana blachą trapezową,a z drugiej srtony wiata przylega do budynku.Łaty podobnie jak w niższej części co 0,5m. Okapy na oby częściach po 0,5m, również przykryte t 18

POzostało zamontować rynny i oświetlenie,prąd mam juz pociągnięty.

I tu rodzi się pytanie jakie rynny zamontować?Zainwestować w oryginalne czy bawić się i ciąć rury kanalizacyjne?Jakie założyć lampy?Jarzeniówki? Macie jakieś ciekawe propozycje???

I najważniejsze robić na to zgłoszenie?? Warunki zabudowy mam wydane ale teraz wydaje mi się,że są to dwie odrębne wiaty a ich powierzchnia osobno jest mniejsza niż 50m

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Już wybudowane i pytasz o zgłoszenie? Do 50m2 nie trzeba zgłaszać, ale to muszą być niezależne konstrukcje (stykać się mogą). A Ty skręciłeś coś ze stodołą i nie wiesz czy masz 2 wiaty czy jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

różnie można to interpretować ze sobą nie są połączone.....

a do stodoły można więcej dostawić niż jedną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

powiedzmy że muszą stać niezależnie, w sensie że rozbiórka jednego nie może spowodować że zawali się drugi,

 

do 50m2 co do odległości, to wydziale budownictwa powiedzieli że jednak są, np 4 metry do budynków przechowujących mat łatwopalne, 7 metrów do otworów okiennych budynków mieszkalnych, jak przechodzi linia elektryczna przez działkę to spytać w energetyce, sprawdzić lokalny plan zagospodarowania, czy nie ma ograniczeń np co do wysokości budynku, w sumie można na pałę, ale jak się życzliwy trafi to...

stodoła to nie wiata,

 

generalnie mamy burdel w prawie i ustawach, i nie jest to wszystko logicznie napisane, jak się nałoży jeszcze lokalny plan zagospodarowania to np. kolor dachu może nie pasować i jak kolega, dachówkę zamówił, w projekcie i planie zagospodarowania czerwony, ale kier budowy odesłał, bo kolor był bardziej brązowy niż czerwony... a jak market stawiali to zrobili dach niebieski i gmina siedziała cicho,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

w moim przypadku rozbiórka jednej nie zaszkodzi drugiej właśnie dlatego sądzę,że to dwie odrębne wiaty co do odległości to "sympatyczna" Pani w UG mówiła,że w tej chwili niema to znaczenia

Jeśli chodzi o przechowywanie materiałów łatwopalnych   tj słomy, siana to nie przechowuję ich w tej stodole-w zasadzie to tylko nazwa po niej została, służy mi do przechowywania maszyn, płody przechowuję w dwóch innych stodołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Po świętach kończę wiatę -jeśli można to tak nazwać

Jest to konstrukcja "przedłużenie"dachu stodoły, w niższej części 6x6m użytkowych wysokość w niższej częsci 3,3m z wyższej konstrukcja wsparta na słupach prądowych przykręconych do konstrukcji stodoły,ponadto są przykręcone do krokwi stodoły w niższej na samych słupach prądowych reszta konstrukcji wykonana z belek 9x18cm co 1m,łaty bite co 0,5m, przykryta blachą t 18 aluocynk, od szczytu drzwi przesuwane "na stodołę"w całości(6m)-wykonane z profila 40x20mm i obite blachą,nad nimi zamontowany świetlik , od przodu dwie pary drzwi przesuwanych tak aby nachodziły na siebie-raz jedne raz drugie, wykonane z desek 2,5cm.

W wyższej części konstrukcja  ma 4x6 uzytkowego i jest wykonana ze specjalnych elementów metalowych pochodzących z regałów wysokiego składowania, połączona ze stodołą w ten sposób,że krokwie wiaty są przykręcone do krokwi stodoły ok 1,5 metra wyżej niż wiaty niższej i wzmocnione w poprzek dwuteownikiem 120mm, krokwie dawane co metr w niższej częsci wiata ma 4,5m wysokości i jest to przedłużenie głównego klepiska-przejazdowego stodoły od czoła posiada drzwi otwierane tradycyjnie na dwie strony i umocowane na trzech zawiasach po każdej stroniem wykonane z desek 2,5cm. Różnica wysokości obu wiat jest zabudowana blachą trapezową,a z drugiej srtony wiata przylega do budynku.Łaty podobnie jak w niższej części co 0,5m. Okapy na oby częściach po 0,5m, również przykryte t 18

POzostało zamontować rynny i oświetlenie,prąd mam juz pociągnięty.

I tu rodzi się pytanie jakie rynny zamontować?Zainwestować w oryginalne czy bawić się i ciąć rury kanalizacyjne?Jakie założyć lampy?Jarzeniówki? Macie jakieś ciekawe propozycje???

I najważniejsze robić na to zgłoszenie?? Warunki zabudowy mam wydane ale teraz wydaje mi się,że są to dwie odrębne wiaty a ich powierzchnia osobno jest mniejsza niż 50m

 

 

Masz wydane warunki zabudowy z gminy??? Czyli planowałeś rozbudowę, a na to trzeba pozwolenie.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454

Nie! Planowałem wiatę i jako taką składałem pismo w gminie... i na taką dostałem warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie gotowych projektów wiat, budynków gospodarczych, to osobiście bardzo polecam portal kreodom.pl. Mają ciekawą i szeroką ofertę, no i ceny są rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, a ja planuje postawić wiatę 20x12x4,5. Wiata przelotowa bez żadnych ścian tylko sam dach i szkielet, jaki może być tego koszt i z czego wykonać taką wiatę, dach chciałbym aby był na jeden spad. Nie wiem czy to dobry pomysł, bo po wichurach jakie przeszły w tym roku boję się że może zgarnąć dach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj