Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane??

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 luty 2011 - 21:14

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Chłopcze,kto tu opowiada bajki???""Skupują jałówki tylko hodowlane,po 4500 za sztukę""Czytasz,to co piszesz???Trzymają je jeszcze miesiąc,lub dwa u siebie i zarobią marne 800pln.???No,niezłe jaja,może jeszcze dokładają do interesu.I przestań pieprzyć,co mówił Twój znajomy,czy sąsiad,bo jak sam nic nie kupowałeś,to nawciskali Ci kitu,a Ty to łyknąłeś.Zgrywasz wielkiego hodowcę,bo się od sąsiada nasłuchałeś bajek o wydajności,pewnie HF-y,to Ci po 50 litrów na dzień leją i może jeszcze byki Ci mleko dają???Jak będziesz miał jeszcze jakieś marzenia,to napisz,chętnie przeczytam.Dzięki takim naiwniakom jak Ty,to Konrad trzepie ogromną kasę i oby tak dalej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Dzisiaj, 03:52
  •  

#22 Share franex

franex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 luty 2011 - 22:03

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Ni zamierzam się kłucić, forum jest poto by wayrażać swoje opinie. Ty napisałeś co sądzisz na ten temat, ja równierz wyraziłem swoją ipinię. Nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej,że dla mojego kolegi płacili 4000-4500zł jeżeli chcesz to napisz na pw. to dam Ci do niego numer. Ale dlaczego mają zarabiać 800zł. Napisałem że były to niezłe sztuki wydajność z obory kolegi to +9000tys.l. wiem bo brałem od niegom jałówki i ma świetny materiał hodowlany. Potem u Konrada nie kupisz takiej za 5200zł tylko musisz dać troche więcej. Firma ta szprzedaje na dużą skalę i nawet te 800zł zysku jak napisałeś to nie jest źle według mnie , może ty myślisz że oni zarabiają po 2-3tys na sztuce(ciekawe przy sprzedaży przynajmniej kilkudziesięciu sztuk tygodniowo to by byli jacyć miliardzerzy :lol: ) Twoja wypowiedź potwierdza negatywne podejście do tej firmy, myślisz że inni z tej branzy to to są uczciwi a Konrad wielki oszust..., niema co tu zazdrościć dochodów bo my rolnicy jesteśmy tylko rolnikamia, i możemy tylko pomarzyć o takiej kasie jak duże firmy. Co do moich krów to najsłabsze Hf dają +25l/dzień i nie jestem z tego wcale zadowolony zdarzają się i taki co daja prawie 50litrów, ale do wyrównanego wydajnego stada naprawdę trudno dojść.
A na marginesie to nie oceniaj ludzi po jednym poście na forum, daj sobie siana i WYLUZUJ trochę ;)

#23 Share foka71

foka71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 16 luty 2011 - 10:08

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? I kto tu kogo ocenia po jednym poście?Tak,mam negatywną opinię o Konradzie,ale to jest moja opinia i jak ktoś chce,to niech u nich kupuje,mnie szkoda pieniędzy.Teraz kilka faktów:
1.Jesli Twój kolega ma taką wydajność z obory( w co nie wątpię,bo jest to możliwe),to dlaczego daje zarabiać pośrednikom i sprzedaje jałówki po 4500 pln,gdy z taką wydajnością,to dostałby od każdego najmarniej po 5500 pln z pocałowaniem ręki???
2.W ub.roku byliśmy z kolegą na aukcji pierwiastek w Niemczech,kupiliśmy dwie ładne sztuki po 800 i 1000 euro.Jak pytaliśmy,to powiedzieli,że od gospodarza,to cena jest w granicach 500-800 euro za sztukę.Przywóz tych dwóch sztuk kosztował Nas 800 pln.Przelicz więc sobie,i będziesz wiedział,że ta cena jest znacznie niższa niż 7200+VAT jak u Konrada.Dalej się upierasz,że nie zarabiają dużo na sztuce???
3.Nast.przykład:ja z kolei mogę dać Ci nr.tel. do gościa,który sprzedał im 2 jałówki bez papierów,ale pech chciał,że gdzieś za miesiąc sąsiad tego człówieka kupił u Konrada jałówkę,no i się okazało,że to jest jedna z tych dwóch,tylko miała już wyrobioną piękną kartę hodowlaną.Co Ty na to???
4.Nie twierdzę,że Konrad jest be,a reszta to cacy.Nikt nie założył takiej firmy,żeby rolnikom było lepiej,tylko żeby zarobić.
5.Nie napisałem też,że wszystki sztuki,to chłam.Zdarzają się i dobre,u mnie też z 8 sztuk,zostało cztery i dobrze się doją,ale w takim układzie to cena za te cztery,to wyniosła mnie 10600 pln,za sztukę.I też wybierałem najlepsze,tak mi się zdawało.Po prostu uważam,że większość sztuk tam sprzedawanych,jest nie warta takich pieniędzy.
Tak bronisz tej firmy,jakbyś miał tam swój udział,albo Przeżdziecki był Twoją rodziną? :lol: I jak chcesz polemizować,ew. pisać na forum,to zainwestuj w słownik ortograficzny,bo takie orty walisz,że aż wstyd.Pozdrawiam :D

Edytowany przez foka71, 16 luty 2011 - 10:08.

#24 Share franex

franex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 luty 2011 - 15:16

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Koledze oferowali 4000-4500zł za jałowice, sorry troche źle się wyraziłem w poście #22, wczesniej napisałem dorze. Ja sam kupowałem od niego po 5tys. oczywiście nie sprzedał dla Konrada.Co do sporu z uzytkownikiem foka71 wszystko zostało wyjaśnione na pw. Przepraszam innych forumowiczów za nasze "obszerne" posty... ;)

#25 Share lysy23

lysy23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:09

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Witam. Ma może ktoś namiary na jakaś firmę,która sprzedaje jałówki i udziela na nie pożyczki?

#26 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 17 luty 2011 - 21:13

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Bank udziela pożyczki na wszystko włącznie z jałówkami. :rolleyes: Chyba nie ma takiej firmy...
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 12:32

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Kupowal ktos z was jalowki z firmy tomasza drygalskiego

#28 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 marzec 2011 - 12:54

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Ja kupiłem w lutym 3 sztuki, placilem po 5200 + vat , ładne sztuki dwie juz sie wycieliło dają po 30l dziennie. Ogólnie polecam i sam mam zamiar za kilka miesięcy wziąść od niego jeszcze z 15 sztuk.

Edytowany przez KARGO, 17 marzec 2011 - 12:55.

#29 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 15:03

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? A te jalowki od niego wiakim wieku są i wktorym miesiącu cielnosci

#30 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 11:49

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? w powiecie wysokomazowieckim lub gdzies blisko ma ktos jałówke wysoko cielna hodowlana do sprzedania?

#31 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 09:32

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? odswieżam temat:) czy ktoś ostatnio kupił jałówki hodowlane na podlasiu, i zna aktualne ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 23:31

Gdzie na podlasiu można kupić zwierzęta hodowlane?? Aktualnie wiem że Piechociniak z Bożejewa ma u siebie cos do sprzedania
Dobra genetyka /niemcy i kraj/ ceny od 7 tyś