Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na maszyny

410 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2012 - 17:24

Wiata na maszyny A co sądzicie o takich gotowych garażach? http://ogrodosfera.pl/garaze-drewniane Opłaca się czy nie do końca?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na maszyny Dzisiaj, 09:12
  •  

#322 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 15 październik 2012 - 17:28

Wiata na maszyny czy ktoś z Was stawiał halę tunelową/łukową ja chciałbym zamienić dwa rzędy starych i niskich (do większości nawet nie wjadę ciągnikiem) garaży na zestaw 3-4 tuneli o szerokości 7-8 metrów i długości 18-20 metrów o wysokości w środkowej części ok 4-5 metrów w kształcie zbliżonym do odwróconej litery U, a nie w kształcie klasycznych tuneli foliowych, pokryte byłyby plandeką a lekka konstrukcja stalowa byłaby ustawiona na wybetonowanym podłożu z odstępami między tunelami, jeszcze nie mam wyliczonej konstrukcji a inwestycja jest na etapie rozważań teoretycznych, stąd wskażcie mi proszę namiary na zrealizowane projekty o podobnym kształcie

#323 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 październik 2012 - 17:54

Wiata na maszyny http://www.agrofoto....7-hala-na-bale/ tu masz kolego coś podobnego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 październik 2012 - 18:25

Wiata na maszyny

stąd wskażcie mi proszę namiary na zrealizowane projekty o podobnym kształcie

W takich "hangarach" trzyma się np. bydło mięsne. W Stanach to popularny system. Jak znajdę wizytówkę podeślę namiar na firmę (z USA).

Edytowany przez eco-e, 15 październik 2012 - 18:34.

#325 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:13

Wiata na maszyny dzięki, nie mogłem znaleźć nic na af, w USA robią hale od razu z blachy tzn spotkałem konstrukcje samonośne z blachy trapezowej, muszę oszacować koszt wykonania takiej konstrukcji; http://www.agrofoto....tal__17__st__10 to jest fajna i lekka konstrukcja niedługo będę znał koszty wyprodukowania czegoś takiego we własnym zakresie

#326 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:46

Wiata na maszyny to ta sama co ja dałem, tak mnie zaciekawiło to i tak myślę czy opasy by można wpuścić do tego. Tylko posadzkę zrobić i stół paszowy.

#327 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:49

Wiata na maszyny Znalazłem :)

http://asicoverbuildings.com/

Możecie podejrzeć sporo ciekawych rozwiązań

#328 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:10

Wiata na maszyny

to ta sama co ja dałem, tak mnie zaciekawiło to i tak myślę czy opasy by można wpuścić do tego. Tylko posadzkę zrobić i stół paszowy.

ta sama, bydło mogłoby trochę poniszczyć konstrukcję i poszycie, ale możnaby sobie z tym pewnie poradzić za pomocą pastucha, ale już mury oporowe takie jak w tych rozwiązaniach z usa to już fantastyczna sprawa - można łatwo wybierać ściółkę ładowarką, http://asicoverbuild...cattle-building muszę ogarnąć kurs spawacza może wyssałem z mlekiem matki jakiś ślusarski talent i będę w stanie samemu rzeźbić coś poza sezonem

#329 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:32

Wiata na maszyny Można konstrukcję na murku postawić albo są takie betonowe klocki jak "lego" do ułożenia jako mur oporowy. Nawet mają na takimś czymś te konstrukcje.

#330 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 październik 2012 - 14:45

Wiata na maszyny mi akurat zależy na braku związania takiej hali łukowej z podłożem, gdyż jej koszt będzie nie wiele większy od pozwolenia na budowę, zamierzam tylko utwardzić podłoże na zgłoszenie i postawić tunele, w dłuższym okresie raczej nie będę ich użytkował, ewentualnie wykorzystam je w innym przeznaczeniu i w innej lokalizacji/ być może będę je również modernizował (dodając izolację termiczną na poszycie), ale wydaje mi się, że już niższego stosunku ceny do powierzchni nie uda się uzyskać - sąsiad stawia tunele foliowe o rozpiętości 10m i wysokości 4 metrów - oparte na giętym kątowniku 50mm wzmocnionym prętem; kątownik 60x60x4 kosztuje ok 10zł/mb, więc za 20zł/m2 można zrobić bunkrową konstrukcję + poszycie 10zł/2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 14:54

Wiata na maszyny ten użytkownik ma konstrukcje łukowe http://allegro.pl/li...?us_id=25194617 . Te "klocki lego" stawiasz na ziemi, jeden waży ponad tone to wątpie żeby wiatr porwał całą konstrukcję o ile się dobrze zakotwiczy.

http://allegro.pl/kl...2700594892.html o te klocki mi chodzi, z jednego mamy 1m2 ściany. mogły by być trochę chudsze.

Dodatkowo myślę że spokojnie z drugiej strony można by usypać pryzmę kiszonki i drugą taką ścianę postawić z tych klocków. Kwestia tylko posadzki i uszczelnienia szczelin.

Edytowany przez dawidg2, 16 październik 2012 - 15:42.

#332 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 październik 2012 - 18:13

Wiata na maszyny rura to jeszcze lepszy materiał (tylko nie wiem jak będzie na tym leżała plandeka) http://allegro.pl/ru...2703941235.html materiał też dosyć tani (nie wiem tylko czy mocniejszy konstrukcyjnie, ale organoleptycznie stwierdzam, że rura będzie mocniejsza), takie klocki również można zrobić we własnym zakresie (do kiszonek stosuje się podobne rozwiązanie w kształcie odwróconej litery T, dzięki czemu uzyskuje się większą stabilność przy mniejszej masie m2 ściany

#333 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 18:23

Wiata na maszyny Ale klocki można łatwo przestawiać. wiem że T się stosuje albo L ale też trochę kosztują. Wątpie żeby te klocki się przesunęły jakby jeździł przy nich i ubijał kiszonkę nawet przy 3 szt na wysoko (2,1m).

#334 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:07

Wiata na maszyny one się oczywiście nadają tylko są cięższe/droższe od tych o kształcie T/L

#335 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:24

Wiata na maszyny http://allegro.pl/el...2703337689.html 1,5m2 za 310 zł do 250 za 1m2, dużej różnicy niema :)

#336 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 16 październik 2012 - 21:27

Wiata na maszyny nie da się ukryć, do wiaty łukowej takie L - ki istnitnie się nie nadają, ale do kiszonki są już w sam raz, bo szybciej sieje ustawi, ale z drugiej strony te klocki można wyżej sztaplować

#337 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 21:31

Wiata na maszyny No tak, pozatym jeśli mamy jakiś plac to możemy je ustawić na tym placu. A te L to pewnie trzeba zabetonować jeszcze. Klocki nawet można ułożyć na ziemi i robić pryzmę między nimi. a w razie konieczności można je przestawić i zrobić większy silos. No i jak piszesz w razie konieczności powiększyć silos na wysokość :)

#338 Share kajmanek15

kajmanek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, nowe technologie, inwestycje,motoryzacja

Napisany 03 styczeń 2013 - 22:15

Wiata na maszyny -- połączono --

witam zastanawiam sie nad budowa wiaty garazu i teraz czy lepiej bedzie metalowa czyli z blachy trapezowej i ocieplona styropianem czy murowana i ocieplona. Ma w niej byc warsztat gdzie bede mógł remontowac maszyny, przechowywac i ewentualnie chowac zboże w czasie deszczu :) jesli możecie to piszcie jaka wy byscie robili i dlaczego ewnetualnie plusy i minusy oby propozycji za wszystkie odp. dzieki :)

Edytowany przez Marcin91, 03 styczeń 2013 - 22:36.
dublowanie tematów, ortografia

#339 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:45

Wiata na maszyny Kajmanek czy będziesz ogrzewał wiatę ??, raczej nie więc będzie to garaż napisz jakieś wymiary cóś więcej ??
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share kajmanek15

kajmanek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, nowe technologie, inwestycje,motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:13

Wiata na maszyny

Kajmanek czy będziesz ogrzewał wiatę ??, raczej nie więc będzie to garaż napisz jakieś wymiary cóś więcej ??

Bede ocieplał sturopianem od srodka w ten sposub ze bedz nawiercal dziury i na sruby :) wymiary 10m długa 5 m szeroka i 4 lub 3 wysoka we wjezdzie.