Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiata na maszyny

410 odpowiedzi na ten temat

#221 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 15:28

Wiata na maszyny a szerokość drzwi przeczytałeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wiata na maszyny Dzisiaj, 17:05
  •  

#222 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 15:39

Wiata na maszyny Robią pod wymagania klienta tak więc nie ma problemu. Chodziło mi głównie o to co lepiej postawić takiego blaszaka czy jak mam swój las to z drewna. to jest przykładowa aukcja. Ja osobiście chyba bym jednak wolał dach jednospadowy.

#223 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 16:04

Wiata na maszyny ja już powoli eleminuję budynkie drewniane, zastępuje je murowanymi lub metalowymi. Drewniane są mało trwałe, mało szczelne, mało estetyczne i wbrew pozorom wcale nie tanie. Metr kwadratowy blachy to 22zł, pomalowana i zmówiona na wymiar, tylko przykręcić. Mają swój las nawet to trzeba przywieźć z lasu, przetrzeć, przesezonować, zaimpregnować, pomalować, i to wszystko podliczyć to tak tanio nie wyjdzie, jak się wydaje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 16:26

Wiata na maszyny Myslałem nad murowanym ale koszta trochę duże, myslałem o takim blaszaku i od wewnątrz dać styropian i płytę.

Taką http://www.perfect.b...2011/02/osb.jpg

#225 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 19:19

Wiata na maszyny My też powoli myślimy o budowie wiato-garażu na maszyny. Wymiary garażu to mniej więcej 15m x 8m, 2 wjazdy po 6m, wysokość całkowita z dachem 4m raczej zn 3,5m to wjazd a reszta 0,5m . Dach jednospadowy powierzchnia jakieś 140m2. Spadek jakieś 15%. Pokrycie eurofalą cena jakieś 3,5 tyś . Drewno swoje mam + różne pierdoły do dachu mam razem 5tyś. Osiem okien, takich o powierzchni nie mniejszej niż 1m2, cena wszystkich +- 1,5tyś. Cena ścian to 4,5 tyś. Bo z porothermu , szerokość tego pustaka to 24cm. Drzwi będą utrzymywać ceowniki które będą z boku wbetonowane w ziemię czyli 4 ceowniki a jeszcze do tego po 2 cieńsze na nadproże i na próg. Na pustaka cieniutko 2cm styropianu 500zł potem 500zł na klej, siatkę i farbę. Za beton 1,5 tyś bo będzie tego 6,5m3. A za drzwi znaczy za te metale wszystkie do ram to jakieś 1tyś. A za 1 tyś to wstawię sobie takie prymitywne ogrzewanie znaczy to będzie piec najprostszy , komin zrobię z rury która będzie wychodziła przez dziurę wcześniej przygotowaną. Ogrzewanie będzie najbanalniejsze znaczy to będą rury o średnicy 5cm, o długości 25m bo będzie cześć ogrzewana gdzie będę remontował maszyny. Ogrzewanie będzie szybko działało bo tą cześć będzie oddzielała taka zasłona z takich papierowych części. Ale się opisałem. Na razie są to tylko plany.

#226 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 20:12

Wiata na maszyny Powiem Ci że te ceny jakieś takie niskie, ja liczyłem to trochę więcej wychodziło. No ja myślałem tez o konstrukcji drewnianej lub metalowej i obłozone płytami jak pokazałem wcześniej i tynk na to. Narazie plany tylko a potem sie okaże najszybszy by był blaszak i chyba najmniej kosztowny. trzeba by to wszystko przkalkulować. Nie zawsze sie opłaca oszczędzać na kosztach.

#227 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 listopad 2011 - 21:17

Wiata na maszyny U szwagra zbudowałem w tym roku wiate 30m/12m 5m wysokości. konstrukcja stalowa słupy HEB 140 Bindry IP300 Płatwie zimnogiete ,,Z" blacha Profil T50. posadzka z kostko 8cm.
Kilka zdjęć: http://pokazywarka.pl/a6pg24/

#228 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 23:15

Wiata na maszyny A co myślicie o hali namiotowej? Jest tego troche na allegro. Tanie, lekkie. Coś potrzebuje do maszyn bo w stodole jedynie bizonek wchodzi i suszarnia. A przydałoby się inne maszyny też schować na zimę. Dostawił bym to do ściany od garażu na samochody i i warsztatu. Jest tego jakieś 25 metrów gołej ściany 4.5 metra wysokiej. Kupiłem od sąsiada łake obok mojego obsiedliska i ją ogrodziłem, 25 arów i miałem zamiar wiate stawiać. Nawet projekt już mam ale finansowo nie wyrobie i odłożyłem to. I tak na te namioty patrze. Niedaleko mnie firma handlująca częściami ma takie namioty jako magazyny. Wiatr ich nie porwał jeszcze, a jak była wichura we wrześniu to blacha wkoło fruwała o ich odziwo nie ruszyło. Ma ktoś może coś takiego, albo może oglądał gdzieś? Gdyby za 10 12 netto coś takiego postawić zawsze troche można w to wpakować. A wydać 200tys na wiate, to moje maszyny są mniej warte więc niech stoją w śniegu.

