Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozładowywuje akumulator :(

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrad117

konrad117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 20:54

rozładowywuje akumulator :( witam jestem nowym użytkownikiem tego forum. mam pewien problem więc: ostatnio w 30-stce naładowałem akumulatory, poznieważ były słabe, po naładowaniu ursus odpalił bez problemu, ale na drugi dzień już nie chciał odpalić i akumulatory znowu są rozładowane, wiecie dlaczego może sie tak dziać?? prosze o pomoc z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozładowywuje akumulator :( Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 20:59

rozładowywuje akumulator :( Najprawdopodobniej masz zepsuty alternator (albo prądnicę, zależy co masz).

#3 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:01

rozładowywuje akumulator :( Morze stare akumaltory albo robi jakieś zwarcie u nas 2 tyg temu nie wiadomo czemu w 60 rozładowały sie akumaltory odpalilem go na prostowniku od sąsiada pochodził z 1 h i teraz pali nawet pużniej nie podłączałem do prostownika bo coś sie zrąbało w prostowniku ;)

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:04

rozładowywuje akumulator :( przenosze do dzialu "Elektryka i elektronika w rolnictwie"

wracajac do tematu to moim zdaniem akumulatory masz juz do niczego i nie trzymaja
ja mialem ciekawy przypadek w c-330, załozyłem nowy aku razem z nim alternator i po miesiacu aku siadł całowicie i nie dało sie go odratowac-przyczyna-regulator napiecia, przeładował i aku sie zagotował ;)
smutna prawda ale trzeba nowy

#5 Share konrad117

konrad117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:19

rozładowywuje akumulator :( akumulatory mam dopiero 2 lata, moim zdaniem nie są takie stare.
jak sprawdzić czy alternator jest dobry?

#6 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:30

rozładowywuje akumulator :( Dzisiejsze akumulatory szybko wysiadają jeśli nie są często ładowane (ciągnik mało pracuje). Oryginały trzymały kilkanaście lat. A co do tematu to zmierz napięcie przy rozruszniku przy włączonym kluczyku, zapalonym ciągniku i bez kluczyka. I porównaj wyniki.

#7 Share konrad117

konrad117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:34

rozładowywuje akumulator :( ok jeszcze takie dziwne pytanko. która to jest kontrolka od ładowania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:41

rozładowywuje akumulator :( Na na lewym wskaźniku prawe kółeczko (przeważnie czerwone, obok jest taki + i - ) powinno się palić po wciśnięciu kluczyka i na małych obrotach ;)

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:44

rozładowywuje akumulator :( Kolwgo @mlody12 a jaki to prostownik maiłeś?
Akumulatory mogą by juz kiepskie więc nie trzymają. Ale warto poszukac zwarcia lub jakiegoś nieznanego poboru prądu. Sprawdz i popraw klemy i przewody od akumulatora, czy masa jest dobrze przykręcona. Gdy styki klem są brudne to powoduje to dośc duże opory na drodze prądu przy rozruchu jak i ładowaniu i dopiero po doładowaniu akumulatorów(gdy ich stan jes nierewelacyjny) da sie opalic. Jeśli to poprawisz to nawet na gorszych akumulatorach da sie odpali.
Sprawdz poziom elektrolitu w akumulatorach bo gdy jest za niski to wydajnoś aku spada.

A alternator można sprawdzi mierząc napiecie ładowania, kontrolując wskazania kontrolki ładowania, oraz można sprawdzic jaką ma temperature po pracy. Jeśli jest bardzo gorący to oznaka zwarcia miedzyzwojowego lub do masy. Aternator w ciągniku powinien byc co najwyżej letni.

kolego @konrad117 kontrolka ładowania to ta druga czerwona licząc od lewej. Ale tam jest symbol , przyjrzyj sie. Pierwsza to ciśnienie oleju.

#10 Share konrad117

konrad117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 21:47

rozładowywuje akumulator :( ok dzieki. jutro wszystko posprawdzam.

#11 Share Agronom16

Agronom16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci... :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:30

rozładowywuje akumulator :(

witam jestem nowym użytkownikiem tego forum. mam pewien problem więc: ostatnio w 30-stce naładowałem akumulatory, poznieważ były słabe, po naładowaniu ursus odpalił bez problemu, ale na drugi dzień już nie chciał odpalić i akumulatory znowu są rozładowane, wiecie dlaczego może sie tak dziać?? prosze o pomoc z góry dziękuje

Znajomy też tak miał i okazało się że prądnica już się posypała więc zakupił nową i cyka... ;)

#12 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 wrzesień 2008 - 17:38

rozładowywuje akumulator :( Jeżeli rozładowuje akumulatory to może być gdzieś upływ prądu do masy. Najprościej sprawdzić to amperomierzem włączając go szeregowo z akumulatorami tzn. zdejmujesz klem "+" podłączasz do niego jeden przewód amperomierza a drugi przewód podłączasz do akumulatora. Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu miernik musi pokazywać 0 lub co najwyżej kilka miliamperów.

#13 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 30 wrzesień 2008 - 17:51

rozładowywuje akumulator :( My jak mieliśmy rozładowany akumulator to nie mieliśmy podłączonego jednego kabla od ładowania akumulatora i tylko ciągnik jeden akum brał, ale to było za mało,żeby go odpalić.Jedx do ajkiegoś zaufanego mechanika i niech Ci kable posprawdza...My pojechaliśmy i nam ciągnik chodzi jak ta lala :P
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 wrzesień 2008 - 19:14

rozładowywuje akumulator :( Nie zaszkodzi sprawdzić przewodów. Płyną w nich duże prądy więc każde niepewne połączenie jest szkodliwe.