Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 54xx

1149 odpowiedzi na ten temat

#241 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:34

Massey Ferguson 54xx a i jeszcze biegi pełzające załączane elektrohydraulicznie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 54xx Dzisiaj, 23:05
  •  

#242 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 marzec 2011 - 23:40

Massey Ferguson 54xx ale biegi pełzające będą chyba za dopłatą?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#243 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:00

Massey Ferguson 54xx Przegląd MF 5425 na 300h kosztował 1150zł brutto.

Co dziwne korbanek się teraz mocno droży z olejami bo silnikowy 10W40 jest po 23zł/l brutto a przekładniowy po 18zł/l brutto. Dla porównania olej z bańki Claasa kosztuje odpowiednio 16 i 14zł/l brutto.

#244 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 08:12

Massey Ferguson 54xx fuchs titan cargo w grene tyle teraz kosztuje luzem. a z Classa mozna sam olej kupić??? ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#245 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 08:50

Massey Ferguson 54xx

Przegląd MF 5425 na 300h kosztował 1150zł brutto.

Co dziwne korbanek się teraz mocno droży z olejami bo silnikowy 10W40 jest po 23zł/l brutto a przekładniowy po 18zł/l brutto. Dla porównania olej z bańki Claasa kosztuje odpowiednio 16 i 14zł/l brutto.

u korbanka ja silnikowy 10W40 po 18,80 litr, przekładniowy (ten do przedniego mostu) po 22 zł litr ceny brutto.

#246 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:56

Massey Ferguson 54xx silnikowy 10W40 za 19zł netto czyli 23,3zł brutto i hydrauliczno-przekładniowy za 15zł netto 18,4zł brutto. A ten przekładniowy nie wiem ile kosztuje(chodziło mi o ten do skrzyni wcześniej), fv z ubiegłego tyg.

b0gdan może już dawno kupowałeś, że ceny inne ??

#247 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 23:34

Massey Ferguson 54xx 15 stycznia, z tym że ja kupowałem ze sklepu u nich i targowałem upust, Ty w ramach przeglądu gwarancyjnego, to miałeś ograniczone pole manewru :)

#248 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:24

Massey Ferguson 54xx apropos załączania pełzających elektrohydraulicznie to dobry pomysł, bo mam od kilku dni emefika 5425 z superpełzającymi i czasami ciężko wrzucić...

a powiedzcie mi, czy po włączeniu właśnie tych pełzających mruga Wam na wyświetlaczu od biegów inna kontrolka biegu aniżeli jest włączony bieg? przykładowo włączam 1 a mruga mi czasami 4, jak włączę 2 to mrugnie mi 1... niby nie piszczy brzęczyk że jakiś problem, w instrukcji nic nie mam i sam nie wiem czy to normalne czy coś poważnego czy tylko jakaś błachostka elektroniczna...

#249 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:36

Massey Ferguson 54xx jak mrugnie i przestanie to problemu nie ma :) Mrugać może np przy zimnym oleju

#250 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:51

Massey Ferguson 54xx tzn pomruga, przestanie, pomruga, a dalej nie wiem bo za krótko go mam. Jeszcze potestuję może na rozgrzanym oleju będzie wszystko dobrze:)

jeśli chodzi o korbanka... to uważam że jest to temat rzeka... Ci co mają upust "stałego klienta" często jest mniej korzystny od nowych klientów. Tak jest ze sprzętem i pewnie z olejami. Targować trzeba bo przecież jest to "Dom Handlowy" ile utargujesz to jest Twoje!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 11:55

Massey Ferguson 54xx Witam:) Zdecydowałem się na kupno masseya 5435. Czy moglibyście mi powiedzieć na co trzeba w tych ciągnikach uważać i interesuje mnie jakie będą dla niego odpowiednie obroty w transporcie i w ciężkiej pracy.
Z góry dzięki

#252 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:15

Massey Ferguson 54xx to mruganie to pewnie jakiś kod błędu. Zadzwoń do serwisu to może ci powiedzą co to jest.
Szymek obroty odpowiednie to najczęściej 1700 - 1900 obrotów i w pracy i w transporcie, jak ma lekko to wiadomo można pracować przy niższych obrotach. Na co uważać? Ja staram się nie mieszać olejów, bo nie wiadomo co maszyny, które podczepiasz w sobie mają, a parametry oleju w skrzyni są bardzo ważne, szczególnie dla sprzęgła.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#253 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:33

