marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11

Aby przy pierwszym przejeździe od miedzy odrzucić od niej pierwszy pokos. Mam tak w kuhn-ie i naprawde przydatne przy odrzucaniu od drzew , albo wrednego sąsiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

To jest po to (przynajmniej w moim Claasie tak jest) Ze jak masz np łąkę przy jakimś ogrodzeniu to ustawiasz sobie z ukosa Przetsząsacz i to ci si siano przerzuca(przesuwa) od siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

wielkie dzięki chłopaki a wiecie może jaki jest numer koloru farby do claasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

na allegro zobacz farby. Tanio wychodzi i tam numer będziesz miał

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

a chłopaki czy tylko zgrabiarki kuhna mają przekładnie w i rolki w kapieli olejowej. mam przetrząsacz i chciałbym zgrabiarkę kupić i pasowało by mi kuhna z tego powodu że w nich są te kapiele olejowe no i juz do kompletu by pasowała. Czy inne firmy tez maja rolki w kąpieli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Koledzy jaki przetrząsacz i zgrabiarka do 360 3p oczywiście karuzelowe ;) ??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Przetrząsacz cztero, albo sześcio karuzelowy możesz się pokusić, gorzej z podnoszeniem sześci, ale jak lekka konstrukcja, to da rade ;) A zgrabiarka to ja mam kuhn w oleju przekładnia, szeroka 2,4 m, i na 15 ha to można się zajeździć na śmierć :P Ja bym brał coś duuużo szerszego, sam myśle nad jkąś dwu karuzelową, najprawdopodobniej claas :) A wracająć do przetrząsarek, to kuhn robi porządne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A jak sadzicie z jaka zgrabiarko karuzelową poradziła by sobie 30? bo mamy zamiar coś kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Dzięki @endrju00711 ;) przetrząsacz to tak 4-ro karuzelowy a na moje łąki(głównie mniejsze kawałki ok 1ha) zgrabiarka ok 3m byłaby wystarczająca. Chciałbym kupić coś solidnego i w miarę niską cenę. @zetor10045 to zależy jaka szerokość ale z taką do 3m powinna dać radę


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłym u znajomego i oglądałem używaną przetrząsarkę karuzelową 4 składaną hydraulicznie(duży plus) widać że nie malowany zapłacił 3,600 marka zachodnia oczywiście nazwy już nie pamiętam ale mało znana.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale raczej nie podniesie ;) A to n ajważnijszy punk podczas wyboru. po mojemu c330 nie da rady podnisc żadnej ze zgrabiarek karuzelowych :P A jesli nawet to bedzie fruwac przód, u mnie 3512 fruwa bez obciażników Z turem jest oki ale podnosnik to dostje w dupe :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

A jaką masz zgrabiarkę?? masz zdjęcie??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

fela 415DN tandem jest w moim albumie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

A 360 3p dałby sobie z nią radę?? ile waży i jaką ma szerokość roboczą?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

niby 4.15 ale wirnik ma srednice 3,4m ale cos koło 4m wyjdzie razem z pokosem zgrabionym. c360 powinna sobie z nia ładnie smigac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Rozważę opcję kupienia tej zgrabiarki muszę się niedługo za czymś rozejrzeć bo moja gwiazdowa 7 ustępuję z dokładnością karuzelowym ;) 4m to już jakąś wydajność można osiągnąć ile ha/h zrobisz??jak na moje warunki to byłoby super


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam dołączam się do tematu w zeszłym roku kupiliśmy przewracarkę clasa was 540 i w porównaniu do taśmówki to cudo robota w polu to sama przyjemność i zrobione jak się patrzy w tym roku jak starczy kasy to kupimy zgrabiarkę jakąś 3-4m bo taśmówka to przeżytek jak pojechałem w pole przyczepą samozbierającą to nie zdążyli z grabieniem pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

panowie potrzebuję pilnej rady czy przetrząsarką claas w640s którą zakupiłem w tym roku przetrząsa się zgodnie z kierunkiem koszenia czy odwrotnie, lub czy to niema żadnego znaczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Koledzy mam do was takie pytanie... czy zgrabiarka karuzelowa wymaga równego terenu tzn czy jak łąka jest nie równa czy będzie czysto grabić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ładnie grabi na nierównych, chyba że maszsz taka łake gdzie na polu 3x3m masz nierównosci po 0,5m to z takich zagłebien nie wygrabi ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

no równo jak na stole to nie jest ale takie lekkie zagłębienia są. A ty masz zgrabiarkę karuzelową? jak tak to jaką czy byś polecił? bo ja gwiazdowej mam już dosyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nom mam felle TS 416DN tandem i to podwozie polecam na nierówne łaki. grabi oki i szybko.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj