Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

467 odpowiedzi na ten temat

#81 Share AGROSERWIS

AGROSERWIS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 13:43

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana a uzywa ktos na AF cos takiego??

http://agro-serwis.o...re-T723141.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Dzisiaj, 11:32
  •  

#82 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 lipiec 2008 - 19:14

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Używałem podobne i stoi w krzakach :D

Tak na serio to podobne do polskiej gwiazdówki, zwija wałek i brudy zbiera. Jak nie polecam :)

Ale to tylko moje zdanie, czy ktoś podziela :P

#83 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 16:42

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana mysle to samo co @robertbara dlatego mam zamiar kupic zgrabiarke karuzelową. w tym sezonie zaczołem pracę z przetrząsaczem kuhn 4 kaaruzele uzywka ale ładnie pracuje i zadowolony jestem bardzo mam zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i wywalić gwiazdówke bo niedość ze brudy zbiera to i tylko tęzsze siano zaraz zciąga ją ja obciązałem jej tył to nie zciągało ale prasowanie po niej to tragedia wał nie zgrabiony tylko zwinięty

#84 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 09:23

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana http://www.allegro.p...arol_siano.html a może coś takiego i 2 razy tańszy od zwykłej karuzelki!!!
co o tym myślicie?

#85 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2008 - 09:51

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana http://allegro.pl/it...icze_mesko.html chyba ta lepsza nie ma paska, na pasku to jak dobra trawa to się ślizga

#86 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:06

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Ale ta ma mniejszą szerokość roboczą, a ciekawe jak to działa jako przetrząsacz?

#87 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:19

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Ktoś na AF ma coś takiego. Gdzieś nawet film był. Mi osobiście się coś takiego nie widzi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#88 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:52

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana miałem te maszyne na próbę od sąsiada i nie zrobiła na mnie wrażenia przede wszystkim za szybkie przełożenie przy zgrabianiu przez co z siana wychodzi sieczka, co do rozrzucania obroty są OK. Wydajnością też nie grzeszy ogólnie dobra maszynka tylko na mniejsze areały.

#89 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:25

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Sąsiad ma takie coś, bodajże 3 metry ale rewelacji to po tym nie ma jak zobaczyłem te jego losy to jedna wielka sieka tak jak poprzednik mówił to obroty za duże i nawet do roztrząsania nie jest znajomy kiedyś mówił, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do nieczego, tak samo jak polska gwiazdówa :D A moja gwiazdówa również stoi w krzakach , i czeka na zapalonego klienta :D , a za razem hobbyste :)

#90 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:14

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana co ryzkuje kupując używaną karuzelkę za 2-3 tyś zł? czy jeśli karuzelka obraca sie swobodnie nic nie zgrzyta i nie ma luzów to będzie jeszcze długo pracowała? jak z dostępnością częsci do zachodnich karuzelek 3-4m?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:43

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana A więc tak, jeści chodzi ci o zgrabiarke , to musisz patrzeć czy tarcza po której biegną rolki nie jest już wyśmigana , i w jakim stanie są rolki . Jeżeli cała przekładnia jest zalana olejem , to możesz zamykać oczy i kupować, a ręcze że pochodzi u ciebie ona. Z tego co wiem to produkowali takie kuhn, sam mam kuhn-a , i jak na razie zgrabiła mnie 60 ha, i nic się z nią nie stało, a wręcz jest to baardzo wytrzymała maszyna , raz wpuściliśmy mame na nią , bo akurat zależało nam na czasie, a ja byłem zajęty zworzeniem bel na miejsce owijania . To powiem krótko , w pewnym momęcie mama trzymała się kierownicy , na najbardziej zrytej łąze przez zwierzyne , i mówiła że jej się biegiw C-330 skończyły, biegiem byś jej nie dogonił, ku mojemu zdiwieniu łąka była pozbnierana w 90% , a myślałem że przy takiej prędkości mama będzie w nocy grabiła drugi raz, ale obeszło się . Jednym słowem najbardziej wytrzymała zgrabiarka jaką spotkałem . :D

#92 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 00:24

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Mam pytanie odnośnie przetrząsaczy. Czy jest różnica w jakości rozrzucania zielonki między przetrząsaczami o dużej średnicy karuzeli a małej średnicy??
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#93 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 09:55

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Łoł , tym pytaniem mnie zagiołeś, szczerze to nigdy nad tym nie myślałem, mam duże gwiazdy, a sąsiad przyjechał podobną z mniejszymi gwiazdami, mimo iż trawa u mnie była większa to miedzy nie było widać, wręcz niezauważalna jest różnica. Choć wydaje mi się że większe mają ten plus że lepiej roztrząsą material z uwagi że jest większa średnica i szybciej się krencą, lecz to zależy od producenta jakie przełożenie zastosuje, wiadomo że z mniejszym przełożeniem szybciej poltasz sobie po łące, więc moim zdaniem nie ma większej różnicy;)

#94 Share olekzelku2

olekzelku2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 21:18

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana wujaszek ma grabarka 9 gwiazd i przewracałke KUHNa <oznaczenia nie pamietam> 5m :P ta przewracalke nawet c330 ciagalismy tylko jeden maly problem jest wtedy ... 30tka za nisko podnosi ją ... ale 5ką dala rade ciagnąć ;)

#95 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i ma 4 kółka....oooo

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:11

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Drodzy koledzy czy ktoś może mi doradzić i powiedzieć coś na temat takiej przetrząsarki czy można tym zgrabiać czy tylko roztrząsać. Czekam na jakieś wskazówki gdyż jestem zainteresowany kupnem owej maszyny. http://www.allegro.p..._8_m_hydro.html
http://www.allegro.p...a_6_gwiazd.html
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#96 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:19

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana żadna z tych nie można zgrabić :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#97 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:27

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana "pioter" -mam takie pytanie, dlaczego w tym pierwszym adresie "ww" w opisie jest napisane(posiada przekładnie do zgrabiania) możesz coś na ten temat powiedzieć?
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

#98 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:42

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana pewnie chodziło mu o możliwośc odgrabiania od rowka czy płotu...całkiem blisko mnie ta karuzela :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#99 Share Laki

Laki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:55

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana serdeczne dzięki ''pioter'' za informacje.
Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 22:27

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

"pioter" -mam takie pytanie, dlaczego w tym pierwszym adresie "ww" w opisie jest napisane(posiada przekładnie do zgrabiania) możesz coś na ten temat powiedzieć?

Tu chyba nie chodzi o żadne odgrabianie od płotu czy rowka tylko, że jest taka możliwość żeby tą przetrząsarkę przestawić na zgrabiarkę za pomocą tej przekładni, bo ogólnie takimi przetrząsarkami nie da się grabić.