jasko

Hydraulika Ciągnika ZETOR CRYSTAL 8011

Polecane posty

jasko    0

Mam problem z podnośnikiem -bardzo wolno podnosi i opuszcza.Czy jest jakaś regulacja, lub co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Być może masz przykręcony taki zawór pod siedzeniem- odcina on dopływ oleju do cylindra i zapobiega to opadaniu podnośnika z doczepionym narzędziem. Spróbuj go odkręcić w lewo. Powinno pomóc.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko    0
Być może masz przykręcony taki zawór pod siedzeniem- odcina on dopływ oleju do cylindra i zapobiega to opadaniu podnośnika z doczepionym narzędziem. Spróbuj go odkręcić w lewo. Powinno pomóc.

Dziękuję za informację,ale to już robiłem i nic nie pomagda :( To musi być jakaś inna przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

przestaw dźwignie wyboru regulacji i zobacz jak zachowuję się podnośnik, sprawdź też filtry i olej. Możliwe ze podnośnik złapał trochę brudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko    0

Filtr sprawdzałem jest czysty , ale popróbuję z tą dżwignią regulacji i napiszę o efektach chociasz to trochę potrwa (kilka -kilkanaście dni) .Ale bardzo dziękuje za chęć pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rasso    0

sprawdz jeszcze przy ty pokretle tam dalej co ko wkrecaszw tym regulatorze kiedyś mi tam syfu nawaliło i przycinało ten regulator moze sie zacioł i jak kreciśż nic mu nie pomaga bo syf nie daje mu puścic wiecej oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek111    0

mam taki problem w 8011 ze wogle podnośnik nie chodzi i kiper od przyczepy ciągnik stał miesiąć bez odpalania przedtem chodziło czy gdzieś się wyłancza pompe czy może coś innego się stało i czy pompe można wymienić bez rozpoławiania ciągnika proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

da radę wymienić pompę bez rozpoławiania ciągnika- wiem bo zmieniałem w 10111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek111    0

a co może być przyczyną tego ze nie podnosi może jest jakis odpowietrznik albo trzeba coś wyczyścic prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

piszesz, ze ciągnik stał miesiąc nieodpalany- może zablokował się(przytarł się, przyrdzewiał) któryś zaworek w rozdzielaczu, może gdzieś podszedł jakiś paproch, ale lepiej jakby się wypowiedział ktoś kto lepiej zna hydraulikę ciężkich ursusów i zetorów- z ciężkich tylko raz rozbierałem rozdzielacz jakiegoś ciężkiego ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jeżeli nie chodzi, ani podnośnik ani nie daje ciśnienia na hydraulikę zewnętrzną to raczej pompa. Włącza i wyłącza się taką wajchą przy łączniku skrzyni i silnika pod schodami od strony sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tak jak pisze lisek. Sprawdź czy jest włączona - dźwignia w odpowiednim położeniu. Jeśli nie jest włączona to wyłącz silnik i włącz pompę a później uruchom silnik i sprawdź. Poza tym może być tak, że ta dźwigienka jest źle założona lub spadła (rzadki przypadek).

W C385 miałem identyczne objawy gdyż nie było filtrów - jakiś cwel je wyjął i pompa poszła do wymiany a wymienia się ją łatwo, bez rozpoławiania ciągnika. Po założeniu nowej sprawdź czy nie masz przecieków (ja przy okazji wymieniłem ten przewód metalowy na gumowy no i dałem pompę o wyższej wydajności niż była).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Z tą wyższą wydajnością to też nie można przesadzić. Znajomy założył taką, że mu się frezy w tej tulejce napędzającej pompę ścieły, a wtedy bez rozjeżdżania się już nie obędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minde    0

zna ktosc ile kosztuje takie ciesi zamieniene dla zetora

531 980 153 131

531 980 153 284

531 980 153 283

531 980 153 282

531 980 153 037

531 980 153 035

531 980 153 036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Z tą wyższą wydajnością to też nie można przesadzić. Znajomy założył taką, że mu się frezy w tej tulejce napędzającej pompę ścieły, a wtedy bez rozjeżdżania się już nie obędzie :rolleyes:

No to coś musiał spartolić. My naszą jak założyliśmy tak przez 4 lata chodziła bez zająknięcia a później sprzedaliśmy ten traktor a wiem ze gość nic jeszcze w nim nie robił

 

 

zna ktosc ile kosztuje takie ciesi zamieniene dla zetora

531 980 153 131

531 980 153 284

531 980 153 283

531 980 153 282

531 980 153 037

531 980 153 035

531 980 153 036

 

Pytanie raczej do działu giełda :(

A tak serio - jeśli to są numery katalogowe to może by napisać do jakiejś agromy itp. Po numerach katalogowych szybko odnajdą tylko czy odpiszą ale to inna sprawa. Jeśli zadzwonisz to na pewno Ci powiedzą.

Ja ostatnio zaopatruję się w GRENE ze względu na ceny (tutaj masz adresy: http://www.grene.pl/index.php?id=17).

Szyby do zetorka (do 10145) mieli taniej niż w agroglas'ie o którym było w 2 zimowych numerach RPT.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

mam takie jedno pytanie ;)

 

a mianowicie kiedy i z jakimi maszynami używać jakiej regulacji ?? Kiedy siłowej, kiedy pozycyjnej i kiedy mieszanej smile.gif

 

z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

ja może przyłącze sie do tego tematu i mam takie pytanie czy wy w swoich zetorach też tak macie ze pompa na początku podnosi powoli i w pewnym momencie przyspiesza jeśli tak to jaka jest tego przyczyna?? z góry dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek1312    10

damianTDD ja mam zetora 8011 i czasami też na początku podnosi wolno! Posprawdzaj filtry i przeczyść je i zajżyj do oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juri1977    0

Witam

Mam problem z hydrauliką w zetorze 8011 , jak go odpale rano to nie podnosi mi podnosnik jak odpowietrze go na pompie ze dwa razy jest ok dopuki go nie zgasze na jakis czas i postoi, potem historia sie powtarza. bo gdy go odpowierze to jak chodzi to nawet cały dzien jest ok i podnosi.

PS.

Ma ktos moze schemat ukladu hydraulicznego do tego ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Qba90
      Witam miesiąc temu zakupiłem John Deere 3350 wracałem na kołach Ok 20 km wszystko było dobrze. Wymieniałem wszystkie płyny na turdus i fusch utto mp wszystkie filtry na oryginalne i po wyjechaniu w pole i dogrzaniu się hydrauliki ucieka mi wspomaganie i tylni tuz. Na obecną chwilę mierzyłem tylko ciśnienie na szybkozłączach i na rozgrzanym pokazuje 200 bar mino wszystko hydraulika zewnętrzna na wolnych obrotach ucieka. Gdzie szukać dalej przyczyny 
    • Przez kamil2021
      Witam ostatniemu czasy nabyłem pokosówke i jest w niej duży problem z hydrostatem jak jedno koło mi skręca to drugie zamiast delikatnie popuszczać olej aby umożliwić skręt temu pierwszemu kołu stoi w miejscu przez co koło które skręca zakopuje się . Jak myślicie od czego zacząć ? 
    • Przez panmino
      Czołem, czy rozdzielacz ze zdjęcia można założyć do Belarusa 1025? Czy port N do łączenia szeregowego ma cały czas ciśnienie, niezależnie od pozycji pozostałych sekcji? Czy można podłączyć tam wąż od rozdzielacze tylnego podnośnika?
      ... zauważyłem po czasie, że to grupa Zetorów, nie potrafię teraz przenieść tematu, sorki...

    • Przez kamil14851
      Może ktoś mi doradzi odnośnie podnośnika. Podnosnik nagle przestał dobrze działać podczas orki. Zaczęło się od wyrzucania oleju zaworem odcinajacym a teraz podnosi tylko na wysokich obrotach ale po odjęciu obrotów od razu opada, po zakreceniu zaworu odcinajacego nic nie opada. Ciśnienie na pompie to 180 barów. 
    • Przez RolnikUrsus123
      Witam
      Mój wujek ma zetora 16245 i gdy zapnie coś np. pługi to podniesie lecz nie chce opuścić
      Podnośnik ma na siłownik
      Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj