Polecane posty

yacenty    3838

słuchajcie, stało się, wbiłem wczoraj pierwszą łopatę pod garaż.

będę teraz stałym bywalcem tego działu.

Podpowiedzcie mi proszę co dać na "posadzkę" w garazu (pokryty bedzie blachą, boki też z blachy)

Bedzie drenaż do okoła.

Mamy wykorytowane na 20cm od poziomu 0.

Pomysł jest taki aby dać mączkę granitową na spód - ok 5cm, na to kamień granitowy - odpad z zakładu kamieniarskiego. Co na wierzch? Mączkę granitową czy grys - 0-31?

Piersze rozwiazanie mam w cenie 1zł tona, drugie 18zł tona


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na spód zawsze gruby odpad, bo on dobrze się klinuję,

Więc odpad kamieniarski,15-20 cm potem wyrównać piachem z kopalni granitu 0-31, z 5-8 cm, wyrównać i koniecznie zagęścić zagęszczarką.

Taka posadzka parktycznie gwarantuję dobre podłożę. Powinna być wyżej od poziomu 0 a że wyżej wyjdzie to zagęszczark a dobije się. Zagesczarkę w Strzegomiu wynajmiesz na dzień.

Za piasek kamieniarski 0-31 przywiozą ci liczę do 500 zł samochód, Do Olszan przywoził nam znajomy chyba po 400 w czerwcu.

Na wierzch możesz beton wylać, ale nie koniecznie.

Jak być chciał to mogę dać ci namiary, a nawet na fachowca który ci wszystko zrobi w dobrej cenie, i bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

firma robi już,

ale namiary na tanią mączkę i transport poproszę.

Mi krzyknał 150zł za furę 20ton transport.

mączka 1zł tona bo to odpad teraz jest

0-31 17zł tona

czyli wychodzi 500zł fura 0-31


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na wierzch proponuje położyć pozbruk. Podbudowę masz solidną. Jest on bezproblemowy jezeli chodzi o pękanie, wiadomo jak to jest z betonem. Pozatym nie ściera się nie kruszy wygląda estetycznie, a na tzw kowadle można niezłe ciężary ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Ja pod posadzkę miałem tłuczeń kolejowy...na to porządny chudziak i to wszystko bylo zagęszczone potem beton z gruszki nie pamiętam jaki mocny i zatartu kwarcem bajka. Łódki po tym pełne jeżdżą i sprzęt rolniczy 3rok ani jednego pęknięcia,wszystko robione jak najtańszym kosztem sam tylko pożyczyłem zagęszczarke i helikopter do zatarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie planuję tutaj betonu

to co mówię o posadzce to ma byc wszystko, nie traktujcie tego jako podbudowę.

Najbardziej interesuje mnie ile można (jak grubo) sypnąć mączki granitowej. Najchętniej dałbym jej 30cm, w 3 warstwac po 10 i wszystkie zagęścił maszynowo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mączka to piasek, w której kopalni to masz. Ja koło wiaty mam wysypany piach granitowy o jak popada to pod kołami różnie się robi. Zrobił się prawie jak beton ale jak dostanie wody to koła z ciągnika robią swoje, taka ciapa wychodzi.

Zawsze jest zasada w takich posadzkach, najpierw gruby odpad, na koniec piach, czyli jak byś dał- poukładał odpad kamieniarski i na to można 15-20 dać piachu. Podstawa zageścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Jasne,

wszystko wskazuje na to, że musimy zobaczyć ile tego odpadu kamieniarskiego się uzbiera. Sąsiad już pól roku zbiera :) hałdy stoją, ale na ile m2 posadzki wystarczy to nikt nie wie :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bury11    0

