Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo Precyzyjne

126 odpowiedzi na ten temat

#81 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 00:57

Rolnictwo Precyzyjne no i nie wiem co kupic żeby w miare dokładnie i tanio do samego prowadzenia równoległego ( nawozy opryski )

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo Precyzyjne Dzisiaj, 03:33
  •  

#82 Share piterm

piterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 14:44

Rolnictwo Precyzyjne Garek: "no i nie wiem co kupic żeby w miare dokładnie i tanio do samego prowadzenia równoległego ( nawozy opryski )"
Problem jest taki, że wraz ze wzrostem dokładności prowadzenia, gwałtownie rośnie cena sprzętu. Musisz mieć tego świadomość. Sprzęt kupujesz na kilka lat, więc czasami lepiej dopłacić i mieć z tego satysfakcję niż męczyć się z kiepskim sprzętem. U nas najtańsze urządzenie to 7500 zł (netto) z DGPS (dokładność ok 30 cm) z kolorowym ekranem (widok pokrycie pola). Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na maila albo dzwoń.

#83 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 15:39

Rolnictwo Precyzyjne a coś z troche lepszą dokładnością niż 30 cm ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#84 Share hpx

hpx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:26

Rolnictwo Precyzyjne

a coś z troche lepszą dokładnością niż 30 cm ?

Za 8500 kupisz bardzo dobre użądzenie EZ-250 do 15 cm w darmowej korekcji - widziałem na targach w Kielcach
lub 13500 EZ-500 mam i jestem bardzo zadowolony. W EZ-250 taka sama antena jak w EZ-500 czyli ma taką samą dokładność. :)

#85 Share piterm

piterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 21:09

Rolnictwo Precyzyjne Niestety 15 cm w darmowej korekcji to tylko teoria. Oczywiście, czasami taką się osiągnie, jednak nie ma tu gwarancji, stąd Trimble podaje uczciwie (i bezpiecznie) 20 lub 30 cm. Stabilna korekcja to tylko Omnistar (tylko EZ 500) lub niestety drogi RTK. Czyli cena za jakość. EZ-250 powinno Ci wystarczyć, 30 cm to i tak dobry wynik. EZ250 u nas to 7500 zł.

#86 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 00:51

Rolnictwo Precyzyjne a EZ500 i RTK ile kosztuje??
ile kosztuje sygnal korekcyjny??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#87 Share hpx

hpx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 18:45

Rolnictwo Precyzyjne

Niestety 15 cm w darmowej korekcji to tylko teoria. Oczywiście, czasami taką się osiągnie, jednak nie ma tu gwarancji, stąd Trimble podaje uczciwie (i bezpiecznie) 20 lub 30 cm. Stabilna korekcja to tylko Omnistar (tylko EZ 500) lub niestety drogi RTK. Czyli cena za jakość. EZ-250 powinno Ci wystarczyć, 30 cm to i tak dobry wynik. EZ250 u nas to 7500 zł.

Nie do końca się zgodzę 15 cm to wcale nie jest teoria (pracuję na tym od roku) jezeli używana jest antena od modelu
EZ-500 , chyba że używamy antenki o wymiarach 5x5 cm - modelu nie pamiętam, widzialem to w Kielcach na targach i rzeczywiście wtedy ta dokładność jest w granicach 30 cm za ten model ( EZ-250) z tą antenką w kielcach chcieli 7000 zł. :)

#88 Share piterm

piterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 21:01

Rolnictwo Precyzyjne Z antenką 5x5 cm (patch antenna-czemu taka nazwa nie wiem) dokładność poniżej 1 metra. Nie sprzedajmy takiej opcji, wiadomo dlaczego. Za 7500 z anteną AG15 Jeżeli uzyskujesz z EZ-500 dokładność 15 cm, to dobrze. Czasami jednak może popłynąć.

#89 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 22:22

Rolnictwo Precyzyjne

a EZ500 i RTK ile kosztuje??
ile kosztuje sygnal korekcyjny??

EZ Guide 500 z anteną Z+ OmniStar 19 900 zł
Stacja Trimble RTK kosztuje ok 39 000 zł
Do odbioru sygnału RTK trzeba dokupić radio za 8 300zł
Cennik sygnału OmniStar załączyłem do mojego poprzedniego posta.
(Licencja Farm (w promieniu 50 km) kosztuje ok 3 800zł/rok)

Ceny z lutego.

Pozdrawiam
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#90 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 18:21

Rolnictwo Precyzyjne z tego co np JD pisze to SF1 przez 50% czasu ma dokładność 10 cm, a przez 68% ->16,5 cm a przez 95% nie spada poniżej 30cm W każdym razie podają wartość na poziomie 30cm. Czyli to jest wynik z dolnego zakresu. Ale zawsze mogli by napisać że przez 100% czasu nie spada poniżej dokładności do np ~40cm.

Tak wiec ciekawe jak sie to ma do np Egnos, bo wiadomo że dokładność nie jest stała.

Wiec chyba nikogo by nie interesowała korekcja w której przez 5% czasu jest dokładność do 20cm a przez resztę czasu do 1m :P

Wiec pytanie jest proste:
20cm podawana dla korekcji Egnos jest średnią a może wartością szczytową , czy jaką? może ktos wie lub ma źródło do tych informacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 marzec 2008 - 19:41

Rolnictwo Precyzyjne chłopaki, pisałem już w innym wątku ale podpytam tez i tu - jaka dokładność da mi teejet centerline 220? wystarczy do pryskania i siania nawozu na małym gospodarstwie? czy lepiej sobie temat odpuścić zupełnie. z jednej strony 2500 to nie duzo ale z drugiej strony to szkoda nawet 100 wywalic w bloto.
widze ze tutaj mamy tez przedstawicieli branzy wiec moze wy mi doradzicie chlopaki?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#92 Share piterm

piterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 22:19

Rolnictwo Precyzyjne

chłopaki, pisałem już w innym wątku ale podpytam tez i tu - jaka dokładność da mi teejet centerline 220? wystarczy do pryskania i siania nawozu na małym gospodarstwie? czy lepiej sobie temat odpuścić zupełnie. z jednej strony 2500 to nie duzo ale z drugiej strony to szkoda nawet 100 wywalic w bloto.
widze ze tutaj mamy tez przedstawicieli branzy wiec moze wy mi doradzicie chlopaki?

Ze względu na antenę, nie spodziewałbym się rewelacji, znajomi tez nie chwalą, ale może ktoś testował i jest OK ?

#93 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 07:10

Rolnictwo Precyzyjne jakiego rzedu dokladnosci mozna oczekiwac?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#94 Share piterm

piterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 marzec 2008 - 10:01

Rolnictwo Precyzyjne Nie chciałbym robić antyreklamy, ale myślę że 0,5 m to max. Centerline kosztuje 2500 ? Niedawno był jeszcze po ok 5 tys.

#95 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 31 marzec 2008 - 10:10

Rolnictwo Precyzyjne kosztuje do 6 tys on mowi o 2500 bo on kupuje na ebay czyli w dolarach ;]
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#96 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:07

Rolnictwo Precyzyjne ten comandline 220 kosztuje ok 900 US$
kwestia jest tylko taka - on jest wyposażony w WAAS - czy ten system działa w Polsce? czy bez tego systemu GPS wogole działa w jakis rozsądny sposób?
słyszałem ze ten system niby działa tylko w ameryce pln, a Europa ma odpowiednik tego w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/EGNOS
panowie specjalisci lub uzytkownicy GPSów jaka jest wasza opinia?

Pozdrawiam
YacentY

#97 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 18:52

Rolnictwo Precyzyjne

ten comandline 220 kosztuje ok 900 US$
kwestia jest tylko taka - on jest wyposażony w WAAS - czy ten system działa w Polsce? czy bez tego systemu GPS wogole działa w jakis rozsądny sposób?
słyszałem ze ten system niby działa tylko w ameryce pln, a Europa ma odpowiednik tego w postaci http://pl.wikipedia.org/wiki/EGNOS

Pozdrawiam
YacentY

Mój stary Garmin miał WAAS/EGNOS i wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane. Jaki w przeciwnym razie byłby sens urządzenia nawigacyjnego które działa tylko w wybranej lokalizacji...
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#98 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 20:20

Rolnictwo Precyzyjne kasa - inne stawki w Eu i inne w USA

#99 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 15:51

Rolnictwo Precyzyjne Przepraszam ze sie wtrące, ale powiedzcie mi w takim razie, co byłoby mi potrzebne i ile kosztowaloby, do tego by na wyświetlaczu tego urządzenia pojawiło mi sie moje pole, a po wprowadzeniu szerokości roboczej jakiejś maszyny wyswietlło mi jak jechać zeby np uprawić to pole i ewentualnie pokazywałoby z jaka predkościa sie poruszam, rozumiecie mnie? I w jakiej formie to jest pokazywane? gdzies widziałem w jakiejś gazecie to poprostu było, na jeden kolor zrobiony fragment pola, na drugi niezrobiony i lina po której kieruje sie taka mała strzałeczka[ciągnik]. Kompletnie zielony jestem w tej kwestii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share olus

olus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 lipiec 2008 - 13:39

Rolnictwo Precyzyjne

ten comandline 220 kosztuje ok 900 US$

Pozdrawiam
YacentY

Witam! Sygnał korekcyjny WAAS jest dostpępny tylko w Ameryce Północnej - zarządzany jest przez NASA, EGNOS - działa tylko w Europie i zarządzany jest przez Agencję Kosmiczną, MSAS działa w Japoni ...

Nie wiem dlaczego dokładność określacie na podstawie odbiornika a nie sygnału korekcyjnego. Dokładność uzależniona jest wlaśnie praktycznie tylko i wyłącznie od sygnału korekcyjnego gdyż ze względu na różnego rodzaju zjawiska fizyczne sam sygnał GPS jest bardzo niedokładny, a jego dokładność wynosi ok 15metrów! Dlatego mamy sygnały korekcyjne które polepszają jego dokłądność ale w przypadku darmowego sygnału EGNOS jest to tylko od 1 do 3 metrów. http://www.kowoma.de...ps/accuracy.htm Na rynku jest jeszcze jeden darmowy sygnał korekcyjny a mianowicie SF1 firmy JD (dokładność nie przekracza 33cm przez 95% działania, 11cm przez 50% działania) - darmowy jest on tylko dla właścicieli sprzętu JD.

Tak naprawde nieważne jaki system prowadzenia jest zamontowany zawsze jest to super zabawa. Jeździliście kiedyś na czymś takim?

Dodaj odpowiedź