Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#41 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 06:51

Massey Ferguson 54xx A czy te trujki nie będą zbyt ciężkie do 5445 nie będzie problemu podczas obrotu i jazdy z podniesionym pługiem pod górkę
http://akpil.pl/pl/u...p;urzadzenie=14

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 18:13
  •  

#42 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 07:18

Massey Ferguson 54xx chodzi Ci o pług 3+????
ja mam taki pług
http://www.agrofoto....t...i&img=13302

po drogach za wiele nim nie jeżdze bo nie ma gdzie...ale problemów nie ma z podnoszeniem czy obracaniem...jedynie to czasami troche mocy brakuje... :(

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 07:24

Massey Ferguson 54xx tak 3+ dodatkowo można zamówić o zwiękrzonym rozstawie korpusów do 105 cm czyli 1100 kg

#44 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 12:09

Massey Ferguson 54xx a co sadzicie o ciagniku z tej serii do ładowacza czołowego.
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#45 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 12:18

Massey Ferguson 54xx z ładowaczem znakomicie daje sobie radę tylko do ładowacza polecam wersję ze ściętą maską i przeszklonym dachem bo w zwykłej wersji nie zawsze widać łyżkę

#46 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 17:11

Massey Ferguson 54xx jeszcze raz proszę o radę które pługi wybrać do ciągnika 5445 czy te?
3+ o rozstawie korpusów 105 cm wysokości słupicy 82 cm max szerokość robocza 144cm i masie 1100kg piszą że do niego to ciągnik minimum 105 KM czy może ten
http://www.akpil.pl/...urzadzenie=km80 3+ lub 4 ściągnąć to śmiało da radę tylko chodzi mi o masę pługa proszę o radę PILNIE z góry dzięki który byście wybrali??

#47 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 20:40

Massey Ferguson 54xx odradzam kupna pługa z AKPILu .Mieszkam niedaleko fabryki i juz nie jedno widziałem.Już lepszu pługi Unia robi. Znajomy kupił 2 lata temu 4 obrotową z Akilu to z 1.5 roku w krzakach stoi bo sie go ustawic nie da

#48 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:45

Massey Ferguson 54xx Czesc, jaki Plug byscie mi doradzili do 5465,plug ma byc zagonowy ,nie obrotowy???

#49 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 12 wrzesień 2009 - 11:05

Massey Ferguson 54xx mf 5435 daje rade z Kvernelandem AB100 4x zagonowy bez problemu spalanie okolo 11/h

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#50 Share igor846

igor846

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 wrzesień 2009 - 11:43

Massey Ferguson 54xx

mf 5435 daje rade z Kvernelandem AB100 4x zagonowy bez problemu spalanie okolo 11/h

po co orac nie lepiej kultywator mniej spali i wiecej zrobisz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 wrzesień 2009 - 20:23

Massey Ferguson 54xx po 320rbh mogę napisać tak: 4 razy dzwoniłem do serwisu:
1 raz 0,5 h po odebraniu ciągnika wymieniany był czujnik czystości filtra hydrauliki, 10 min roboty serwisanta (podobno 50 % MF tej serii ma je wymieniane )
2 raz po 250 h poluzowało się złącze do sprawdzania ciśnienia hydrauliki takie coś koło dużego filtra hydrauliki, zgubiłem 2 litry oddali 5 :) (radzę każdemu posiadaczowi sprawdzić, bo to typowe w tej serii, szwagrowi na 550 h sie poluzowało, zgubił 7 litrów) przyczyną jest to że nie dają uszczelek pod to coś.
3 raz dzwoniłem bo pocił się przewód pod turbiną, troszkę kurzu na oleju się zbierało, ale po to jest gwarancja :) Przyczyna taka, że w fabrycznie nie ma uszczelek pod tym przewodem... teraz już je mam. Wada też masowo występująca... słowa serwisanta :)
4 raz dziś. Pompa hydrauliki ma dziwny rezonans od 1400obr zagłusza pracę silnika, powyżej ma taką częstotliwość że jest tylko szum, ale wkur... :) Niby niektóre tak mają, ale szwagra nie ma i je chcę aby mój też tak nie miał :)
Poza tym problemów nie ma. Moc jest już tak od około 1100 obr, sprzęgło dzięki regulacji czułości chodzi idealnie. Biegów w skrzyni nie brakuje, 4 przełożenia pod obciążeniem sprawdza się idealnie.

#52 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 październik 2009 - 11:57

Massey Ferguson 54xx rozmawiałem przed chwilą z użytkownikiem MF 5435, takiego samego jak mój i ma bardzo poważny problem: Odkręcanie się pompy wtryskowej (po 650rbh) , pompa była wymieniona i znów się odkręciła (po 15rbh), po ponownej wymianie na ta pierwszą która była naprawiana silnik dziwnie metalicznie pracuje, chyba ma spalanie stukowe. Podobno był już taki przypadek w Polsce z MF 54**.
I tu pytanie do użytkowników czy ktoś coś takiego miał, a jak nie to niech sprawdzi i uważa.

odnośnie wycia pompy w moim MF, to był tylko rezonans linek od hydrauliki które dotykały do przewodów hydrauliki i wszystko przenosiło się na kabinę.

#53 Share xxxkrzysztofxxx

xxxkrzysztofxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 19:04

Massey Ferguson 54xx Ja mam 5435 96 km (+ tur szersze opony) 2009r. idzie z 4 skibowym pługiem bez niczego ponad 8 (3 i a ) i mam jeszcze starszy traktor 4270 110 km i ma tą samom moc i nie narzekam

#54 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:51

Massey Ferguson 54xx Witam
Mam 5435 2008r. z ładowaczem STOL 15. Przeszklony dach i miałą być ścięta maska.
Niestety Korbanki coś namieszali w zamówieniu i nie dostałem ze ściętą maską. W opini serwisanta dobrze się stało bo ponoć "ścięte maski" mają mniejsze chłodnice i zdażają się im przegrzania.
Do tego tura idealny ciągnik. Skrzynia DYNA 4, regulowany rewers, troszke mała wydajność hydrauliki (jest 50 litrów - powinno być do komfortowej roboty około 70 wg.mnie)
Awarie:
ok. 300 godz. - poluźninona śruba k. dużego filtra oleju i efekt to obryzgane olejem koło. Ale zauważyłem w porę i na polu dokręciłem
ok. 700 godz. - padła pompa paliwa (zasilająca) - 700zł - niestety po gwarancji.
ciągnik dużo z turem pracuje i już dwa razy skrzynię kalibrowałem - rewers szarpał przy przełączeniu do tyłu. Nie reagował na potencjometr.
Przy ładunkach powyżej 1,2T na szufli lub widłach koniecznie zawiesić coś mu z tyłu trzeba, bo potrafi przechylić się lub cały tył podnieść.
Ogólnie jestem zadowolony.

#55 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:58

Massey Ferguson 54xx co dokładnie kalibrowałeś skrzynie czy sprzęgło???ile to kosztowało???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#56 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:02

Massey Ferguson 54xx Czyli awarie typowe, pompka zasilająca padła tak z sama z siebie czy może podejrzewasz jakąś przyczynę? Nie poci Ci się przewód olejowy pod turbiną?
U mnie tez była kalibrowana SKRZYNIA przy okazji szukania rezonansu w kabinie, jak się okazało niepotrzebnie, sama kalibracja nie wymaga żadnych urządzeń, coś się tam "popyka", "popstryka" i się skalibruje, możliwe że w DYNA4 połączone jest to ze sprzęgłem. Co do ceny, to wielkie pieniądze za to nie są, pewnie chłopak z serwisu po robocie za 50 zł by to zrobił

#57 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:34

Massey Ferguson 54xx nie.żadnych wycieków nie mam przy turbinie...
Skrzynię jak kalibruję?
hmmm. tak. trzeba popstrykać i już. kombinację "przez przypadek" poznałem :P
trwa to ok. 5minut.
serwis ok. 100zł
podczas tej kalibracji sprzęgło i skrzynia się "ustawiają" od nowa.
Nie podejrzewam innej przyczyny niż padnięcie samo z siebie tej pompki. tankuję to samo paliwo do NH i dwóch samochodów na Com.Railu. nic się nie działo.

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2009 - 11:47

Massey Ferguson 54xx

nie.żadnych wycieków nie mam przy turbinie...
Skrzynię jak kalibruję?
hmmm. tak. trzeba popstrykać i już. kombinację "przez przypadek" poznałem :P
trwa to ok. 5minut.
serwis ok. 100zł
podczas tej kalibracji sprzęgło i skrzynia się "ustawiają" od nowa.

tylko ze kalibracja sprzęgła i skrzyni jest wykonywana osobno ;] i sa to 2 różne kalibracje :P

#59 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 13:27

Massey Ferguson 54xx a może kotś mi wyjaśnić na czym to polega i czy mogę sam to zrobić czy potrzebny jest do tego jakiś sprzęt???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Waldas

Waldas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 14:33

Massey Ferguson 54xx JacobyHC ja robię kalibrację jak szarpie i wtedy sprzęgło jest OK :P
na pewno mówisz o skrzyni DYNA4?
Pioter nie potrzeba żadnego sprzętu. Możesz zrobić to sam...