Massey Ferguson 54xx Szymek94, jeśli się zdecydowałeś na kupno masseya, a jeszcze jesteś w fazie wyboru opcji które chcesz mieć zastanów się przede wszystkim nad ściętą maską. Jeśli chodzi o widoczność w tym ciągniku jest ona na prawdę nieporównywalnie lepsza co do johna 5.
Natomiast jeśli jesteś w fazie odbierania ciągnika to od razu zobacz czy pod kabiną (jakoś wysokość fotela kierowcy) nie ma wycieku oleju. Podobno większość w tej serii to ma i od razu usunęli by Ci to na przeglądzie zerowym.

Jeśli chodzi o moją sprawę... na przeglądzie po 50 mth niby wykasowali mi jakieś błędy i niby miało być dobrze, na razie sprawa powróciła i pojadę do nich niebawem. Usterka niech będzie chociażby jakimś błędem w komputerze, ale muszę przypilnować żeby w ramach gwarancji ten problem został rozwiązany.

#254 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 22:16

Massey Ferguson 54xx te wycieki nie ujawniają sie od razu, tylko po pewnym czasie, polecam dokręcić delikatnie złącza diagnostyczne, tak po 100h, podobnie jak przewód pod turbiną, który nie ma uszczelki i też potrafi się pocić (korbanek na to przygotowany, uszczelki ma ). jeśli ma to być MF pomocniczy z ładowaczem, nie pracujący w ciężkich pracach, to ścięta maska jak najbardziej, ale jeśli ma to być ciągnik do wszystkiego, to maska normalna będzie lepsza (lepsze chłodzenia i większy rozstaw osi)

Edytowany przez b0gdan, 17 kwiecień 2011 - 22:17.

#255 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 21:24

Massey Ferguson 54xx W poniedziałek byłem u korbanka i mój massey już stoi na placu:),tylko że jeszcze przeglądu zerowego nie zrobili, tak z ciekawości zobaczyłem czy klima działa i co się okazało? Nie działa! Ale powiedzieli że tylko nie ma freonu i napewno to zrobią.
Ciągnik będzie współpracował z turem oraz tuzem ale będzie miał maske standardową, ponieważ ta scięta składa się z elementów i to jest uciążliwe przy np. czyszceniu filtra, przy masce zwykłej ciągnik wydaje się jakgdyby większy i ma troche większy rozstaw osi. Posiadam ursusa 1224 a massey będzie chodził przy prasie,w transporcie,przy agregacie uprawowo- siewnym 3m a jak da rade to dostanie sprzęt od szóstki np overum ciągany 5*40+ pojedyńcza campbella i agregat uprawowy 5,20.

#256 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 21:42

Massey Ferguson 54xx :lol: Podniesie on ten pług i agregat?

#257 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 21:56

Massey Ferguson 54xx pług ciągany a agregat chyba podniesie w końcu 5 ton udźwigu tylko żeby przodu nie uniosło

Edytowany przez nasil90, 21 kwiecień 2011 - 20:38.
Cytowanie posta

#258 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 06:05

Massey Ferguson 54xx Z tym pługiem i wałem może być cięzko w niektórych przypadkach. Zalezy od gleby ewentualnie może byc problem z osiągnięciem optymalnej prędkości orki.
Co do klimy juz nie raz spotkałem się z przypadkiem, że w nowym nie ma czynnika chłdzącego. Wielu dealerów czy serwisantów poleca użytkownikowi jechac do najbliższego warsztatu napełniającego klimy i napełnic na ich koszt.

#259 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 12:01

Massey Ferguson 54xx kolejna awaria :) Szwankuje obrotomierz, objawia si ę to zawyżaniem obrotów o maks 300, później spada do normalnego poziomu. korekcja ręczna nic nie daje, bo później po takim zabiegu obroty sa po pewnym czasie za niskie. Wie ktoś skąd ten ciągnik bierze obroty, lub tez jaka jest konkretnie przyczyna tego zjawiska?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:03

Massey Ferguson 54xx Bogdan ty masz jeszcze gwarancje? a jak okreslacie siłe i uciag tego traktora?, bo zapomniałem dodać że będzie pracował z forschnitem 8t