Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja postawiłem drewniana wiatę co prawda mała bo 7m X 13 X 4m ale mi starcza. Koszt takiej wiaty bez mojej robocizny to 4,5 tysiąca plus 15 kubików własnego drzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Witam

Kupiłem przed dwoma laty pięknego Z056 jednakże nie mam dachu dla niego.

Najlepszym materiałem pod budowę wiaty jest oczywiście metal, jednakże cena artykułów potrzebnych jest dość wygórowania, i zastanawiam się nad drewnem.

Czy jest to dobry pomysł? - jak sądzicie, proszę o opinie

 

-Tematy połączone-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

jeżeli zaimpregnujesz to czemu nie .Ja mam dostawioną taką wiatę do stodoły... trzymam w niej heder jakieś takie niepotrzebne sprzęty i jest git... a koszt malutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Może poszukaj czegoś z jakiejś rozbiórki. Ja miałem okazję kupić słupy energetyczne, dałem prawie jak za darmo, a wiata z tego jest bardzo fajna i solidna


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U nas ma jeden zrobioną wiatę z płyt od płotów betonowych


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

My właśnie robimy wiatę na ciągnik+maszyny, w przyszłości będzie również stał tam kombajn.

Wiata jest dostawiana do stodoły, jak będzie potrzeba to się ją obije np. blachą albo obmuruje. Już na sprzęt nie będzie padać, a kiedyś postawi się osobny garaż murowany.

 

Wiata z jednej strony będzie spierać się na stodole, a z drugiej na betonowych słupach-kupiliśmy tuleje papierowe, robi się zbrojenie i zalewa się to betonem. Dach będzie drewniany, pokryty najprawdopodobniej blachą trapezową.

 

Wymiary to bodajże 18 metrów długa, 7 szeroka i 4 wysoka.

 

Na spodzie są betony (ze silosu na wysłodki), dachówki, cegły ze starej stodoły, na to pójdzie piasek, a na samą górę jakiś drobny kamyk.

 

Na razie robimy to sami, ale tata był u sąsiada który ma firmę budowlaną, ile by kosztowało zrobienie dachu i przykrycie przez jego firmę. Na razie nic nie wiemy, mają to wszystko policzyć i dać nam znać. My mamy zrobić te słupy betonowe i wszystko wyrównać.

 

Jak skończymy budowę, podam mniej więcej ile nas to wyniosło :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Mi wystarczy na razie wiata 10x6x5 aby spokojnie postawić w niej Bizona i prawdopodobnie będzie to konstrukcja drewniana z obiciem z blachy trapezowej, lub podobnej.

Swoją drogą widziałem kiedyś ogłoszenie w Anonsach - "sprzedam wiatę na Bizona" - cena 800zł, - ale nie kupiłem jej bo bizona nie miałem, a teraz żałuję bo mam Z056, ale nie mam dachu dla niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W sąsiedniej wiosce znajomy postawił drawniany garaż na bizona. Pod bizona wkładał jeszcze agregat uprawowy. Po prostu pod heder podstawiał dwa pieńki żeby nie opadł a agregat pod spód. Teraz nie ma już tego bizona, niema agregatu i nie ma gospodarza (jest ale mieszka gdzie indziej). Jest tylko drewniana pusta wiata gdzie obecny właściciel nawet drzwi zamyka....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
"sprzedam wiatę na Bizona" - cena 800zł, - ale nie kupiłem jej bo bizona nie miałem, a teraz żałuję bo mam Z056, ale nie mam dachu dla niego...

Ojciec dzwonił wtedy do tego gościa była to drewniana konstrukcja i całe poszycie z blachy. Ale za pózno zadzwonił bo gościu sprzedał w ten sam dzień co ukazało się ogłoszenie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
I co z tą wiatą? nie sprzedaje jej?

To konstrukcja drewniana pod eternitem. Jej stan jest taki ze jak rozbierzesz to już nie złożysz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Widzę, że Tomek też stawia wiatę pod kombajn. Tak samo jak ja, zlikwidowałem już starą szopę, która ledwo co stała. Stawiona będzie na drewnianych słupach, z góry chyba trapezówka. Wymiary około 9m x 5m x 6m wysoka. Ojciec stwierdził, że najlepiej będzie mu zbudowac wiatę ze spadem na bok, mi się to jakoś nie widzi... Kupował ktoś ostatnio trapezówkę? Jeśli ma ktoś ciekawe oferty, byłbym za nie wdzieczny :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja na feriach kupowałem na wiatę w limblachu nie wiem czy u Ciebie też są to płaciłem po 17zł za m2. Myślę że w dobie kryzysu droższa nie jest.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Witam chcemy z ojcem postawić wiatę wymiary to 50m x 10m wysokość 4m cała murowana jaki może wyjść koszt takiej wiaty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Jest tez opcja postawienia tunela foliowego, ja mam taki na 18 metrów i trzymam tam ciągniki i maszyny, kilka lat spokojnie wytrzyma a i koszty mniejsze, później tylko folie zmienić i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Witam tez jestem ciekawy kosztu wiaty( garażu) tak 30x10 x 4-5m. I właśnie się zastanawiam co będzie tańsze stalowa czy murowana i słupy żel-betowe ?? Pokrycie z trapezową ostatnio kupowałem po 16zł mb. U mnie miała by stanąć pomiędzy 2 stodołami i nie wiem jak to rozwiązać żeby nie było problemu ze śniegiem i woda z za dachów tych stodół ( garazy)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja się dołączam do tematu z pytaniem jak ti wygląda prawnie to stawianie wiat. Czy potrzebne są zezwolenia na budowę plany itd? Np taka wiata potrzebuje zezwolenia itd? I ile mniej więcej was kosztowały te słupy energetyczne z pkp?? I gdzie można się zgłosić po takie cos? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Pozwolenie jest potrzebne na każdą budowlę przekraczającą powierzchnię 30m2 i jakąś tam wysokości wymagany jest również projekt. Ktoś z AF kupował te słupy po 12zł.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

12zł za kg metr czy jak? I hmm bo te słupy naprawdę nie głupi pomysł. Wykopać dziurę zrobić fundament postawić słupy na to dach i wiata gotowa:) Tylko jestem ciekaw jak takie wiaty bez ścian itd wytrzymują bardzo silny wiatr hmm?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Według mnie to i tak powinno się zrobić chociaż 3 ściany, bo co z tego dachu jeśli w zimie i tak śniegu nasypie na maszyny na 100%. Dzwoniłem do tej firmy z linku powyżej to za wiatę 2 spadowa 10x25x4 75tys brutto z dostawa, montażem jedynie fundamenty ( betony pod słupy trzeba zrobić) Myślę ze oferta dość interesująca. W tej cenie są ściany z blachy trapezowej i drzwi a cena do negocjacji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

dobrym sposobem jest dostawienie przedłuzenia dachu do obory, ja mam w planie cos takiego zrobic, poniewaz budynek stoi wschod zachod,a przedłuzenie dachu planuje od strony poludniowej, obora jest długa 28 metrow, wiec planuje przedłuzenie o 6 metrow dachu, obora jest dosc wysoka bo niecałe5 metrow,a od strony poludniowej w przyszłosci przerobka na wolnostanowiskowa, :)

to przedłuzenie to rozwiazanie tymczasowe bo tez plany sa na wiate murowana


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj