Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z prasą john deere 590

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sierszak

sierszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:budownictwo<br />mechanika <br />inżynieria<br /><br />itp

Napisany 23 lipiec 2008 - 20:39

problem z prasą john deere 590 witam. mam poważny problem z prasą jd 590. już ktoś wcześniej pisał o tym samym ale w prasie 550 chyba więc przyczyna problemu może byc inna. prasę mam pierwszy sezon (baujar 2000) prasowałem juz siano, sianokiszonke i było wszystko ok. wjechałem w słome i ... koniec. nie moge "zacząć". słoma wchodzi do komory ale nie chce zacząć sie kręcić. zbija sie w figurę o prostokątnym kształcie i stoi. muszę zatrzymywać się, otwierać i ręcznie wyciągać. i od nowa. czasami po kilka razy się zapycha, tak że na 1 zrobioną belkę przypadaja 3-4 zapchania. jeżeli wjeżdżam w pokos bardzo wolno, na najmniejszych obrotach silnika to jest trochę łatwiej, jeśli szybciej to jeszcze gorzej. nie wiem co robić. rozmawiałem z ludźmi którzy mają takie same prasy i nikomu się takie coś nie zdarza. niektórzy mówią: "gaz w podłogę i na pewno pójdzie" ale to daje skutek odwrotny. próbowałem już prasować "z rosą" o 5 rano -nic; próbowałem zmniejszać ciśnienie w hydraulicie -nic. Nikt nie ma pomysłu co może być przyczyną.
Prasa posiada funkcję tzw. "miekkiego rdzenia" -podejrzewać że to może mieć coś wspólnego z tym problemem. próbowałem ją uruchamiać ale wydaje mi się że u mnie ta funkcja nie działa (albo nie umiej jej ustawić intuicyjnie a instrukcji nie posiadam).
Proszę o pomoc. 590 (to samo prawie co 580 i 570) to są bardzo poularne modele -chyba nie jestem jedynym którego spotkał taki problem. gg9721793, kom509634006
Dodam jeszcze że prasa ma podbieracz 1,8m, nie ma siatki ano rotoru, panel sterowania elektroniczny. Ciągnik 4512 (przy beli powyżej 40cm "czuje" obciążenie prasą).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z prasą john deere 590 Dzisiaj, 11:15
  •  

#2 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 20:50

problem z prasą john deere 590 ma początek mały bieg i pełen but ja w swojim 912 jade 2 i na początku włączam żółwia a poźniej jak zacznie ja obracać to wiksa ale początek bywa cięzki zawsze
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#3 Share sierszak

sierszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 06:23

ma początek mały bieg i pełen but ja w swojim 912 jade 2 i na początku włączam żółwia a poźniej jak zacznie ja obracać to wiksa ale początek bywa cięzki zawsze

też tak próbowałem ale u mnie to nie daje rezultatu. im większe obroty tym gorzej bo nasępuje poślizg między pasem a słomą. może mam zbyt wydarte pasy -mają już tylko po 2 ząbki bieżnika (nowe pasy mają 3)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#4 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 lipiec 2008 - 22:02

problem z prasą john deere 590 Taką prasą jade pierwszy sezon i mam ten sam problem ale wyczułem już ją . Przynajmniej u mnie pomaga . Po zamknięciu komory trzeba jechać bardzo powoli , jak najmniejszym biegiem albo na półsprzęgle i na dużych obrotach silnika. wtedy jest podana mała ilość słomy którą pasy podciągną do góry i zaraz spadnie powodując "zaczęcie kręcenia się rdzenia" i jak po przejechaniu jeszcze paru metrów nic sie nie zatyka a słome wciąga to można już szybko jechać. Podanie większej ilości słomy momentalnie powoduje zatkanie ale po powolnej jezdzie też to przełknie i można jechać dalej. Najlepiej zatrzymaj sie przed rzędem słomy i na wolnych obrotach wrzucaj ręką słome na podbieracz a pojmiesz o co chodzi żeby na początku było mało , bardzo mało słomy i zaczęło sie to kręcić.

#5 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 22:29

problem z prasą john deere 590 u mnie jest podobnie mam JD545 i tez się zapycha ale powoli dochodzę o co chodzi tak jak pisze fento wiezdzam w pokos bardzo powoli albo na w pół sprzągle i jadę tak parę metrów powoli bardzo powoli aż widzę ze wciąga słome a później włączam szybszy biek.

#6 Share sierszak

sierszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 23:17

problem z prasą john deere 590 ja już sam nie wiem co jest z ta prasą... dziś wyjechałem o 10. rano do słomy żytniej i prasowało sie bez problemu. wjeżdżam w pokos 2. polową, obroty 1700-1800. widzę że komora "wciąga" słomę, więc właczam 4. i jadę.
z częstotliwością 1/10 zdarza się że komora nie "wciąga" słomy, ale podbieracz z trudem próbuje wcisnąć ją do komory -wtedy wyłączam bieg i daję obroty 2200-2300. czekam cierpliwie aż komora "wciągnie" to co leży na podbieraczu. jak to sie stanie to jadę już normalnie. czasem to trawa to 20 sekund a czasem minutę. uwarzam tylko żeby jej za bardzo nie zapchać bo wtedy trwa to dłużej.

nie wiem jak wytłumaczyć to zjawistko. być może to jest zwiazane z wilgotnością słomy?? być może różnice wilgotności niewyczuwalne w dotyku mają ogromne znaczenie dla prasy. w czwartek była burza, słoma zmokła więc może do dziś nie była do końca sucha i dlatego szło dobrze. bo jak wiadomo -im bardziej mokra słoma tym łatwiej ją sprasować.

i dlaczego akurat żytnia słoma sprawia problemy, podczas gdy słoma z innych zbóż prasuje się bez problemu?

#7 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 23:35

problem z prasą john deere 590 ja bym już tak cierpliwy niebył ja bym otworzył komorę i oczyścił wyrzucił słomę . a spróbuj odkręcić druty te dociskający materiał może słoma jest długa i zapiera się gdy jedziesz niby wolno a jednak się zapycha może to? bo piszesz ze inna słoma idzie dobrze wiadomo słoma żytnia jest wyższa od innych zburz może i to?amoże byc i gozej mozna sprubowac ? powiedz napisz czy twoja prasa grzeje się bo moja strasznie prawie parzy i to już przy 1szej beli " grzeje się komora klapa"wiem ze onia ociera się słoma ale tak żeby się grzała to zapalić się może .

#8 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 07:27

problem z prasą john deere 590 gregor ja mam 550 i w słome jak wjeżdżam wogóle nie zwalniam wjeżdżam albo jedynką szosową albo piątką polową i nic nie staje.... Moje pytanie jest takie jakie masz listwy na wałku podającym tym po otworzeniu komory??? Ja mam gumowane... jak kupiłem ją miała też metalowe ale na gumowanych idzie 100 razy lepiej... co do grzania to chyba każda się tak grzeje poprostu to obracany materiał to powoduje ;)

#9 Share sierszak

sierszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 20:53

problem z prasą john deere 590 każda prasa sie grzeje w wyniku tarcia słomy o blachę, ale słoma nie jest materiałem zdolnym do wytworzenia w wyniku tarcia o metal aż tak dużej temperatury aby sie zająć, nie ma takiej możliwośći.

na walcu mam na przemian: listwa ogumiona (chyba 3 sztuki) + listwa w postaci kantówki metalowej 8-10mm (też chyba 3 stuki). do tego na te kantówki dospawałem drut zbrojeniowy fi 8mm bo jeden koleś powiedział mi, że to pomoże. ale nie wiem czy to miało jakiś wpływ na prasowanie. faktem jest, że po tej operacji zdarza się że walec wyrzuca z komory słomę (niewielkie ilości) jeśli jest ona bardzo sucha, co wcześniej się nie zdarzało.

wczesniej prasowałem prasą WELGER RP12 i zawsze miałem problem tylko i wyłacznie ze słomą żytnią. ale wtedy było odwrotnie: belka stawała w prasie gdy kończyłem ubijanie; walce nadmiernie rozkruszały wierzchnia warstwę beli i ta przestawała się kręcić, a w najlepszym wypadku tylko luzował się sznurek i belka zwiekszała średnicę o jakieś 30cm (po tej stronie od której zaczynało sie owijanie). znalazłem na to sposób -prasowałem "z rosą", tzn wyjeżdżałem na pole o 22. i zjeżdżałem o 10.
daltego śmiem twierdzić, że wilgotność słomy (żytniej) ma znaczenie.

#10 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 21:19

problem z prasą john deere 590 Luke ja niemam walka ogumionego . ale dobrze misie belowalo dzisiaj powoli wiezdzam we wałek z ze spszeglem jak sie kreci belka to jade a wiechalem na drugie staje i jeden walek jdzie drugi ne wyzucam slome jade dalej itio samo niewiem to slomom chyba tez idzie wlasnie niedawno ziechalem z pola jutro zobacze jak bedzie ale musi jsc bo deszcze ida.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 21:56

problem z prasą john deere 590 sierszak i jak idzie ci prasowanie slomy zytniej ? bo mi szlo dobze a wiechalem na drugie staje i co 2 -ga bela stala zapychalo sie i musialem wywalac niewiem czy zasu cha? ciekawe czy naspawanie druta zebrowanego cos da czy pogorszy widzialem to u jednego goscia mam cos tam orginalnego naspawane tylko moze jest troche wytarte amoze naspawac nanie popki dobze wtopione ciekawe musze isc dokogos z tym kto robi duzej odemnie .

#12 Share sierszak

sierszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 16:51

problem z prasą john deere 590 ja juz skończyłem słome żytnią w niedziele więc jest po problemie:) zobaczymy za rok. jak nie bedzie szło, jak sie wkurwie to sprzedam to w cholere i kupie KRONE -łańcuchowa jest najlepsza do słomy żytniej.

odnośnie tego walca to znam osobę, która twierdzi, że stan tego walca ma duże znaczenie... ale moim zdaniem to chyba ważniejszy jest stan pasów -żeby nie były zbyt łyse.

w niedziele wyjeżdżam do Anglii wiec nic juz tu nie napisze bo pewnie nie bedę miał tam dostepu do internetu. szkoda tylko że funt jest taki słaby -tylko 4zł...

dziękuję wszystkim za dobre rady, za chęć pomocy.
życzę efektywnej pracy

#13 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 21:18

problem z prasą john deere 590 ja bym nie kupował łańcuchowej został bym przy pasowej a to dlatego ze po łancuchowejjest wiekszy bałagan roboty po rozwinięciu beli ona trochę się rozwinie a potem sie rozsypuje trzeba wyrywać niemuwie iuz osianiekiszonce tragedia pewnie będzie , zrobił mi gościu troche.pasuwka ładnie sie rozwija bele można s powrotem postawić tak żeby nie pszeskadzała . tez miałem brac łancuchowa ale wybrałem pasy ato tylko dlatego ze lepiej słomę zwinie i ładnie sie odwija . a co do prasowania słomy to juz doszłem do tego w wczoraj i wczoraj skaczyłem ;) już miałem zrezygnowac zawołac kogoś fachowca ale jeden gosciu powiedział mi ze jec powoli a na wiekszych obrotach , atu prawie każdy doradzał jedz powoli i małe obroty fakt na niektórym staju to pomaga ale jak słomy jest dużo grubo żytnia{ to ta rada mi pomogla jechalem aby aby na pul spszegle obroty 1300,1400 nawet pszystawałem na chwilke zeby zaduzo nie złapało jak czasem nie poszło to wycofałem i spowrotemwiezdzałem nieraz w trakcie cofania wciągało słomę} jak bela zaczęła się kręcić to zmieniam biek na wiegszy i ogień . a już miałem rezygnować i natym kończę.

#14 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 21:48

problem z prasą john deere 590 żytnia słoma jest najgorsza ale też doszłem do wprawy i jest git majonez... zetorkiem wjeżdżam 1 polową i jade na full obrotach i trzymam troszkę na sprzęgle jak złapie to pięć i ogień.... Na innej słomie wogóle nie zwalniam jak jade piątką to i nią wieżdżam i wogóle..... ;) Robię belki setki a zaczeliśmy równo z kumplem krone kr 130 i ja tylko ja w słomie żytniej on w pszenżytnej i co się okazało ja pojechałem dalej:P Ja też powiedziałem innej prasy jak pasowej nie chcę

#15 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 17:00

problem z prasą john deere 590 ja też miałęm taki problem ale dospawąłem na ten wałek co kręci balotem dwie poprzeczne listwy i sżła jak po masełku a co od żytniej słomy to zwijałem w tym roku na usłudze i szło dobrze 4 polowa i gaz tylko ze jak robie baloty o wymiarze 185 to mniej jest balotów na polu i rzadziej jest problem z początkiem ;) pozdrawiam

#16 Share wlodas83

wlodas83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 15:28

problem z prasą john deere 590 Witam. Mam pytanie, jak się wysuwa noże w JD 590? co trzeba włączyć, wyłączyć lub przełączyć? Noże są normalnie schowane pod podłogą podbieracza i nie wiem jak je wysunąć, by rotor stał się tnący a nie podający. Pomoże ktoś? maktoś JD z rotorem i nożami?
Dzięki.

#17 Share ziutini

ziutini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 13:04

ma początek mały bieg i pełen but ja w swojim 912 jade 2 i na początku włączam żółwia a poźniej jak zacznie ja obracać to wiksa ale początek bywa cięzki zawsze

Czy piszesz o 2 terenowej czy szosowej bo ja mam problem z rozpoczenciem prasowania przy siano kiszonce. pozdrawiam

#18 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:27

problem z prasą john deere 590 ziutini a czy ty masz problem z pobieraniem materiału tylko sianokiszonki czy słomy siana , a oprócz podbieracza masz może jeszcze jeden w sierodku w prasie tylko trochę inny zamiast drutów to są tam takie palce płaskowniki czy coś takiego masz?bo jak tak to

#19 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:24

problem z prasą john deere 590 hej panowie jestescie uzytownikami prasy jd590. jestem zainteresowany kupnem takiej prasy, jak sie wan ja uzytkuje, awaryjnosc,czesi, komfort pracy z ta prasa, obsluga itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:56

problem z prasą john deere 590 ja mam jd 582 na pasy i jak jest większy wałek to mi się zatyka i nie mogę ustawić wałka po wyżej 540 obrotów bo zaras komputerek piszczy ze za duże obroty