Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 luty 2007 - 19:49

Massey Ferguson 54xx

Witam!!
Mam 5435 prawie od roku i powiem, że ciągnik jest poprostu słaby. Chodzi o to, że kompletnie nie czuć tych 83 KM. Z opryskiwaczem 2200litrów potrafi tracić obroty pod nieduże górki!! Powiem tak: on pali jak 1224 a ciągnie jak c-360!!
Zgłosiłem problem serwisowi, to dopiero po pisemnym zgłoszeniu raczyli wziąć ciągnik na hamownię. Serwisant pokazał mi wykres który uzyskał na hamowni i szczerze mówiąc nie bardzo mi się ten wykres podoba. Np. pomiar na WOM wykazuje prawie 650 Nm momentu przy 1350 obr/min i zaledwie jakieś 63KM mocy przy 2000 obr/min. Zgodzicie się ze mną że takie charakterystyki ni w ząb się mają do wykresów z prospektu
http://www.korbanek....na4-20stron.pdf
Czy ma ktoś taki ciągnik i czy może się podzielić wrażeniami, na temat jego mocy uciągu?

Nie masz co liczyć że coś Korbanek ci z tym fantem zrobi skończy się gwarancja i zostaniesz sam z tym problemem ja też zgłaszałem że dużo pali mój MF to z bidą sprawdzili wtryski kiepski był 1 , wymienili i to samo a pompy nie chcieli ruszać a na koniec pusciłem odpowiednią wiązanke przez telefon kierownikowi serwisu :)

Dlatego 2 raz już nie wejde do tej same rzeki czyli MF=korbanek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 09:12
  •  

#22 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 26 luty 2007 - 20:16

Massey Ferguson 54xx Przecież nie tylko korbanek sprzedaje mf-a :)

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:17

Massey Ferguson 54xx Zobacz tutaj http://tractortestla...5435.pdf-wynika z tego ,że faktycznie mocny to on nie jest-ma jakieś okrutne straty na przekładni chyba

#24 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:56

Massey Ferguson 54xx albo po skonczeniu gwaranji oka?e si? ze jest jaki? defekt ale to ju? b?dzie koszt urzytkownika sprz?tu!!! straty na przek?adni zw?aszcza na taj 4x4 któr? promuj? Korbanki taki ma?y ci?gnik musi traci?!!!
wygoda kosztuje!!!

#25 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 luty 2007 - 20:57

Massey Ferguson 54xx

Przecież nie tylko korbanek sprzedaje mf-a :)

No właściwie to i ja u korbanka nie kupiłem ale jak jest daleko do serwisu to lipa

#26 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 26 luty 2007 - 21:15

Massey Ferguson 54xx No ja problem z pompa tez miałem na gwarancji w new hollandzie, problem niby został rozwiązany ale znajomy tez ma tego bis 70- 56 i jego lepiej sie zbiera niż mój. No ja mogę doradzić tylko tyle żeby brać w porządnej firmie nowy traktor bo ja wziąłem w zakrzewie kolo Zambrowa a firma później upadla. A ta firma póki jeszcze istaniała cały czas mnie zbywała.

Jeżeli jesteś pewny ze masz jakąś wadę fabryczną to zgłoś to dealerowi a jak on nie zareaguje na twoje argumenty to wybierz sie to radcy prawnego czy prawnika. To tam ci sporządzi dokumenty. Tak mi sie wydaje teraz trzeba mieć wszystko na papierze.

Warunki gwarancji po wejściu do uni europejskiej sie zmieniły. Sprawdź, poczytaj. Jeden przedstawiciel z korbanków mówił ze teraz jest rok gwarancji na fendta i rok rękojmi.

#27 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 26 luty 2007 - 21:21

Massey Ferguson 54xx Faktycznie w tym teście jakaś mała moc tego 5435. Przynajmniej mój ma możliwe parametry w stosunku chociażby do jd 6320 czy 6310. Tylko to spalanie jakieś dziwne tyle to jeszcze nigdy nie osiągnąłem i mam nadzieję że nie osiągnę hehe. :)

#28 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 27 luty 2007 - 10:35

Massey Ferguson 54xx Moj znajomy nie ma szczescia do MF,jakies 7 lat temu kupil uzywanego MF-a i caly czas robil hydraulike wkoncu go sprzedal i 2 lata temu kupil u Korbankow nowego MF-a 5455 ale i z nim ma problemy a mianowicie gna mu sie felgi kilka razy wozil go do serwisu z tym problemem ale tamci tylko rozkladaja rece.Za kazym razem zakladali nowy kaplet felg ale nic to nie dalo.

Honda - The Power of Dreams :)

#29 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 27 luty 2007 - 11:18

Massey Ferguson 54xx Oczywiście że za dużo Nm. Chodzi mi właśnie o rzetelność wykonamia badania przez korbanków. Jak mam im wierzyć, jesli pokazują mi taki wyniki? Twierdzą że jeśli na hamowni jest "dobrze" to po co badać pompę, ale w koncu nie dałem spokoju i przebadają. Ciekawe jest to że ciągnik rzeczywiście pali na dotyk i nie dymi ani troszkę...

#30 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 27 luty 2007 - 11:34

Massey Ferguson 54xx A przy jakich obrotach WOM robiłeś pomiar, i jak one się mają do obrotów silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 27 luty 2007 - 15:35

Massey Ferguson 54xx szukałem niezależnych firm które oferują pomiar mocy traktorów i znalazłem tylko na śląsku

hamownia do traktorów

może oni jeżdżą po Polsce, chodź to raczej nie jest tanie
rozumiem ciebie jak sie musisz wkurzać bo zapłaciłeś dużo kasy i oczekiwałeś czegoś innego ale teraz wszystko sie robi na ilość

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2007 - 17:58

Massey Ferguson 54xx Pan Robert Pliszka też robi takie pomiary,ustawia pompy wtryskowe i jeździ do klienta (znaczy po Polsce jeździ :) )

#33 Share Obikey

Obikey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, jak narazie.<br />

Napisany 25 maj 2007 - 19:20

Massey Ferguson 54xx Zastanawiałem się, z jakim rozsiewaczem nawozu zawieszanym na TUZ możnaby się bujać 5435? Udźwig podnośnika to 5 ton, więc i z 2 tonowym wg mnie nie powinien mieć problemów, ale czy mu przednie kółka nie zawisną w powietrzu :lol: ?? Czy ktoś używa w taki sposób tego ciągniczka?

#34 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 25 maj 2007 - 20:07

Massey Ferguson 54xx JA bym założył jakiś 1200-1500 kg. Ja do swojego 5465 zakładam rozsiewacz 1200 kg, ale tylko dlatego, że nie mam innego mniejszego ciągnika, przy którym mógł by pracować ten rozsiewacz.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#35 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 maj 2007 - 22:37

Massey Ferguson 54xx Spokojnie mażesz czepiać tak ze 1800 kg. Ja mam agregat trochę ponad to i fakt przód mu czasem podskoczy ale agregat jest z siewnikiem(daleko wysunięty do tyłu).pzdr :lol:

#36 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 12:55

Massey Ferguson 54xx Jeździłem dizisaj 5435 z przekładnią Dyna-4 u korbanka i powiem wam że bardzo mi się ten MF podoba, jakby wyszło nowe SPO może bym sie na takiego zdecydował. :(
Ciesz się każdą chwilą życia...

#37 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 18:23

Massey Ferguson 54xx

Jeździłem dizisaj 5435 z przekładnią Dyna-4 u korbanka i powiem wam że bardzo mi się ten MF podoba, jakby wyszło nowe SPO może bym sie na takiego zdecydował. :)

tomb2 gdzie jeżdziłeś tym mf? Jeśli w Wierzchowiskach to chyba cię widziałem.pzdr :(

#38 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 19:28

Massey Ferguson 54xx A o której byłes ja okolo 10.00 ?
Ciesz się każdą chwilą życia...

#39 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 08:29

Massey Ferguson 54xx Mam zamiar kupić agregat uprawowo siewny bierny 3-metrowy z hydropakiem do tego siewnik amazone D8 ciągał by to massey 5445 może ktoś ma taki zestaw, jak to się sprawuje czy ciągnik nie ma problemów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 16:59

Massey Ferguson 54xx Ja przejeżdżałem tylko jak wracałem z Lublina i właśnie około tej godziny, widziałem jak ktoś jeździ takim mf pewnie to byłeś ty. pzdr :( I słówko dla goldasa: jak masz kupowac to kup albo nabudowany albo jakiś z lekkim agregatem. My mamy ciężkiego aresa z crosskilem i czasem przód poderwie orginalne obciążniki nie wystarczają.pzdr :)