plusz01

Opony do T-25

Polecane posty

plusz01    0

Witam

Mam małe pytanie do szanownych kolegów. Mianowicie przymierzam się do zakupu nowych opon i z tąd moje pytanie. Na początku zaczniemy od przednich opon jaki kupić zwykłe takie jak w oryginale czy może jodłowe które będą miały lepszą przyczepność w warunkach polowych. Ostatnio założyłem do swojego władka wspomaganie więc nie raczej nie będzie problemów ze skrętem interesuje mnie przyczepność które lepiej się sprawdzą ?. Druga rzecz co z oponami do tyłu zostawić oryginalne 11.2 czy może założyć szersze takie jak w C330 12.4 dodam że aktualnie dołożyłem obciążniki na tylne koła około 70 KG na jedno koło. Proszę o pomoc w doborze oraz przedstawienie waszych doświadczeń. Pozdrawiam

Edytowano przez plusz01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Kolego u mnie był kiedyś władimirec, po założeniu obciążników i zmianie opon na opony od c-330, zrobił się z niego zupełnie inny ciągnik :) , także nie zastanawiaj się i zakładaj do tyłu od c-330, a co do przodu to załuż normalne .


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Zakładaj na przód jodełkę, całkiem inna przyczepność i się nie zalepiają. Na tył tylko 12.4. Sam mam taki zestaw. Już do innych nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

U mnie są z 2007 r i nic nie spękane nawet drobniutkich pajęczynek nie ma, ale one tyle tylko na dworze ile silnik pracuje także tu nie wiem jak by stały na dworze. Nie ścierają się na asfalcie szybko. Jedyna ich wada to rozmiar. Jak postawiłem nowe obok starych zdarwych stomila to były niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Niech ktoś sie jeszcze wypowie na temat opon firmy petlas,cultor,mitas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Teściu ma z 6 lat bkt na tyle i nie narzeka.Ja mam ruskie radialne z 12 lat i też nie narzekam.Rozmiar oczywiście 12,4-28 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz01    0

Chyba skuszę się na te opony trayal tylko potrzebują jeszcze kilka opini co z oponami na przód czy faktycznie jodły mają dużo lepszą przyczepność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Co do jodełki na przód to musisz zaryzykować i wypróbowć. Ja kupiłem i jeszcze tego samego roku kupiłem do ursusa 3512 też jodełkę tylko że 7.50-16 i jest git. Najbardziej zimą przy odśnieżaniu widac różnicę jak się palce wcinają w śnieg i nie ma mowy by przód zarzuciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz01    0

Kolego Rolnik a jaką masz szeroką oponę 6'' czy 6,5'' ? bo ja aktualnie przy ciapku mam 6,5'' i zastanawiam się czy brać węższą czy zostać przy 6,5''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U mnie jest tylko jedna opona Trayal na tyle 12,4/28 i sprawuje się świetnie, uciąg jest lepszy niż na Stomilu, po asflacie nie podskakuje, ma już kilka lat (6 chyba) a bieżnik nadal jak nowy. Ciągnik cały czas stoi na dworze i pęknięć jeszcze nie widać


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się spytać czy opłaca się zamontować opony 13.6, ponieważ jeżdżę dużo po podmokłych terenach w lesie a na 12.4 strasznie się zapadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam to czy się opłaca to sam musisz przemyśleć zamiast 13.6 lepiej załóż 360 70 r 28 ten sam obwód koła co 12.4 a 6 cm szersza opona Bo na 13.6 to może być słabszy ale szybszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Mam założone już z 10 lat 14,9-28 od C-360 i innych nie chcę, z tym że protektor w połowie zużyty i jest bardzo dobrze ,a powietrza w kołach mam tyle że opony są lekko ugięte i nie ma to tamto że na podmokłym się topi czy piachu lub się grzebie, idzie jak czołg, a co do mocy to ma tyle biegów że problemu najmniejszego nie ma aby jechać niższym biegiem jeśli ma za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

W jakim sensie rozszerzony ?to znaczy przerobiony czy pasują normalnie bez żadnych przeróbek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
93karol    9

witam, bede kupowal opony w rozmiarze 12.4
natknąłem sie na firmy kabat i trayal, ktoś jezdzi na nich? szukam opini na temat opon. chcialbym sie zamknac w cenie 1400zl za pare. tylko nowe biore pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Deutz1
      Witam.
       
      Czy ktoś wie jakie są oryginalne rozmiary opon do 3080 w moim tył jest 18,4x38 w innym 16,9x38 a przód w obu 13.6x28
    • Przez Jarek22B
      Z jakimi oponami brać NH T5050 (96 KM)?
       
      W standardzie są:
      tył – 420/70R/34
      przód – 340/70R/24
       
      Wydają mi się one stanowczo za wąskie jak do tego modelu. NH TD5050 który jest lżejszy blisko 0,5 tony i ma z konia lub 2 mniej ma ogumienie 480 tył i 360 przód. Jest to dla mnie nie zrozumiałe!!!
       
      Dodatkowo przedstawiciel z którym rozmawiałem o zakupie ciągnika za szersze ogumienie liczy mi ok. 8 tys. Tłumaczy to że mają preferowane jakieś linie odnośnie sprzedaży, przy której mogą zaoferować najlepszą cenę. I tak wychodzi że T5050 z szerszym ogumieniem wychodzi prawie w cenie T5060 (106 KM), na który może bym się i zdecydował jakbym we wniosku nie ograniczył się do ciągnika o mocy do 100 KM.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez Digifant
      Czy opony 15 cali z wózka widłowego sprawdzą się w przyczepie jednoosiowej ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj