Polecane posty

strzymek    28

usterka usunięta winny rozkalibrowany pedał sprzęgła sprzęgło kalibruje się oddzielnie od skrzyni przy okazji posiadłem tajemną wiedzę na ten temat :rolleyes:

zapalamy ciągnik 1-2 sekundy i gasimy , naciskamy sprzęgło nogą do końca i podnosimy dźwignię rewersu przekręcamy zapłon i trzymając sprzęgło i rewers czekamy aż usłyszymy sygnał wtedy powoli równomiernie puszczamy sprzęgło aż do następnego sygnału , puszczamy wszystko i wyłączamy zapłon czekamy kilkanaście sekund i możemy odpalić jeździć do tylu i przodu i cieszyć się płynnie działający sprzęgłem

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

9 to wchodzi jak by go zalać do pełna, ale po pierwsze tak się nie da, a po drugie bo było by to szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Strzymek może podziel się tą informacją z innymi. Nie mam co prawda takiego ciągnika ale może innym się przyda. Pisanie wiem ale nie powiem trochę mało eleganckie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Popieram kolegę, podziel się tajemną wiedzą.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

na przeglądzie na 300 h sprawdzali wam luz zaworowy ? można się nie zgodzić na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w wersji silnika 54*5 z roku modelowego 2008 luz zaworowy był po 1200h w nastepnym modelu jest juz właśnie po 300h aby wyrwać kasę. Jeśli się nie zgodzisz to tracisz gwarancję, na pewno na silnik, a co z resztą to sprawa dyskusyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mi na 300 h jeszcze sprzęgło kalibrowali tylko nie pamiętam jak :P .


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28
Napisano (edytowany)

opis wyżej a jaki koszt przeglądu ponoć trzeba zdemontować turbosprężarkę i serwisant mówił że na dzień roboty to i koszt zapewne odpowiedni

Edytowano przez strzymek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

W moim 5435 wymiana wszystkich płynów i filtrów, oraz regulacja zaworów zajęła dwóm panom 5 godzin, ale możliwe, że w nowszym jest gorszy dostęp, aczkolwiek u mnie było trudniej bo był ładowacz.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

U mnie 5460 przegląd na 300 h i regulacja zaworow zajęła jednemu panu ze 3 godzinki . sprężarki się nie czepiał , ciągnik z ładowaczem.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Mam MF5425 I jestem ciekawy czy ktoś zwiększał moc w tym lub podobnych modelach I o ile można zwiększyć I jaki może być koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Chyba raczej 5zł na piwo :P Samemu można to zrobić przekręcając magiczną śrubę o ćwierć lub pół obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ale ponoć ta śrubka jest od strony bloku na pompie wtryskowej i żeby przekręcić to trzeba pompę wyjąć już to kiedyś pisałem naganiacz z claasa jak chciał mi sprzedać axosa to mówił że po gwarancji właśnie za 5 tys ich serwisanci przestawiają pompę zmieniają jakiś kolektor ( nie pamiętam który ) i coś tam jeszcze i wtedy silnik dostaje ok 20 km i spadają normy spalin o dwie normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To ci nieźle nabajerował. Są firmy które przerabiają silniki tak, aby spełniały wyższe normy czystości spalin. Np z euro 2 na euro 4 w autobusach. Przez montarz katalizatora i układu scr. Ale to kosztuje mnimum 15 tys. Podniesienie mocy to dodatkowa zapłata. W silniku z mechaniczną pompą to jedynia dawka pozostaje do podniesienia. Ewentualnie ciśnienie doładowania. Ale tu trzeba mieć doświadczenie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

pytam się, bo kiedyś dzwoniłem do PLiszki I nie chciał się podjąć zwiększenia bo mowił ."tam jest silnik perkinsa I zwiększenie mocy nie zawsze wyjdzie" lub coś takiego.

Z drugiej strony przekręcenie jednej śrubki, nie bardzo wierzę aby to wszystko dobrze chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder74    2

Na farmerze jest sporo informacji o Massey Fergusonie serii 5400

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/uzywany-massey-ferguson-serii-5400,50455.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Mam MF5425 I jestem ciekawy czy ktoś zwiększał moc w tym lub podobnych modelach I o ile można zwiększyć I jaki może być koszt?

Należy wyjąć pompę, zawieźć do dobrego "pompiarza", podkręci pompę Koszt koło 1700-1800zł, potem zamontować, pojechać na hamownie czy wyszło

w moim przypadku 5435 moc silnika oryginalnie 83 km, a obecnie 85 km ale na wom

Edytowano przez bosss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ale 6km na wom na silniku to będzie z 26 :) jest jakiś tam przelicznik ale dokładnie nie wiem jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj