Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#721 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:27

Massey Ferguson 54xx Przy lekkich pracach mój MF 5435 (na zwykłej pompie) pali bardzo mało, twój jest na CR, więc nie można ich do siebie porównywać, ale musisz podać konkretne wartości, bo np mój przy obsłudze wozu paszowego spala poniżej 4 l/h ale tam prawie cały czas obroty max 1200.
Możesz zalać MF 255 Agrolem U, lub tez parę zł droższym Totalem Dynatrans MPV, obydwa są ze sobą mieszalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 13:12
  •  

#722 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 08:33

Massey Ferguson 54xx MF 255 zalany jest właśnie Aglolem U (można go mieszać z tym z mf 5445?). Co do spalania to zalałem dopiero drugi bak i powiem Ci, że przepracowałem nim 14h (trudno powiedzieć, że przepracowałem - miał same lekkie prace, obrotów też starałem się nie przekraczać 1800) i wlałem 100l ON. Obecnie od tankowania zrobiłem 5h i wskazówka pokazuje 3/4 baku. Godziny na liczniku bardzo szybko się kręcą (nie wiem czy to są mtg czy h). Wcześniej miałem Same Rolller 70 - porównując go do mf to mogę zauważyć, że Same pracował ok 150 mtg/rok (mf na tym samym areale przerobi ok 250). W same zbiornik mieścił 70 l i to wystarczało na ok 13-15 mtg - ten spala duuuuuuuużo więcej. Wiem, że to nie jest dobre porównanie, bo są to dwa zupełnie różne ciągniki, ale moc w mf jest zaledwie o 30 km większa a spalanie przynajmniej 2 krotnie większe. Powszechna opinia o małym spalaniu nowych mf u mnie poległa na całej linii. Te 30 km różnicy przynajmniej w transporcie również nie jest aż tak bardzo dostrzegalne (ciągam nim 16-17 ton waga łącznie z przyczepami). Co zasługuje na pochwałę do mocny podnośnik (6 ton). Przyczepiłem do niego akpila km 80 4 skibowego obracany i jestem pod wrażeniem jak się przy nim zachowywał. MF ma również pracować z broną aktywną Lemkena+siewnik poznaniak 3m (chyba da radę). Mam nadzieję, że przy pracach w polu różnice w spalaniu zostaną zatarte a, na pewno skróci czas pracy.

#723 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 11:55

Massey Ferguson 54xx Wskazówka od paliwa, to pokazuje jak chce :) Niby jest już na końcu, a w baku jest jeszcze 30 l paliwa. Tam nie ma mth, tylko zwykłe godziny zegarowe. Na początku niby ciągniki palą więcej, a skoro masz dopiero zalany drugi bak, więc później może będzie lepiej, ale były już na forum opinie, że MF na CR mało nie pali

#724 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 16:32

Massey Ferguson 54xx a od kiedy robia na CR? i po co? chodzi tylko o emisję spalin?

#725 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 16:40

Massey Ferguson 54xx CR weszło do produkcji we wrześniu 2008 w modelu 5445 i 5455. Nie chodziło tylko o normę spalin, ale także o nowoczesność ;) W CR jest sterowanie wtryskiem elektronicvczne, co daje nam łatwą drogę do zwiększania mocy, ale ogólnie Perkins coś popstrykał, bo na CR jego silnik sporo pali.

#726 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:50

Massey Ferguson 54xx a jak mam 5425 na zwykłej pompie to też mogę zwiększyć moc i pytanie o ile KM w moim jest to możliwe, bo gdzieć widziałem że 5460(chyba) ma taki sam silnik a moc coś koło 110KM czy o tyle aż mógłbym zwiększyć na tych samych podzespołach?

#727 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 13:49

Massey Ferguson 54xx skrzynia taka sama, korbowody i wał korbowy taki sam, ale głowica i turbina już inne, Czyli podnieść moc można spokojnie z tym, że charakterystyka mocy i momentu nie będzie idealna :) Ale za to model 5435 i 5425 różnią się już tylko turbiną i ustawieniami pompy, nawet rozpylacze są takie same

#728 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 17:16

Massey Ferguson 54xx no to ile mogę wyciągnąć ze swojego zmieniając tylko dawkę paliwa , kąt wtrysku, nie zmieniając innych podzespołów, i ile to mniej więcej kosztuję bo wiem ze są firmy zajmujące się takimi rzeczami.

#729 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 18:43

Massey Ferguson 54xx nie mam zielonego pojęcia :) ale osoba która takie rzeczy robi, zna bezpieczne zakresy takich operacji na otwartej pompie :D

#730 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 28 marzec 2013 - 19:25

Massey Ferguson 54xx makowiaczek przy Twoich ambicjach to nawet do 200 zajedziesz ludzie zejdzcie na ziemie z traktorka chcecie zrobic od razu amfibie a gdzie stosunek masy do mocy i wytrzymalości konstrukcji :rolleyes: ;)
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:07

Massey Ferguson 54xx przymierzałem się swego czasu do classa axosa też silnik Perkinsa diler mówił że po gwarancja mechanicy za 5 tys 20% mocy dorzucą trzeba zmienić kolektor ustawienia pompy i coś tam jeszcze a i normy spalin dwie do dołu po zmianach :) ale więcej mocy i mniej paliwa miał palić

#732 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 23:20

Massey Ferguson 54xx Panowie kuzyn ma 5445 i powiem tak do pierwszego przeglądu to palił jak smok spalanie w turze prawie 15 litrów po przestawianiu parametrów stał się już bardziej oszczędny. Ale perkins to perkins jak dostanie po d*pie to musi swoje wziąć.
"Jak koniowi nie dasz owsa to nie pójdzie " jak to mówi mój tata

#733 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 09:46

Massey Ferguson 54xx Mój 5430 pali przy orce 10-11l/ha czyli mało wg mnie... ale przy transporcie tak różowo już nie jest. Przy lekkich pracach ładowaczem też nie jest źle... ok 4.5l/h. Wszystko oczywiście przy spokojnym operowaniu gazem.

#734 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 12:12

Massey Ferguson 54xx

makowiaczek przy Twoich ambicjach to nawet do 200 zajedziesz ludzie zejdzcie na ziemie z traktorka chcecie zrobic od razu amfibie a gdzie stosunek masy do mocy i wytrzymalości konstrukcji :rolleyes: ;)

Akurat w tych modelach konstrukcja i masa są praktycznie te same, różnica to detale typu turbina czy te kolektory co znacząco na masę nie wpływa
a jeśli chodzi o ambicje to po prostu chciałbym wiedzieć na przyszłość jakie są możliwości bezpiecznego zwiększenia mocy i jego koszty,bo na dzień dzisiejszy to mi spokojnie wystarczy tyle co mam.

#735 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 10:07

Massey Ferguson 54xx Masz racje 90daniel , perkins jak dostaje po garach co i z baka ciągnie. U mnie 5435 2008r co roku na jesieni chodzi z beczką 16tyś do gnojowicy i niestety z baka ciągnie że po każdy kursie widać na wskazówce licznika. Z racji że Fendt 175 PS chodzi w pługu więc z racji oszczędności czasu MFa puszczam do beczki. Jednak biorąc pod uwagę ekonomikę to Mf słabo wypada w stosunku do FENDTa w transporcie beczką gnojowicy. W paszowozie czy przy roztrząsaniu trawy bądz przy grabieniu to inna bajka. Poprostu każdy ciągnik im bliżej swojej granicznej mocy tym więcej pali, a że MF ma skrzynie Dyna4 pozwala nam ruszać niemal z każdym ładunkiem i jescze przyśpieszać, kosztem zużycia paliwa. Jakiś czas temu mój znajomy strasznie nażekał do mnie na swoją VALTRĘ 90KM że dużo pali w transporcie, że jego URSUS 4514 pali mniej w transporcie przy tym samym ładunku. Moim zdaniem porównywanie ciągników możemy dokonywać tylko w identycznych sytuacjach. Valtrą jechał dla przykładu z całym ładunkiem koło 40km/h zaś ursusem około 30km/h. Wyższa prędkość = większe zużycie paliwa.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#736 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 14:54

Massey Ferguson 54xx Silnik valtry generuje 90 KM. Któe nie sa potrzebne do ładunku z którym radzi sobie 60 KM. Gdyby ciężar był większy okazało by się, że 4514 spalił by więcej. W przypadku beczki i mf a jest on według mnie przeciążony. Stąd wysokie zużycie paliwa. 16 tys litrów do tego kilka ton masy beczki i opory toczenia po polu robią swoje.
Jeśłi chodzi o tuning 5425. To można by ustawić dawke paliwa i ciśnienie doładowania takie jak w 5435. Tylko trzeba by miec dostęp do tych danych. Serwisantom raczej by się w to bawić nie chciało ewentualnie będą koszty spore. Kąta wtrysku się w takiej sytuacji nie zmienia. Przyrost mocy nie był by duży.
Jeśli chodzi o sterowany elektronicznie cr sprawa jest prosta. Coraz więcej firm oferuje podniesienie mocy w ciągnikaach z cr.

Edytowany przez hubertuss, 30 marzec 2013 - 14:56.

#737 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:02

Massey Ferguson 54xx Zgadzam się z Wami, że silnik 90-100 konny musi swoje spalić ale wydaje mi się, że na niskich obrotach i przy lekkiej pracy nie powinien robić wiru w baku (mój mf 5445 niestety spala b. dużo)

#738 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 31 marzec 2013 - 19:22

Massey Ferguson 54xx widze na tym forum osoby które zmodernizowały sie z rosjana albo trzydziestki czy sześćdziesiątki na 100 km ale nie zmodernizowały apetytu na paliwo stosownego do mocy
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#739 Share pierzo

pierzo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 20:02

Massey Ferguson 54xx Nie miałem żadnego z wymienionych przez Ciebie ciągników. Wcześniej miałem 70 km i proporcje w różnicy mocy są nieproporcjonalne. 100 km MF spala 2 krotnie więcej od 70 km. Nowe silniki przez normy eko spalają dużo więcej - więc nie bądź złośliwy i nie wmawiaj nikomu, że nie miał kontaktu z ciągnikami o różnej mocy. Dzięki ekologii mamy niższe emisje spalin, wyższe spalanie i bardziej awaryjne silniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 06:23

Massey Ferguson 54xx 5445 to bardzej ciagnik do roboty w polu niz do pracy z turem. Pali dużo ale i moc ma 110 km i 460 Nm. Muszą z czegoś powstać. Sprubuj pracować na zakresach a i b jeśłi możesz oczywiście. Wtedy nie ma boosta i może trochę mniej spali. Zresztą nie mozna wykluczyć, że twój egzemplarz ma coś z zestrojeniem silnika nie tak. Trzeba było kupic model 5435. Widać mf sam wycofał się z tych silników oferując modele 5440 i 5450 o mocach 102 i 107 km.

Edytowany przez hubertuss, 02 kwiecień 2013 - 06:52.