Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z prasą john deere 590

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ziutini

ziutini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 20:28

problem z prasą john deere 590 Ja mam problem zaczac poprostu zanim bela zacznie sie obracac nie idzie ale jak juz złapie to 2 szosowa i lece a ja mam rotor i noze a co??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z prasą john deere 590 Dzisiaj, 10:04
  •  

#22 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów

Napisany 18 czerwiec 2009 - 22:16

problem z prasą john deere 590 Słuchaj, ja dziś opatentowałem sposób na rozpoczęcie beli, trzy razy ją odtykałem, aż w końcu dozłem do wprawy. Wystarczy po prostu pedał podłoga, zebrać metrpokosu, przystanąć, po dwóch sekundach znowu metr, jak już później będziesz prubowal, aż nie będzie ciągnąć na bierząćo, to na bank będzie szło. Później lecisz ile fabryka dała ;)

#23 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:27

problem z prasą john deere 590 ziutini masz rotor to niby powinno iść a jednak rotor i tak nie pomaga mój znajomy rozmawiał z gościem co tez ma JD 590 i ten gościu tez ma problemy podbierak tez mu się zapycha ,na początku żeby bela zaczęła się obracać wierzdzaj powoli nawet przystań żeby materiał wciągnęło i tak po kawałku aż zacznie się bela obracać i możesz jechać ja tak robię i do tego pedał gazu w podłogę 1 polowa jak idzie to zmieniam bieg na większy i obroty zmniejszam i tak zawsze mi idzie a wystarczy mały pospiech i podbierak zapchany tak czytam i słyszę od znajomych to po prostu każda pasówka prawie ma tak chyba ze nowe nie maja nie wiem ale do pasówek to trzeba mieć cierpliwość i wprawę cierpliwość do zaczęcia się obracania balota nieraz moment i już można za***przać a nieraz to i wsteczny i spowrotem do przodu aż zacznie się obracać ale na razie jakoś mi to wychodzi rzadko odtykam podbierak.A to że za pytałem się czy masz dodatkowy podbierak bo mój znajomy ma JD 550 i on ma i tez mu nieszło zaczęcie balota to miał tamten podbierak te palce krótsze 3cm dospawał chyba z resora te 3cm i niema problemów z zaczęciem balota ale przed spawaniem odwiedził dilera JD żeby sprawdzić ile mają te oryginalne żeby wiedzieć ile dospawać. trochę to dziwne ze z rotorem tez się zapycha widocznie tak musi być po prostu trzeba dojść do wprawy tylko jest tak na jednym staju ta opcja pomaga a wiedzie się w drugie i tez czasem trzeba kombinować dobra Narka bo mi piwko wietrzeje :D Poprostu każdy musi poznać swoją prase jak ona chodzi i jaka technika jazdy w pokos siana czy słomy będzie udana.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1687 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 czerwiec 2009 - 21:40

problem z prasą john deere 590 posiadam vicona 2160 oc i nie mialem jeszcze zadnego z opisanych wyzej problemow, nie ma roznicy ile sie jedzie z ktorej strony sie jedzie, jak gruby jest walek jakie obroty na ciagniku, ogolnie zeby zepsuc ksztalt bel to trzeba miec talent

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#25 Share jan222

jan222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 22:16

posiadam vicona 2160 oc i nie mialem jeszcze zadnego z opisanych wyzej problemow, nie ma roznicy ile sie jedzie z ktorej strony sie jedzie, jak gruby jest walek jakie obroty na ciagniku, ogolnie zeby zepsuc ksztalt bel to trzeba miec talent

Pogadamy po żniwach za krótko ją masz, żeby wszystko o niej wiedzieć :D

#26 Share radeon

radeon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:02

problem z prasą john deere 590 Ja mam JD 590 ciagne go MTZ 82 SA. Na poczatku wjężdżałem powoli i się od razu zabijało. Teraz wiem ze trzeba jechać szybko. Im mniejszy pokos tym szybciej trzeba jechać. 2 polowa to minimum. Najważniejsze są pierwsze metry; dlatego trzeba szybko jechać żeby nie mieliło słomy i nie wylatywała podbieraczem. Teraz jest wszystko ok

#27 Share marcin456

marcin456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 21:33

problem z prasą john deere 590 witam ja mam prasę JD 590 RC i tez zauważyłem ze gdy mam bardzo małe obroty prasy a dość szybko jadę jest jeszcze tak sobie ale i tak to nie to gdy jeździłem claas 380 ona odrazu szła na maxa ale w nowych JD znalazłem coś takiego

Link 1

Link 2

moze to jest po to aby słoma nie wchodziła w ta strzeline miedzy pasami i się nie klinował snopek, prowadnice to raczej nie są bo te druty są ruchome na boki. A w żadnym serwisie JD nie wiedza do czego to jest. Co o tym sądzicie??

#28 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 20:36

problem z prasą john deere 590 witam wszystkich, stałem się szczęsliwym posiadaczem prasy JD 590 ale mam maly problem, polega na tym ze automatycznie nie chce owinąć balota siatka, muszę ręcznie to robić, załącza się kontrolka od siatki ale zaraz wskakuje kontrolka od akumulatora, dodam ze to nie możliwe żebym miał słaby akumulator w ciągniku a zasilanie mam prosto z aku, nie wiem co zrobić, może ktoś jest w stanie mi doradzić będę wdzięczny Pozdrawiam

#29 Share marcin456

marcin456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 16:00

problem z prasą john deere 590 może jakieś cienkie przewody masz i sprawdź wtyczkę czy wszystko ok

#30 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 20:39

problem z prasą john deere 590 przewody mam ok, dałem naprawdę solidne, przeczyściłem parę wtyczek i wd 40 poszło i jest lepiej, już samo się owija, kontrolka akumulatora już czasami tylko mrygnie właśnie przy owijaniu, dziś właśnie robiłem siano i sianokiszonkę i zauważyłem jeszcze ze co któraś tam bela, 15,20 czy 30 sztuka różnie to jest nie zostaje owinięta, niby pokazuje ze rozpoczyna się owijanie i kończy jak wyrzucam bele to psikus bo nie owinięta, sprawdzałem nóż od ciecia siatki jest jak żyletka ostry. nie wiem co ja boli może miał ktoś coś podobnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin456

marcin456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:11

problem z prasą john deere 590 moze masz dużo złączek na pasach i one niekiedy pociągną ci siatkę po pasach

#32 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 20:31

problem z prasą john deere 590 dużo to ich w sumie niema, dwa pasy tylko mają po dwie a tak reszta po jednej ale dzięki za podpowiedz, przyjże się im bliżej, może któraś ma zadzior czy coś podobnego

#33 Share sam22

sam22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 22:56

problem z prasą john deere 590 Ja mam podobny problem przy owijaniu sznurkiem tylko że nawet ręcznie wtedy nie idzie jakoś tak się zacina. Przy pierwszym balu na automacie tylko idzie dobrze przy nastepnych nie wyświetlają się już te cyferki pokazujące na bieżąco wielkości bala i nie załącza sznurka i ręcznie też się wtedy nie da dopiero po kilku próbach pójdzie. Co o tym sądzicie?

#34 Share 555dt

555dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 maj 2012 - 15:54

problem z prasą john deere 590 Jakie powinny być zalecenia zgniotu balota z sianokiszonki chodzi mi oto jaki powinnien byc jego zgniot zeby sie nie popsuł robie baloty z trawy o rozmiarze 110x120 prasą jd 590 prosze o szybką odpowiedź

#35 Share roberto26

roberto26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 18:45

problem z prasą john deere 590 witam serdecznie wszystkich. Mam pytanie do użytkowników prasy JD 590 , czy wie ktoś jakiej długości pasy są w tej prasie ? chodzi mi o wymiary dłuższych i krótszych pasów . Z góry dziękuję i pozdrawiam

#36 Share toman5454

toman5454

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 maj 2013 - 18:58

problem z prasą john deere 590 co zrobić jak siano lub sianokiszonka wchodzi miedzy bębny ????

#37 Share Tomaszek2333

Tomaszek2333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 maj 2013 - 08:58

problem z prasą john deere 590 witam. bardzo prosze o pomoc a mianowicie co moze byc przyczyna ze prasa john deere 590 rok 99 rotor siatka caly czas pali bezpieczniki nic nie da sie zrobic bo wywala i pali bezpieczniki w module . dziekuj za podpowiedz gdzie szukac przyczyny

#38 Share przemeko_p

przemeko_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 21:13

Witam

Panowie posiadam prasę JD 590 i mój problem polega na tym że nie zbija balotów :/ Wymieniłem uszczelniacze cylindrów, gdyż jeden był przerwany... Został wymieniony zawór gęstości beli na nowy (bd drogi :/) i dalej to samo, po dokręceniu na maksa ciśnienie robocze około 230bar. Nie wiem czy tak ma być ale u mnie po zamknięciu komory ciśnienie pokazuje na 50bar a gdy zacznę prasować rośnie do 230 czy to tak jest wszędzie?? Może ktoś mi coś podpowie??

#39 Share PrzemysawPawelec

PrzemysawPawelec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 11:02

Witam!

Posiadam prase JD 590 i mam problem ze zbijaniem bala. Wymienione zostały uszczelniacze siłowników docisku, nowy zawór regulacji gęstości beli i dalej słabo zbija. Jeśli dostaje dużo slomy zbije w miarę dobrze a jeśli mało są flaki a nie bele.. Może mi ktos coś podpowiedzieć co jeszcze może być nie tak?

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MateuszJuszczuk

MateuszJuszczuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 08:00

Posiadam prasę Welger pasową z rotorem bez noży i mam mały problem. Podczas prasowania sianokiszonki na walce po których idą pasy nawija mi się trawa i pas zachodzi na pas i po każdej beli muszę czyścić walce. Miał ktoś może taki problem?