Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mf2551

mf2551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 17:37

Massey Ferguson 54xx Ja od kwietnia mam MF 5455 (jeszcze tą starszą wersję). Obecnie ma 300 rbh jak na razie przy stanie licznika 25 rbh wymieniony był czujnik czystości filtra hydrauliki. Poza tym nie było żadnych awarii i oby tak dalej. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 17:39
  •  

#62 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 23:03

Massey Ferguson 54xx @waldas mój MF jest z 2004r i ma skrzynię speedshift i chcę w nim zrobic kalibrację sprzęgła, bo praktycznie od nowego szarpie...jeżeli wiesz coś na ten temat to proszę o wszelkie instrukcję :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:31

Massey Ferguson 54xx @pioter wiem jak dyna4 skalibrować. w przypadku Twojej nie pomogę...
Ale zobacz co jest w opisie JacobyHC :P

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2009 - 11:22

Massey Ferguson 54xx Dyna 4
http://www.speedysha.../681573323.html

Dyna 6
http://www.speedysha.../134356977.html

#65 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 19:31

Massey Ferguson 54xx @JacobyHC zależy mi na kalibracji sprzęgła i power shuttle i jeżeli kalibracja podnośnika poprawi jego prędkość opadania i podnoszenia to też poproszę... :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2009 - 19:43

Massey Ferguson 54xx

@JacobyHC zależy mi na kalibracji sprzęgła i power shuttle i jeżeli kalibracja podnośnika poprawi jego prędkość opadania i podnoszenia to też poproszę... :P

kalibracja podnośnika nic nie zmieni bo wszystkim steruje moduł i dopuszcza on zmiany tylko takie jakie możesz ustawić na potencjometrach

reszte obgadamy na gg albo mailu - wiec czekam na info co jak i do czego (typ rocznik )

#67 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 20:13

Massey Ferguson 54xx dokładnie tak!
mrugające lampki i takie tam.
po kalibracji nie szarpie. Serwisant powiedział że w czasie tej kalibracji ustawia i skrzynię i sprzęgło.

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2009 - 20:16

Massey Ferguson 54xx nie inaczej :P

#69 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 12 listopad 2009 - 07:48

Massey Ferguson 54xx Wyczytałem do tej pory w Waszych postach drodzy forumowicze, że kalibracja jest prosta i niemal automatyczna. Dlatego, jeżeli nie jest to wiedza chroniona prawem, to może mogli byście podzielić się z resztą ekipy sposobem na skalibrowanie skrzyni, sprzęgła i ewentualnie podnośnika? Myślę, że wielu posiadaczom skrzyń Dyna-4 zaoszczędziło by to trochę kasy w trudnych czasach :-) Zaznaczam tylko, że jeżeli ta wiedza jest chroniona jakimś prawem, to wycofuję się z niej :-) Z góry dzięki w imieniu nieoświeconej części forum.

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2009 - 17:58

Massey Ferguson 54xx .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:44

Massey Ferguson 54xx Co prawda nie jestem za bardzo w temacie MF-ów tudzież kalibracji ich skrzyń i sprzęgieł ale chyba IMHO to forum jest po to aby wiedzą gdzieś tam przyswojoną dzielić się za DARMO !Mylę się ?

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 10:55

Massey Ferguson 54xx jaro masz racje po części nie mówie. Ale czy jak zepsuje ci sie komputer to idziesz do informatyka i mówisz "stary to minie działa ,a on "ojj to wez tu wsadź płytę tu kliknij tam stuknij" o działa dzięki cześć?"

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 12:24

Massey Ferguson 54xx Zgoda-ale nie uważasz że lepiej byłoby takie porady umieścić w dziale "kupię,sprzedam" ?.Dodany obrazek Byłoby tak jakoś uczciwiej-forum rozumiem jako miejsce BEZPŁATNEJ wymiany myśli,porad,doświadczeń (ale ja starej daty jestem Dodany obrazek )

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2009 - 20:00

Massey Ferguson 54xx Dodany obrazek

#75 Share KrzysztofMF5435

KrzysztofMF5435

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 22:50

Massey Ferguson 54xx Hej koledzy ,

Słuchajcie mam 5435 i mam na nim prawie 600 godz juz jest po gwarancji raz kiedys na gwarancji mechanik zrobił nam kalibracje. i było ok ale ciagnik znowu nam strasznie jeździ jak sie rusza ze sprzęgla i te lampki 14 migaja casami ale to chba przez to bo cos brat mwoił ze nam sie bezpieczniki od wiateł przepalaja
Pomoze nam ktos ?
JacobyHC troche piszes o tym ? znasz sie na tym ?

#76 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:57

Massey Ferguson 54xx może komuś się przyda... ;)

NR oryginalne filtrów MF 5455 skrzynia speedshift.

1.Silnik
-f.oleju 1447037 M1
-f.paliwa 4224811 M1
-f.powietrza 3901465, -76, -64, -75, M1

2.Skrzynia przekładniowa speedshift
-f.główny 3799319 M1
-f.ssania duzy okrągły 3907580 M1
-f.przełączania pod obciążeniem 3792287 M1

3.Kabina
-f.kabinowy 3786649 M2

#77 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:59

Massey Ferguson 54xx Pioter-podaj jeszcze ceny...

#78 Share tomek0412

tomek0412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:13

Massey Ferguson 54xx witajcie... Mam podobny problem z MF 5465 skrzynia 16/16 chodzi o to że gdy ciągnik troche popracuje i sie już dobrze rozgrzeje to sprzęgło zaczyna nie tak pracować tzn działa ale strasznie z dużym opóźnieniem nawet do ok 10 sekund, co strasznie utrudnia prace:( Może wiecie co jest tego przyczyną??? A może ktos miał taki sam problem? <pozdrawiam>

#79 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 luty 2010 - 20:56

Massey Ferguson 54xx będzie konieczna kalibracja sprzęgła, albo wzywasz serwis, albo kupujesz na allegro instrukcję jak to się robi samemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 22:04

Massey Ferguson 54xx

po 320rbh mogę napisać tak: 4 razy dzwoniłem do serwisu:
1 raz 0,5 h po odebraniu ciągnika wymieniany był czujnik czystości filtra hydrauliki, 10 min roboty serwisanta (podobno 50 % MF tej serii ma je wymieniane )
2 raz po 250 h poluzowało się złącze do sprawdzania ciśnienia hydrauliki takie coś koło dużego filtra hydrauliki, zgubiłem 2 litry oddali 5 :) (radzę każdemu posiadaczowi sprawdzić, bo to typowe w tej serii, szwagrowi na 550 h sie poluzowało, zgubił 7 litrów) przyczyną jest to że nie dają uszczelek pod to coś.
3 raz dzwoniłem bo pocił się przewód pod turbiną, troszkę kurzu na oleju się zbierało, ale po to jest gwarancja :) Przyczyna taka, że w fabrycznie nie ma uszczelek pod tym przewodem... teraz już je mam. Wada też masowo występująca... słowa serwisanta :)
4 raz dziś. Pompa hydrauliki ma dziwny rezonans od 1400obr zagłusza pracę silnika, powyżej ma taką częstotliwość że jest tylko szum, ale wkur... :) Niby niektóre tak mają, ale szwagra nie ma i je chcę aby mój też tak nie miał :)
Poza tym problemów nie ma. Moc jest już tak od około 1100 obr, sprzęgło dzięki regulacji czułości chodzi idealnie. Biegów w skrzyni nie brakuje, 4 przełożenia pod obciążeniem sprawdza się idealnie.

A u mnie w 5425 ze stollem po 370h pracy awarie serwisowe:
1. piszczenie paska od sprężarki i wymiana niedługo po kupnie
2. pękł przewód od siłownika w podnośniku przy orce
3. zaciekła podbitka na suficie niedokładnie przykręcone opaski od wody skraplającej sie od klimy
4. no i te nie szczęsne złącze diagnostyczne przy tych filtrach hydrauliki po 250h oddali 10 litrów ale uciekło więcej bo nie starczyło do stanu
5. siłownik od podnoszenia maski wymieniony bo słabo podnosił
6. mają wgrać nowy program czy coś bo przy częstym używaniu rewersu(tur) lubi stanąc i nie reagowac na biegi trzeba go wyłaczyc i właczyc ale nie wiem czy zdązą do 3 kwietnia-końca gwarancji :)

A najbardziej i głownie to mnie wkurza to Głośna praca pompy hydrauliki praktycznie tylko ją słychać jak ciągnik pracuje a przy 1400-1700 obrotów dostaje oprócz tego wycia jeszcze jakieś dziwny odgłos że ciężko wysiedzieć w kabinie
serwisanci mówią ze wszystkie tak wyją (a głownie z ładowaczem) i nic nie poradzą
@b0gdan możesz dokładniej napisać o tym rezonansie co gdzie i jak to usunąłeś w którym miejscu i pod którymi przewwodami