Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#261 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:10

Massey Ferguson 54xx Gwarancja skończyła się ponad rok temu :)
Uciąg jest ok, 1,7 m pługa made in Poland radzi sobie bardzo dobrze ;) z 8 ton rozrzutnikiem ganiało się zupełnie bez problemowo, nawet sporo przeładowanym. Moc uciągu (według DLG) wypada bardzo dobrze, lepiej niż przeciętna. Zdecydowanie lepiej niż Case Cs Pro, NH T5000, czy Valtra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 01:48
  •  

#262 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:20

Massey Ferguson 54xx Jak masz ten agregat uprawowo-siewny 3m to na pewno poradzi sobie bez problemu bo ja już ten sezon siałem mf'em. Ja mam podobną konfigurację jak Ty, bo ładowacz i przedni TUZ tylko że słabszy bo 82KM. Tylko myślę, że jakbym odczepił ładowacz to przód podnosiłoby, bo tak to jednak zawsze ok 500 kg więcej.
Według mnie, niech sprzęt pracujący przy szóstce np. pług jeździ sobie przy niej, a tego zostaw na lżejsze prace. Przy siewie jak jest kurzu od groma to wtedy zawieszaj agregat up.-siew i jazda.

co do siły i uciągu... na razie nie mam większego doświadczenia, ale blokada różnicowego na 4 koła robi swoje. Przy zetorze 10145 nie raz przydało by się włączyć blokadę na cztery...

#263 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:24

Massey Ferguson 54xx zaletą tego dość prostego modelu jest automatyka blokady mechanizmu różnicowego przydatna przy pracach wymagających uciągu, na uwrociach wystarczy podnieść maszynę i się rozłącza, gdy opuszczamy automatycznie się załącza

#264 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:32

Massey Ferguson 54xx dokładnie! ale...! żeby nie zapomnieć, że podnosząc np. potencjometrem nie wyłączy się blokada różnicowego! :blink: to tylko działa przy tym głównym przycisku podnoszenia/opuszczania.

Edytowany przez nasil90, 21 kwiecień 2011 - 20:41.
Cytowanie posta

#265 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:00

Massey Ferguson 54xx Ten potencjometr jest tak skonstruowany, że raczej nikomu się nie chce tyle przewijać :)
Ja z automatycznej blokady korzystam zawsze jak orzę w kiepskich warunkach, na mokrych polach, jak włączę ją to prawie zupełnie niweluję poślizg kół na błotku :)
Bogdan, z tego co się orientuję, to obroty bierze z alternatora, u mnie na początku miał gdzieś słabo masę przykręconą, to jak włączyłem klime albo pełne oświetlenie, to obroty spadały o jakieś 30%.

Edytowany przez MichalR, 21 kwiecień 2011 - 22:05.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#266 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:03

Massey Ferguson 54xx

Jak masz ten agregat uprawowo-siewny 3m to na pewno poradzi sobie bez problemu bo ja już ten sezon siałem mf'em. Ja mam podobną konfigurację jak Ty, bo ładowacz i przedni TUZ tylko że słabszy bo 82KM. Tylko myślę, że jakbym odczepił ładowacz to przód podnosiłoby, bo tak to jednak zawsze ok 500 kg więcej.
Według mnie, niech sprzęt pracujący przy szóstce np. pług jeździ sobie przy niej, a tego zostaw na lżejsze prace. Przy siewie jak jest kurzu od groma to wtedy zawieszaj agregat up.-siew i jazda.

co do siły i uciągu... na razie nie mam większego doświadczenia, ale blokada różnicowego na 4 koła robi swoje. Przy zetorze 10145 nie raz przydało by się włączyć blokadę na cztery...

Ja na przód bede miał obciążniki na tuza 610kg na ramce to myśle że starczy a jak nie to i tura sie zachaczy

#267 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 18:59

Massey Ferguson 54xx Czy mógłby mi któryś z kolegów wytłumaczyć jaką funkcje mają poszczególne pokrętła od EHR, oraz jaką funkcje ma ta myszka oprócz podnoszenie/opuszczanie bo tam jest kolejno ponumerowane pokrętło :o

#268 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 20:30

Massey Ferguson 54xx Impulsy do obrotomierza są z alternatora. Wizyta u elektryka samochodowego powinna pomóc. Chociaż gdzieś tu czytałem, że komuś padł obrotomierz. Tutaj chyba są problemy typu coś kontaktuje słabiej lub lepiej.
A propo automatyki blokady. To jest standard czy opcja bo widziałem mmiędzy innymi na targach mfy tej serii bez tego dodatku. Na przycisku nie było auto tylko sama blokada.
To pokrętło to regulacja pozycyjna w instrukcji masz wszystkie pokrętła opisane wraz z rysunkiem co czego dotyczy.

#269 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 21:21

Massey Ferguson 54xx Hubertus w MF seri 54xx nie ma guzika "Auto blokada" jest zwykły przycisk w standardzie, który działa tak jak koledzy wyżej pisali.

#270 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 05:55

Massey Ferguson 54xx Widziałem w niektórych np ostatnio na targach jakichś przycisk włączania blokady tylko z ikonką mechanizmu róznicowego. Tak jak to się zazwyczaj oznacza. W innych jest ta ikonka i do tego napis "auto" w kółku na tym samym guziku. W instrukcji dostepnej np na stronie korbanka. Znalazłem na liście wyposazenia dodatkowego autotronic. Czyżby to własnie chodziło o blokadę sterowaną automatycznie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 08 maj 2011 - 18:17

Massey Ferguson 54xx czy zna ktoś kombinacje do uruchamiania kalibracji w serii mf 54xx podnośnika rewersu i skrzyni
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#272 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 maj 2011 - 11:00

Massey Ferguson 54xx Mam pytanko, Ile tak naprawde massey 5435 ma kucyków? W ofercie jest moc min 68 kw a max 71kw natomiast na tabliczce silnika moc jest min 74 kw a max 83 kw. A w dowodzie jest 101 kucy wpisane.

Edytowany przez szymek94, 15 maj 2011 - 11:06.

#273 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:11

Massey Ferguson 54xx Na silniku będzie inna moc niż moc wyjściowa, ponieważ dochodzą dodatkowe elementy [pompy, wiatraki itd] i oczywiście opory w skrzyni.

#274 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:03

Massey Ferguson 54xx powiedzcie koledzy jeśli ktoś posiada 5425 tak z lat 2006-2008 jak to sie sprawuje ile pali tak ogólnie bo zastanawiam się ciężko nad tym traktorkiem i juz sam nie wiem czy warto czy dać spokój

#275 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:35

Massey Ferguson 54xx

Widziałem w niektórych np ostatnio na targach jakichś przycisk włączania blokady tylko z ikonką mechanizmu róznicowego. Tak jak to się zazwyczaj oznacza. W innych jest ta ikonka i do tego napis "auto" w kółku na tym samym guziku. W instrukcji dostepnej np na stronie korbanka. Znalazłem na liście wyposazenia dodatkowego autotronic. Czyżby to własnie chodziło o blokadę sterowaną automatycznie?

Auto to blokada załączana przy opuszczonym podnośniku. W nowych nie ma już przycisku z napisem auto, ale podobno działa to tak, że jak przyciśniesz na krótko to będzie auto, a długo to załączona na stałe.

#276 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:31

Massey Ferguson 54xx panowie ma ktoś moze amortyzacje kabiny w mf 5435 i jak to sie sprawuje
bo nie wiem czy warto dopłacać 1500 euro a musze szybko dac znac dealerowi

#277 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:43

Massey Ferguson 54xx Coś drogo ci powiedzieli za tą amortyzację. Ja też mam w planach zakup tego modelu (albo trochę wyższego jeszcze nie wiem) z amortyzacją i uważam, choć jeszcze jej nie testowałem, że coś da na pewno, szczególnie jeżeli ciągnik by chodził na kołach międzyrzędowych. Cudów się nie spodziewaj, bo to nie amortyzacja pneumatyczna.
Jeżeli widziałeś ten ciągnik z amortyzacją to wiesz, że skok amortyzatorów jest dość długi więc raczej powinno to spełniać swoje zadanie.

#278 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:57

Massey Ferguson 54xx Najciekawsze jest to, że tryb automatyczny nie wymaga zamontowania żadnego dodatkowego elementu. Zmieniony jest jedynie program sterujący. Powinno to być w standardzie(w 15 letniem 3645 jest) a kosztuje 5 tyś złotych :blink: .

#279 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 06:19

Massey Ferguson 54xx no wiem ze cudów nie bedzie lepsza była by amortyzacja przedniej osi ale w tej mocy niedostępne
cena katalogowa za amortyzacje kabiny 1620 euro - gdyby było 500 to bym sie nie zastanawiał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share tommmek

tommmek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:43

Massey Ferguson 54xx Kupiłem niedawno masseya 5435 mam w nim amortyzacje kabiny według starego pronara to ten traktor płynie. Po polu jescze nie miałem okazji nim jeździć. Ogólnie komfort bajka żeby nie ten dealer i jego ceny na części to bym był 100% zadowolony. Na jego stronie znalazłem część która mnie interesuje - Korek wlewu paliwa na kluczyk kosztuje 320 zł to lekka pszesada Jeśli wiecie gdzieś tańsze części to dajcie znać Pozdrawiam