#229 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 07:54

Wiata na maszyny W ostatniej mojej pracy mieliśmy taka chalę namiotową, tylko dużą 40x150 koszta spore ale stoi już od 5 lat i jak narazie nic jej nie jest. Wewnątrz jest ogrzewanie to śnieg nie zalega. Jest wykonana z dosyć krubej plandeki tak to można nazwać. Największym kosztem w takim namiocie jest szkielet stalowy.
@janusz20
Jaki koszt takiej wiaty?? Stal droga to chyba sporo wyszło. Skończyło się tylko na tym zadaszeniu czy ściany też jakieś dawaliście??

#230 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 09:05

Wiata na maszyny geromino nie bardzo wiem po co dawać płytę i tynkować. Lepiej blachę powlekaną. Dużo mniejsze koszty, lepiej wygląda i ile czasu zaoszczędzone. Tym bardziej ściany z porotermu.To dopiero koszty. ja w tym roku stawiałem prawie 300 metrów wiatę coś koło 20x7 i 8x8 połączone.To bez posadzek wyniosła mnie z 16 tyś. Słupy metalowe 14, dach drewniany, blacha alu cymk.Boki tylko z jednej strony [blacha z odzysku po starej wiacie] i część dostawione do binów. Wszystko nowe ze sklepów i dwóch najętych, bo ja nie mam zbyt o tym pojęcia.

Wylanie posadzek gotowy beton to 13 tyś brutto. Posadzki ponad 400 metrów i wsyp na zboże 6x2x2,5 też betonowy. Na wsyp poszło z 8 metrów betonu.

Edytowany przez tomek73, 28 listopad 2011 - 09:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 20:42

Wiata na maszyny Geronimo Ja to liczyłem że cena średnia - upust w tym przypadku 10% bo większość u kolegi brana by była. Od tej średniej ceny odlicz vat. Można nawet taniej ale wiecie lepiej sobie wyznaczyć standardy.

#232 Share pawel131

pawel131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 14:00

Wiata na maszyny mam zamiar zbudować garaz na maszyny o wymiarach 9x20. Wiecie ile należy zachować odległości od drogi gminnej, nie asfaltowej?

Edytowany przez pawel131, 29 listopad 2011 - 14:03.

#233 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 listopad 2011 - 14:31

Wiata na maszyny u mnie w gminie jest 8m

#234 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 listopad 2011 - 16:20

Wiata na maszyny

U szwagra zbudowałem w tym roku wiate 30m/12m 5m wysokości. konstrukcja stalowa słupy HEB 140 Bindry IP300 Płatwie zimnogiete ,,Z" blacha Profil T50. posadzka z kostko 8cm.
Kilka zdjęć: http://pokazywarka.pl/a6pg24/

Jaki koszt postawienia ?
Wylewke zrobiles ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#235 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 29 listopad 2011 - 21:17

Wiata na maszyny Słupy HEB 8tyś
Bindry IPE 10 tyś
Druty 1 tyś
Profile do montażu słupów 1 tyś
Beton 4 tyś
Blacha płatwie i rynny 20 tyś
i ze 3 tyś na pozostałe duperele potrzebne do wykonania.
Posadzka kostka 8cm
wszystkie prace wykonane we własnym zakresie poza kostką brukową.

Edytowany przez janusz20, 29 listopad 2011 - 21:18.

#236 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 04 grudzień 2011 - 19:57

Wiata na maszyny Może ktoś ma pomysł jak najtaniej postawić wiatę na bizonka tz 9m-5m

#237 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6296 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 grudzień 2011 - 20:07

Wiata na maszyny No ja myślę postawić coś na bizonka na 6 słupach od kabli energetycznych. Na to dach i ściany z blachy a od przodu bez drzwi. Oczywiście tymczasówka na te 4-6 lat.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#238 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 20:43

Wiata na maszyny A co powicie na ten garaż 8x8 http://moto.allegro....1947180961.html ktos wczesniej pisal że żeby to miało ręce i nogi to by trzeba powzmacniać ale jest tego dużo na samochody bud. gospodarskie i jakos stoi. Przeciez na takie cudo tez musi być projekt to jest jakoś wszystko powyliczane co nie????? Cena jest przystępna i nawet się nieźle prezentuje i prostota bo tylko skręcanie ;p tyle że troche niski ale tak sobie myslałem żeby dać podmurówke z bloczka betonowego na kant na wysokość około 1 m i już osiągamy prawie 4m wrot wjazdowych. Co wy na to ???? A jaki macie pomysł na docieplenie takiego garażu bo chodzi mi o to żeby jedne wrota oddzielic w środku i zrobić taki typowy warsztat z piecykiem że i w zimę coś można by pogrzebać ale nie wiem co dać od środka??? watę szklaną i znowu blachę jakąś????

#239 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:10

Wiata na maszyny możesz zamiast blachy dać płytę warstwową ale to trochę kosztuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 grudzień 2011 - 21:14

Wiata na maszyny inny sposób to druga blacha od srodka a pomiedzy blachy wełna lub od srdka wyłozyc taka płyta z pianki poliuretanowej w tekturze. z tego robi sie czesto sufity w oborach. ale najprostsza sprawa to płyta wartswowa nawet nie najgrubsza styropianowa starczy.