Panowie a gdybym robił wiatę wolno stojącą, tzn pecki betonowe i do tego przykręcane slupy drewniane to potrzebuje zezwolenie??mianowicie chodzi mi o wite 20x10x6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zamierzam postawić garaż z płyt betonowych 14m x 6m i wysokość we wieździe 3m, planowałem 4 wrota po 3,4m i dach jednospadowy. Wiata była by postawiona oddzielnie na osobnej działce i spadek w stronę drogi gminnej gruntowej i mam pytanie czy da się taki garaż postawić na zgłoszenie i ile powinien być postawiony od drogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :D ile może kosztować taka wiata 20-25m szerekośći --- 10m długści---- 4-5m wysokości tak aby tylni ściana była mórowana z bloczków a boczne z blachy:) tak aby mogło tam być zboze albo ziemniaki :) no i oczywiście jakieś graty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slubopatryk    1

Witam.Mam problem poniewaz chce postawic kompletny garaz blaszany z gotowych konstrukcji wymiary to 20x6x5  i chcial bym zapytac jaki bedzie koszt takiego garazu?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

witam, ineteresuje mnie cena wiaty szer.20 m długość 7 i wysokość 4 ? ktoś może by się orientował w cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Witam wszystkich!

Powoli przymierzam się do budowy wiaty(hali) o konstrukcji metalowej ściany i dach kryte blachą trapezową i dwie bramy przesówne. Wiata ma mieć wymiary 12x18x4  miała by służyć jako magazyn na zboze oraz garaż na maszyny. Mam pytanie do osób które robiły już coś takiego a mianowicie jak wygląda papierologia w takich sprawach czyli projekt ,pozwolenia itp. co jest niezbędne ,od czego zacząć ,do kogo w pierwszej kolejności się zwrócić. Bardzo proszę Was o rady.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

standardowa budowa gmina projektant geodeta projektant powiat znów projektant i budowa a tu kierownik budowy geodeta ekipa budowlana. kierownik budowy geodeta powiat i można flaszkę pić


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

A jak wygląda sprawa z kosztami oczywiscie nie licząc ekipy budowlanej i materiałów bo to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam. W niedalekiej przyszłosci chciałbym postawic jednospadowa wiate na maszyny o wymiarach 22m szer. 6m długosci i chciałbym zapytac czy przy takiej długosci krokiew jeden metr roznicy miedzy koncem a poczatkiem wystarczy czy moze spad dachu bedzie za mały?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Będzie Ci potrzebny projekt, więc tam będziesz mieć takie dane. Chyba, że będziesz to budować na raty po 35m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Poszukuję blachę trapezową na pokrycie dachu, znalazłem taką http://allegro.pl/blacha-trapezowa-popularne-kolory-super-jakosc-i5211041352.html  Przysłali mi ofertę i wychodzi bardzo korzystnie. Tylko teraz moje pytanie brzmi czy miał już ktoś do czynienia z tą firmą, czy różnica 4-5zł na metrze taniej niż w innych firmach, to nie jest tam coś ukryte np. cieńsza niż powinna być, jakiś wyrób chiński? Za wszelkie info Dzięki  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Tylko nie wiem czy doczytałes ze ta promocyjna cena jest w przypadku gdy bierzesz u nich min 100 m2 blachy razem z obróbkami(gasiory, pasy podrynnowe, wiatrówki, obróbka komina) a znajac zycie po doliczeniu tych wszystkich obróbek cena zrobi sie mniej atrakcyjna albo konkurencyjna z innymi producentami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Będzie Ci potrzebny projekt, więc tam będziesz mieć takie dane. Chyba, że będziesz to budować na raty po 35m2.

 

W czerwcu ma wejść nowe prawo budowlane wg którego wiat do 50 m2 nie trzeba będzie zgłaszać, ani wyrabiać pozwoleń.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

A to kolego @matisz akurat doczytałem, potrzebuję ponad 200m ale z tymi dodatkami to prawda. Liczą jak za zboże  :) Nowe prawo wchodzi niby ma ulepszyć życie inwestorom, starczy tylko zgłoszenie.

 

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Do wiat nic nie będzie trzeba. Zgłoszenie to na większość inwestycji na które trzeba było pozwolenie, z tym że wymagane są te same papiery. Z tym, że mają 30 dni na odpowiedz, a nie cała procedura tj. postępowanie itd


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj