Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek86

Lexion autocontour -działanie

Polecane posty

Bartek86    0

Witam,

Czy mógłby mi ktoś objaśnić jak mniej wiecej dziala auto contiur w lexionie 440 (w każdym podobnie) bo jakoś nie potrafie cobie z nim poradzić ;] Kiedy wcisne przycisk ktory powinien uaktywnic autocontur heder wendruje na wysokośc 50 cm i po chwili zaczyna podskakiwac jak szalony ;) kto pomoże??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

auto contiur według mnie jest to urządzenie do prowadzenia kombajnu po lini łanu

ale to tylko moe przypuszczenia niech sie wypowiadajom ludzie którzy mają z tym do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek86    0

No niestety nie. Autocontour służy do tego abym mógł ustawić sobie zadana wysokość ścierniska i aby automatycznie była ona zachowana, włącznie pochyleniem urządzenia tnącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Na oczy nie widziałem tego Lexiona, ale może przestawiło Ci się coś w komputerku, albo jakiś czujnik padł ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

no faktycznie nawet w st 3,58 jest auto contiur i sie wtedy zespół tnący dopasowywał sie do pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek86    0

No coś sie mogło poptrzestawiać w komputerku lub jakiś czujnik mógł paść, tylko ze od czego zacząć poszukiwania ;) z hederem C600 nie jest tak łatwo pracować bez autocontouru a oprócz tego że robie 200h usługowo to mam jeszcze 300ha swojego ;] wiec sie troche namęcze. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianP    0

Najlepiej wezwij serwis z korbankowa. My mamy Claas-a Mega z hederem C600 i daje sobie radę bez AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek86    0

Wiem ze da rade bez AC, ale o ile komfort pracy z AC jest nieoceniny zwłaszcza jeśli ludzie u których wykonuje sie usługe maja działki po 1ha i do tego tak nierówne ze kombajnem kopie sie jak koparka to już nie jest tak pryjemne ;] co chwile wychodzić i wywalać 50 kg piachu z hedera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj