Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z hydrauliką w prasie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 21:08

problem z hydrauliką w prasie witam,sprawa wygląda tak prasa Ferguson wychodzą z niej trzy węże, dwa z ciśnieniem i swobodny powrót podpięte do ursusa 902. Wszystko działa tylko jak przycisne wajche w dół jest ciśnienie ale nie trzymie tylko pomału leci na manometrze do zera. Próbowałem różnych sposobów, najpierw winowałem rozdzielacz w ciągniku więc podpiołem go pod przyczepe z ładunkiem podniosłem i zostawiłem. Po dziesięciu godzinach przyczepa opadła o 4 mm na tłoku 15 cm, więc chyba nie ciągnik. Przy próbie w prasie odłączyłem przewód od swobodnego i zostawiłem na dwóch i też spadło, potem na jednym wężu który pcha ciśnienie i też ucieka. Pytanie czy to wina ciągnika czy prasy (wszystkie tłoki,złączki,trójniki itd. są suche). Czy jest możliwe zastosowanie jakiegoś zaworu na wężu który podaje ciśnienie tak żeby nie pozwolił cofnąć olej spowrotem w ciągnik, czy może macie inne pomysły jak temu zaradzić ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z hydrauliką w prasie Dzisiaj, 04:18
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 21:21

problem z hydrauliką w prasie powinny być jakiż zawory zwrotne a co do przepuszczania to chyba ciągnik ci nie trzyma bo przyczepa opadła ale była pusta czy pełna..Albo jesli to ciągnik to dorób sobie inne sterowanie np rozdzielacz od cyklopa

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 21:22

problem z hydrauliką w prasie W prasie chyba wszystkie węże masz pod ciśnieniem... ;) Od czego ten wolny spływ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 21:49

problem z hydrauliką w prasie to prasa zmiennokomorowa na pasy, więc jak balot rośnie z siłowników które go dociskają olej wraca spływem do skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 21:37

problem z hydrauliką w prasie ja mam taki trójnik założony z zaworem i wszystko działa przekręcasz wajchą i działa podbieracz zamykasz i możesz balotować bo podbieracz masz w miejscu a działa klapa
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#6 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 06:55

problem z hydrauliką w prasie może trochę pomogę: masz 3 przewody, dwa od klapy, jeden od podbieracza. Podłączasz do ciągnika nastepujaco: klape pod jedną parę przyłaczy a podbieracz pod jedno z gniazd drugiej pary przyłączy. I z ciągnika sterujesz odpowiednimi dzwigniami odpowiednim zespołem. W prasie powinienes miec zawór - blok (chyab tak to sie fachowo nazywa). I tym zaworem ustawiasz stopień zgniotu - czyli trzymanie klapy. Proponuje zrobic cos takiego: podłącz odpowiedni przewody do ciągnika, zamknij klapę (tak aby był ciśnieni na manometrze), nastepnie odłącz przewody(na zgaszonym ciągniku, przy odłączaniu mozesz lekko ruszyc dzwigniami ). zaobserwuj jaki jest spadek cisnienia i w jakim czasie. jeśli jest on "szybki" to najprawdopodobniej masz posadzony ten zawór - blok lub uszczelniacze na siłownikach (lub na jednym conajmniej).
Zaznaczam że nie widziałem tej prasy i nei wiem jak wygląda układ hydrauliczny

#7 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 12:04

problem z hydrauliką w prasie problem rozwiązany winne były uszczelniacze w siłownikach, szkoda że @pawlon odpisałeś dzisiaj a ja wczoraj doszedłem do tego. Do pełni szczęscia musze przejrzeć zawór, ciśnienie mocno sie uspokoiło ale w ciągu godziny spadnie z 100 bar na 90 a mogło by nic tylko taki spadek nie powoduje otwierania klapy i komplikacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pawlon

pawlon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 12:28

problem z hydrauliką w prasie

problem rozwiązany winne były uszczelniacze w siłownikach, szkoda że @pawlon odpisałeś dzisiaj a ja wczoraj doszedłem do tego. Do pełni szczęscia musze przejrzeć zawór, ciśnienie mocno sie uspokoiło ale w ciągu godziny spadnie z 100 bar na 90 a mogło by nic tylko taki spadek nie powoduje otwierania klapy i komplikacji

powiem tyle - taki spadek cisnienia nie ma wiekszego znaczenia. swiadczy jedynie o wypracowanym zaworze, lub porysowanym cylindrze siłownika. po sezonie mozesz sie tym spokojnie zając.