Polecane posty

farmermf    80

człowieku, a co to jest 3m? Agregatem 3m siewnym(3.3szer transportowa) w drzwi 4.5m denerwuje wjeżdzać. Teraz od 5m do 6.5m innych nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja mam zamiar zrobic wjazdy 2x5 metrów lub 3x5 metrów i jeden wjazd 6 metrów w swietle w razie gdybym miał kombajn z hederem 5 metrowym (obecnie 4,5 m), na wiekszy poki co nie przewiduje bo kombajny z wiekszymi hederami to nie na nasze pola.

 

kumpel teraz robił wiate 6,5 / 18, wysokosc z tyłu niecałe 3 metry, od frontu niecałe 4 metry, tył i boki zrobione z przeseł betonowych jak od płotu. dach pokryty blacha trapezówka , drewno topolowe . całkowity koszt 12,500 zł. oczywiscie nie ma posadzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Cześć. Mam pytanie co myślicie o postawieniu garażu z płyt betonowych myślę o wymiarach 12m na 6m wysokość 3 metry i na ten "płot" postawić dach. jedna ściana otwarta bez "płotu" na dach konstrukcja drewniana i blacha tam gdzie była by ściana otwarta zrobił bym drzwi albo słupy metalowe bym wstawił albo drewniane. Wszystko myślałem by ocieplić i zaciągnąć klejem w późniejszym czasie pomalować w środku bym zrobił wylewkę i kanał. Myślę by do tego dostawić jeszcze pomieszczenie 4m na 4m z tym że wysokość 2 metry i by mieć tam warsztat. Co sądzicie o tym??. Rozważam jeszcze zamówienie garażu Blaszanego kosz około 12 tysięcy bez podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

A zna ktoś z was ceny wiat BIN ? Jaka może być maksymalna wysokośc takiej wiaty z płyt betonowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

warsztat 4/4 stanowczo za mało , ciągnik szer. 2m zostaje po 1m a gdzie stół, piecyk , regał na narzędzia i wiele innych rzeczy niezbędnych w warsztacie?

 

Ja mam inny pomysł na wiatę : szerokość 10-12m długość 15m dach dwuspadowy,a ściany 1m wysokości tak aby bokiem wiaty był dach

Najbardziej potrzebuję takiej wiaty na kombajn 3,90 heder a po bokach wstawiłbym niższe maszyny

Nie mam tylko pomysłu jak zamontować drzwi które były by od strony szczytowej

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Zamierzam zaadoptować stary budynek mieszkalny na coś w rodzaju garażu , w grę wchodzi wymiana dachu na blachę a konstrukcja wierzby dachowej ma być metalowa , przygotowana i zamontowana przez firmę , wymiary budynku to 10 x 9 co o tym myślicie , myślałem o jakieś firmie która to wykona i zamontuje z tym że ja przygotuję wszystko co trzeba do montażu - może ktoś to robił i wie jakie są koszty podobnej inwestycji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Ja napisałem 12m na 6m plus pomieszczenie 4m na 4m. Co sądzicie o takim budynku z płyt??.

 

Warsztat 4m na 4m to do drobnych prac nie mowa o wstawianiu do niego ciągnika i jego naprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A fundament czy jakieś stopy fundamentowe robisz? pewnie tak więc i pozwolenie i projekt potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122
Napisano (edytowany)

jeszcze nic nie robie, ale fundamentu niemam w planach, tylko doł na 1m i zalac słup metalowy betonem i git

Edytowano przez filip94lemken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W okolicach Iławy jest firma o robi konstrukcje po 5,3zł/kg z montażem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5
Napisano (edytowany)

filip94lemken

Jeśli nikt się nie przyczepi to bez pozwolenia stawiaj.Znajomy teraz postawił Biny2x130ton i bez pozwolenia przeszło

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taa a potem coś nie pyknie i będzie płacz i lament...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Sąsiad nie miał wyjścia ma strasznie ciasne podwórko szerokość 15m i jak by postawił 4metry od granicy to Silos stał by na środku drogi i gówniany dojazd z jednej starony jak i z drugiej.Stoją już 3 lata i nikomu nie przeszkadza.Też zastanawialiśmy się na silosamy ale będziemy stawiać płaski magazyn .W tamtym roku zmodernizowaliśmy stary garaż na maszyny szerokość nie szczególna 10x17m koszt jakieś 20tyś(sześć filarów murowanych w filarach drut 14 zalany betonem ,najwięcej wyniosła nas blacha ,krokwie,jeszcze posadzka do wylania ale to na wiosne ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Wtedy będę musiał wpaść w odwiedziny do Ciebie B) ... i będziesz płakał i lamentował razem ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycepa    0

Witam miałbym prośbę jakbyście mogli podajcie mi wymiary garaży tak aby było trochę wolnego miejsca a w garaży miałby się zmieśćcić stół warsztatowy, ursus c360 3p kabina jaskółka, dwa samochody osobowe, będą trzy bramy wiazdowe i żeby trochę gratów motor się zmieścił i żeby coś zrobić przy ciągniku. i do tego zadaszenie na przyczepę d47 plus dłuższe na pług i (kibitke) itp. bardzo proszę o wymiary dach będzie jednospadowy nie stromy i dookoła obity płytami (osb) a szkielet będzie z belek dach z blachy. jak jest możliwość to odpowiedzi proszę na gg 6440501 lub na emaila cycepnik@o2.pl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

A ja jestem w Takiej samej sytuacji jak założyciel tego tematu, Czy może ktoś przyblizyc koszty postawienia takiej wiaty 12X30X5 Najtańszym kosztem?

Byle tylko na maszyny nie padało...

kolego facet który brał zboże od nas stawiał sam sobie kupił na złomie słupy i odpadki z blachy i dał rade ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartko    0

Witam Serdecznie.

Mam pytanie,wraz z ojcem mamy problem z budowa wiaty na kombajn(bizon) oraz conajmniej 2 przyczepy.Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc,dorady i oczywiscie jaka wiate budowac (jaki material,cena itp)

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam,moj adres e-mail barteky13@o2.pl

numer gg 4657047 :D

wymiary 10x8 wyskokosc 4,5 m

Prosze o porady!! ;)

  • rep_up.png
  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Ja mam wiatę na kombajn zrobioną z płyt betonowych takich jak na zwykły płot chyba na 6 wysokością dach z blachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartko    0
Napisano (edytowany)

dużo osób mi doradzałoi zeby kupic uzywany szkielet i zrobic samemu dach i boki z blachą lub czegoś podobnnego do blachy,a jakies inne metody zeby bylo solidnie i w miare tanio???? :mellow: ...wymiary 10x8 wysokoscia 4,5 (na kombajn) ;)

Prosze o jakies dorady !! B)

Edytowano przez Bartko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj