marluk

Karczowanie brzóz na ugorze .

Polecane posty

marluk    355

czesc,

 

mam pytanko. Jak najlepiej rozegrac skarczowanie brzóz z ugoru? Sa wysokie (3-6m) ale cienkie. Wiekszosc nie przekracza 10cm srednicy. Lopata tego na pewno nie wykopie. Da rade to ciagnikiem wyciagac? Jesli tak to jak?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

a ciagnikiem nie wyciagne takiej cienkiej brzozki? najgorzej ze nie mam pomyslu jak ja zlapac zeby wyciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Normalnie ciągnikiem wyciągnie. Linkę czy łańcuch zakręcisz na drzewku i ciągniesz. Tylko wcześniej podetnij na jakieś 1-1,5 m

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

obcinasz na wysokości metra i do tej części z korzeniem zakładasz grubą line i ciągnikiem ciągniesz 

lub zamawiasz koparke ona ci wszystko wyrywa i po problemie 

jeżeli masz większy ciągnik z ładowaczem i widły do palet można podwazać kożeń od dołu i wyrywać całe drzewko 

jeszcze jest jedna metoda ale najbardziej drastyczna podkopujesz dołek pod każdym drzewkiem podkładasz dynamit odpalasz i jedziesz szybko do domu puźniej wracasz i wszystkie na raz powyrywane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Normalnie ciągnikiem wyciągnie. Linkę czy łańcuch zakręcisz na drzewku i ciągniesz. Tylko wcześniej podetnij na jakieś 1-1,5 m

 

a nie zsunie mi sie linka jak bede wyciagal?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie zsunie się, powinno się zacisnąć. Najwyżej zsunie się jak już będziesz miał drzewo całkiem poziomo ale wtedy to już i za karpę zaplączesz i wyrwiesz do końca. Chociaż ja do takich rzeczy łańcuch mam nie linkę i się sprawdza. Linką też powinno pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Łancuch stokroć lepszy łatwiej zakładać i lepiej zaciska tylko aby nie były zbyt duże ogniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Łancuch stokroć lepszy łatwiej zakładać i lepiej zaciska tylko aby nie były zbyt duże ogniwa 

 

wlasnie tez o tym myslalem zeby ogniwa byly male.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

ja wiosną wyrywałem linką troche grubsze brzózki ale czasem odrywały sie spore korzenie (grubości nogi) i zostawały w ziemi. Później widziałem gościa z okolicy który ma koparki i kupił działke zakrzaczoną to zrobił zamiast łyżki takie szpony ala wolverin i rwał tym z ziemi za koleją jak leciało, super mu to szło. Ziemia przeleciała korzenie wszystkie wyrył na polu czyściutko bez mordęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ciągnik bez kabiny i muszę wyrwać parę niedużych drzewek i mam pytanie

-linke przy ciągniku dać na dolnym zaczepie czy na górnym ? [na drzewie dam najwyżej jak się da]

-wiem co się wiąże z wyrywaniem drzewek ciągnikiem bez kabiny, lepiej mieć dłuższą linkę czy krótszą ?[żebym nie dostał]

- co lepsze łańcuch czy linka ?[co mniej się napręża i mniej odbija w razie ewentualnego zsunięcia się z pnia]

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego do wyrywania jest lepsza linka bo możesz szatrpnąć a łańcuch przy szarpnięciu pęknie bo jest stworzony do ciągłego uciągu.Wez dłusza linke i tak zaczep by ci przy wyrywaniu nie urywały drzewa tylko wychodziły z korzeniami.na górny zaczep bo jest stworzony do dużych uciąg.a jaki masz ten ciągnik jeśli możesz zdradzić.kolego ja pochodze z rejonu sadowniczego i kiedyś tylko się kasowało sady wyrywając ciągnikiem bo koparek było bardzo mało a teraz na każdej wsi maja koparkoładowarkę i wykopują pieńki.fakt teraz sa niezawielkie te pieńki ale kiedyś dzrzewa były grube i dużo korzeni miały i to wszystko szło ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koparka nie bardzo bo nie jest dużo tych drzewek a są na różnych dzialakch oddalonych od siebie to za dojazd koparki by sporo wyszło. Dzięki kolego za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kiedyś miałem czegoś takiego 8 ha, drzewa ściąłem a resztę zaorałem i korzenie się pozbierało, 

tytle że ciągnik dostał strasznie w d*pę, czasami potrafiło go zadusić z max obrotów.

myślę że 100 konny ciągnik i trójki pługi powinno wystarczyć, my oraliśmy zetorem 7211 i dwójkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Koparka nie bardzo bo nie jest dużo tych drzewek a są na różnych dzialakch oddalonych od siebie to za dojazd koparki by sporo wyszło. Dzięki kolego za rady.

 

teraz miałem akcję z koparką.

Wziąłem kołowego 3CXa bo też porozrzucana robota po paru działkach, poprawił parę rowów, wyrwał parę karp przy rowach, usunęliśmy przy okazji parę starych korzeni po lipach, karpy leszczyn, wierzby. Kiedyś jak koparek nie było wszystko ciągnikiem się robiło, teraz nawet nie myślę ryzykować pękniętej liny i uderzenia nią w ciągnik. Koparka wychodzi taniej i bezpieczniej. Jedynie z jednym pniem nie dała sama rady to linka i z pomocą ciągnika wytargało się cały korzeń. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

My wyrywaliśmy drzewa to pościnaliśmy na 1.5 metra ale po kilkudziesięciu drzewach ścięliśmy wszystko do ziemi i się wzięło koparkę. Przyjechała koparka, powyrywała, wykopała dół pozwoziła, pospychała te korzenie, zasypała i o całej sprawie zapomniane w 1 dzień i można spokojnie uprawiać. A tak kilka dni zaczepiania odczepiania wtedy jeszcze ściąć te 1.5 m do korzenia. A tam szkoda zachodu samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj