Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson 6280

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share holland95

holland95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 08:53

massey ferguson 6280

Witam posiadam fergusona 6280 w którym występują 2  problemy  z podnośnikiem 1 to  podczas prac polowych podnosi szybko a gdy chce opuścić to robi to bardzo powoli    a 2 to gdy podniosę maszynę to wygląda na to jak by się zaciął  bo nie chce opuścić i nie wiem co się dzieje pomóżcie    . Jeśli macie sprawdzonych mechaników z wielkopolski to polecicie   jakiegoś   :) mi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 6280 Dzisiaj, 04:43
  •  

#2 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 08:57

massey ferguson 6280 Może problem leży w sterowniku. Pracuje na takim sprzęcie i miałem kiedyś problem w podnoszeniem. Wystarczyło wyczyścić styki w potencjometrze ustalajacym wysokość podnoszenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 14:59

massey ferguson 6280

Może być problem w elektrozaworach, albo w samym sterowniku. Kilka pomiarów pozwoliłoby zdiagnozować usterkę, na odległość trudno więcej powiedzieć.

Są jakieś zmiany na szybkość opuszczania, gdy zmieniasz ją pokrętłem na panelu?

Edytowany przez marian3p, 12 listopad 2016 - 15:03.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 22:53

massey ferguson 6280

Czy miga Ci czerwona dioda? jeżeli tak to jaki błąd zgłasza? liczy się jej sekwencję mignięć. A na próbę zamień wtyczki na elektrozaworach od podnoszenia i opuszczania, wtedy podnośnik będzie działał odwrotnie zobaczysz czy nadal będzie wolno opuszczał jak będziesz chciał podnieść, tylko uważaj to jest tylko na próbę! Jeżeli nadal problem pozostanie, problem w elektrozaworach, jeżeli szybko opuści a wolno będzie podnosił to do spr potencjometry lub sterownik, możesz podesłać, wrzucę na stół i będzie od razu widać. Tel 513411853

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

Dodaj odpowiedź