Skocz do zawartości

Reklama

Fungicydy w zbożach

grzyb pszenzycie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
884 odpowiedzi na ten temat

#1 farmer07

farmer07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 16:54

Żniwa za pasem a więc można ocenić skuteczność ochrony fungicydowej zbóż. Napiszczie jakie programy ochrony stosowaliście, jakie są efekty i czy jesteście zadowoleni czu coś trzeba jednak zmienić. Mnie głównie interesuje pszenica ozima i jęczmień jary ale piszczie o czym chcecie, byleby o zbożach ;)

#2 majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • 10201673

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:23

Ja troche zmienie wątek: mianowicie: Jak u was z zabiegami fugicydowymi? Trafiliscie w termin? U mnie własnie jeden jeczmien jary  "uciekł"... Przez tą pogode znow nie mozna wykonac zabiegów.
Jakie stosujecie srodki własnie pod koniec terminu? Chodzi mi głownie o jęczmien jary.
DEZERTER

#3 jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • 26120943

Napisany 05 czerwiec 2009 - 07:14

W jęczmieniu stosuję Arteę i skutek jest bardzo dobry, pllamistośc ustępuje, gorzej z terminami pryskam na raty jak pogoda pozwoli, na niektórych plantacjach zabieg będzie spóźniony ze względu na popadujący deszcz, terminy uciekają ale co zrobić, jak trzeba było to nie padało teraz popaduje bez przerwy.
Jeżeli chodzi o pszenicę na początku strzelania w źdbło opryskałem Capalo i  jest OK, na więcej niestety nie ma kasy w tym roku. pozdrawiam jerzy

#4 Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 05 czerwiec 2009 - 07:55

Jęczmienia jarego w tym roku nie pryskam,ceny niskie i na wyższe się nie zanosi w lepszych latach pryskałem Arteą.Natomiast na pszenicę ozimą w pierwszym zabiegu dałem Escudo(pięknie działa),a na drugi przewiduje Duet Ultra zastosuje go po kwitnieniu pszenicy.W tym roku obsiałem wszystko odmianą Anthus.

#5 piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 05 czerwiec 2009 - 22:03

W tym roku zastosowałem na pszenicę tilt plus i widzę, że jest to środek godny polecenia, wcześniej stosowałem bumper i nie zabespieczył dobże pszenicy, choć plon był przyzwoity.

#6 Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • 5412 postów
  • 1277053
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 czerwiec 2009 - 22:15

Co do pszenicy ozimej - poszło trochę tiltu i resztki alertu co został mi skądś tam.
Co do jęczmienia jarego - teraz mamy problem bo modus (skracanie) leży już ponad tydzień i zaraz nie będzie sensu pryskać przez tę pogodę - leje i zaraz dolewa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7 majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • 10201673

Napisany 05 czerwiec 2009 - 22:16

Jerzy wiec postawiłes na same triazole w jęczmieniu? Ojciec planuje zastosowac teraz ( niestety pełnia kłoszenia, w niektorych przypadkach początki - jęczmień jary browarny)  Cerelux Plus 535,  tam są dodatkowo morfoliny, ale jest mniej triazoli w litrze... Planował jescze zastosowac Cerone, ale na to to juz jest w ogole za pozno...
DEZERTER

#8 jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • 26120943

Napisany 06 czerwiec 2009 - 09:35

Arteę mam sprawdzoną  i działa dobrze w jęczmieniu, kiedys stosowałem Alert, co do Cereluxu mam pewne wątpliwości czy będzie dobry efekt, stosowałem w pszenicy i rewelacji nie było, Co do Cerone w tym roku szczęśliwie zastosowałem na plantacje najbardziej narażone, wszystkich nie zdązyłem prysnąć (przekropna pogoda) bo już mija faza ostek i zaczyna się kłosić, taki rok.pozdrawiam jerzy

#9 farmerC385

farmerC385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • 12539621

Napisany 07 czerwiec 2009 - 09:06

U nas pszenżyto najpierw pryskane było alertem a drugi zabieg artea.
Jeczmień jednorazowa wczoraj arteą,
W pszenżycie efekt super jak narazie a w jęczmieniu się zobaczy.

#10 lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 10:04

ja w tym roku opryskałem jęczmień tilt plus i cerelux plus dodawałem jeszcze do tego superam żeby się lepiej lepiło do rośliny. co do efektu to nie wiem bo po oprysku cały czas pada dodnia dzisiejszego i zastanawiam się czy ten opryscos wogóle zadziała.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#11 grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 825 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:18

czy pryskacie jeszcze pszenice na grzyba czy czekacie aż przekwitnie? bo ja przez tą pogodę to za wiele nie popryskałem, a nie wiem czy teraz można pryskać.

#12 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 czerwiec 2009 - 23:04

ja pryskam jak kwitnie i się zaczyna kłosić,lepsze pszenice fandango a słabsze falconem, warto dodać coś na pryszczarki, chodzi mi o jakiś peretroid.

#13 iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 07:53

ja przez pogode nie opryskałem nic, i czekam teraz aż przekwitnie i wtedy prysnę o ile bedzie potrzeba bo póki co to zboże jest zdrowe ale wiadomo jak jest

#14 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 16:15

W czsie kwitnienia zbóz nie wolno stosowac azotu w płynie.Zabiegi na grzyba jak najbardziej a zamiast Superamu lepiej odzywki dolac.

#15 piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 10 czerwiec 2009 - 20:05

W czasie kwitnienia nie pryska się pszenicy nawet od grzyba chyba że nie ma na co już czekać; potwierdził to też pracownik syngenty.

#16 Dylan

Dylan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 20:28

Piotrek pszenice właśnie najlepiej pryskać na grzyba w czasie kwitnienia gdyż pszenica w przeciwieństwie do innych zbóż kwitnie wewnątrz kłosa

#17 black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • 113013

Napisany 10 czerwiec 2009 - 21:46

na fuzarioze najlepiej pryskac na początku kwitnienia lub w trakcie ale termin dośc wąski ok 3 dni. jeśli chodzi o środki to w tym roku na 2 zabieg szło: prosaro na pszenice po pszenicach, fantango , swing po rzepakach i po cebuli, falcon stosowałem kiedyś i ze wzgledu na jego tendencje do przypalania flagówki nie stosuje.
kujawy to jes to!!!!!

#18 miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 czerwiec 2009 - 21:49

a fandango ci nie przypaliło? bo mi troszke końcówki wzieło.

#19 black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • 113013

Napisany 10 czerwiec 2009 - 21:57

nie powinno nawet ci powiem ze jeszcze nie byłem na polu po oprysku w tym roku w zeszłym luzik nie przypalało. fantango ma inny sposób przemieszczania subst w roslinie, a falcon ma to do siebie ze po oprysku najwieksze stężnie subst jest własnie w koncu liscia co powoduje przepalenie. ogolenie bayer nie zaleca dodawania do falconu i fantango niczego ewentualnie perytroid ( nie stosowac fosforoorganików!!!!!!!)
kujawy to jes to!!!!!

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 22:09

dylan jak to pszenica kwitnie wewnatrz kłosa miałeś na mysli wewnatrz liscia w zbozu ? przeciez jak sie wyklosi to dopiero kwitnie widac to po opadajacych pyłkach  przynajmniej tak mi sie zdaje

Zobacz także