Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

467 odpowiedzi na ten temat

#461 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 11:04

Mam na tandemie ze skrętną wierzyczką. Delikatnie skręcać można, ale na uwrociach trzeba oczywiście podnieść.

Przy delikatnym skręcie, kóła nie niszczą trawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Dzisiaj, 05:27
  •  

#462 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 11:13

to nie jest beczka 10tys na tandemie żeby zryć trawnik przy skręcie... nie wiem po co sobie zaprzatasz głowe takimi rzeczami...

#463 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 21 maj 2016 - 14:50

Mam ponad 3 ha użytków zielonych, i pająka 4-kę, przy większym sianie pająk miernie przetrząsa, czas schnięcia jest dłuższy, chciałbym kupić małą przetrząsarkę karuzelową taką do 3 m szerokości. Co można kupić, kiedyś widziałem że Mesko  i Famarol produkowały takie cuś, obecnie na olxie są ogłoszenia rzemieślników takich karuzel na pasek klinowy za ok 1000 zeta -czy warto coś takiego kupować, czy szukać małego szrota zachodniego. Mam klinowate i małe kawałki UZ.

#464 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 21 maj 2016 - 15:49

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana A właśnie tak się zapytam co byście polecili w miarę dobrego żeby moc T-25 przetrzasywac? 4 gwiazdy da radę? ;)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#465 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 21 maj 2016 - 15:59

stary jugosłowiański SIP 4 wirnikowy

Mam ponad 3 ha użytków zielonych, i pająka 4-kę, przy większym sianie pająk miernie przetrząsa, czas schnięcia jest dłuższy, chciałbym kupić małą przetrząsarkę karuzelową taką do 3 m szerokości. Co można kupić, kiedyś widziałem że Mesko  i Famarol produkowały takie cuś, obecnie na olxie są ogłoszenia rzemieślników takich karuzel na pasek klinowy za ok 1000 zeta -czy warto coś takiego kupować, czy szukać małego szrota zachodniego. Mam klinowate i małe kawałki UZ.

To coś na pasek.... starczy przeczytać 2 posty na tym forum żeby wiedzieć że to szrot. Z 2 pokosów zrobi Ci jeden i tyle w temacie. Były famarole 2 gwiazdy na przekładnie

#466 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 21 maj 2016 - 20:23

A nie masz jakiegoś sąsiada, co ma duży przetrząsacz? 6-scio wirnikowe przetrząsacze mają wydajność ponad 6ha na godzinę. Jak ktoś blisko ma taki sprzęt to może lepiej poprosić go o pomoc.

Możesz też kupić zachodnią taśmową. Będziesz miał fajny przetrząsacz i grabiarkę. Takie maszyny trafiają się w szerokości ponad 2m co na taką powierzchnię jest wystarczające. Tylko nie pomyl się i nie weź polskiej taśmówki bo to porażka.

#467 Share Bartek13012

Bartek13012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:05

a ja mam takie głupie pytanie, być może już padło, ale proszę się nie śmiac ;) czy czymś takim da radę rozbić pokos i później przewrócić siano: http://olx.pl/oferta...html#f9f7354395   ?? do tej pory używałem pasówki, ale musze poszukać czegoś nowego i najlepiej jakby tez było to jakieś dwa w jednym, a tak na chłopski rozum to zasada działania ta sama, tylko się kręci w innej płaszczyźnie ;0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#468 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 08:25

Do wszystkiego i do niczego obecnie używa się http://olx.pl/oferta...html#5b5d005999