Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

467 odpowiedzi na ten temat

#421 Share ranter2

ranter2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 20:03

Witam, poszukuje opinii na temat przetrząsaczy firmy Pronar. Czy potrafi ktoś powiedzieć coś na ich temat? Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Dzisiaj, 10:47
  •  

#422 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 grudzień 2014 - 19:25

Panowie mam zgrabiarke Fella TS 330 DN, która chodzi z ursusem C-360.  Jaką prędkością pracujecie takim lub podobnym sprzetem i jakie duze obroty macie.

Jestem średnio z niej zadowolony, bo nie dokladnie grabi i dodatkowo nie zbyt szybko bo jezdze na 3 szosowej i trzymam 1400 obrotów silnik.

A swoją poprzednią 7- gwiazdową grabiłem  na 4 szosowej przy obrotach 1100-1200 i bylo szybko i dokładniej.

Zmienilem tylko ze wzgledu na mozliwosc podnoszenia maszyny do góry i o wiele lepsze uformowanie walka pod prasę.

#423 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 08:48

A to nie wiedziałeś wcześniej że maszyna z WOM potrzebuje troche więcej obrotów na silniku? A dobrze ustawiłeś te maszyne? Mam 335DN , trzymam 1400-1600 obr na silniku w c360-3P i elegancko pograbione. Trzymasz przód maszyny na podnośniku? bo z początku rozkręcałem łącznik w traktorze, maszyne dźwigałęm na kołach i..... raz że ładnie nie grabiła, a w wierzy maszyny wyrąbałęm taką tulejke która przy skrętach obraca sie po bieżni ( w zasadzie to ona nie ma mozliwości skrętu jak sie rozkręci łacznik w traktorze)

#424 Share pawel372

pawel372

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 14:40

siemka

chce kupic przewracarke 6 lub 4 gwiazdowa

zarowno z 1 jak i 2 traktorki dadza sobie spokojnie rade

tylko mam pytanie na co zwrocic przy zakupie uzywanej gdzie luzy jak sprawdzac najlepiej  jakbyscie dobrze wytlumaczyli lub po prostu zdjecie strzalka do elementu i wytlumaczenie :D

bardzo dziekuje

chce kupic np cos takiego  http://olx.pl/oferta...html#5590a7de4e

poduczcie mnie troszke zeby  jak najmniej kasy wydac a kupic dobry sprzęt

Edytowany przez pawel372, 19 styczeń 2015 - 14:42.

#425 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 21:35

Posiada ktoś Fella TH520D ? jak się sprawuje? Pchać sie w taką przewracarke czy może w cenie 5-7tys znajdzie sie coś pewniejszego składanego hydraulicznie?

#426 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 27 styczeń 2015 - 09:16

Mam pytanie odnośnie zgrabiarek. Jak wam się użytkuje w zgrabiarkach hydrauliczna regulacja wysokości, w niektórych markach występuje w oznaczeniu hydrolift? Warto dorzucić trochę pieniędzy i taką właśnie kupić? Mam na myśli oczywiście używaną.

#427 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 luty 2015 - 07:23

moim zdaniem 4 metrowa lepiej spisze sie na nierównościach a te mam straszne bo dziki co rok pół łąk zaorują

mniejsze elementy robocze to też mniejsze obciążenia i być może większa trwałość użądzenia

Na nierównościach najelpiej spisują się 6 karuzelowe z małymi karuzelami. Takie przetrząsacze pływają na każdym przegubie i dobrze dostosowują się do terenu. A trwałość maszyny zależy od jej konstrukcji i stanu. Np. bardziej wytrzymałe są przetrząsacze z szeroko kątnymi przegubami niż te łączone na sprzęgła kłowe.

Chciałbym ponowić pytanie jednego z kolegów, czy ktoś używa przetrząsacza pronar PWP 770 i mógłby napisać swoją opinię na ten temat?

Ja użytkuję zgrabiarkę Pronar ZKP 420, jestem z niej zadowolony i zastanawiam się nad zakupieniem przetrząsacza, ale chciałbym wcześniej poznać opinie użytkowników.

#428 Share Valtra6350

Valtra6350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 luty 2015 - 22:50

Użytkuje pronara PWP 770, pracuje ona na 45 ha i są to różne rodzaje łąk. Maszyny osobiscie nie polecam ,ale jej niska cena moze przekonywac. Po 2 latach uzytkowania zaczeła sie sypac.

#429 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 23 luty 2015 - 09:37

Kolego Valtra6350 dziękuję za opinie. A możesz jeszcze napisać co dokładnie się sypie i jak ciężko jest to naprawić? Czy awarie uniemożliwiają pracę, czy tylko np. odpadły osłony rurowe - bo to akurat wcześniej lub później jest normalne w każdej pracującej przetrząsarce. 

#430 Share Valtra6350

Valtra6350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:50

Po 2 letnim urzytkowaniu mosiałem wymienic wszystkie łożyska w kółkach i ze 3 opony bo pękały. Musiałem ją co sezon prowadzac na serwis bo (nie wiem jakim cudem) sie przestawiała na ramie i gwiazda o gwiazde stukała i zeby sie łamały jak zapałki. Jak napisałem wyzej mam rozne rodzaje łąk od polnych po torfowe. Może to byc tez tym spowodowane. Rozwazam wymiane na Krone.

Edytowany przez Valtra6350, 23 luty 2015 - 15:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 11:16

Czy ktoś miał doczynienia z przetrząsaczem marki SIP ? Chodzi mi dokładnie o model spider 3,5m ale chciałbym coś usłyszeć ogólnie o wykonaniu maszyn przez tą firme. Do wyboru mam jeszcze Pottinger hit alpin 44 wydaje się bardzo delikatna i kosztuje 1tys. zł więcej.

#432 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 14:45

czy c360 ze wzmocnioną pompą i ladowaczem czolowym poradzi sobie z pottingerem 422?

Bydło Mięsne

#433 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 08:30

U mnie c360-3p radzi sobie bez problemu z Pottinger Hit 69N. Praca idzie bardzo szybko przez co jest wyjątkowo ekonomiczna. Gdyby ktoś szukał, to jeden taki przetrząsacz mam do sprzedania za 4500zł maszyna jest do drobnych poprawek. Ogólnie Pottinger to bardzo dobra firma, robiąca niesamowicie wytrzymały sprzęt na wiele lat. SIP robi sprzęt wzorując się na firmie Pottinger. Wiele części pasuje zamiennie.

#434 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 10:57

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Tak, tylko mi chodzi o zgrabiarke a ty mówisz o przetrzasarce.

Bydło Mięsne

#435 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:54

Nie powiedziałbym że sip podobny do pottingera, wręcz przeciwnie całkiem inny. w SIPie rama masywna spore przekładnie, przeguby na sprzegła kłowe a w pottingerze przekładnie ukryte w ramie, przeguby z podwójnymi krzyrzakami. T25 da rade z pottingerem hit 44 alpi ?? Przetrzasacz 3,5m bedzie pasował w pokosy 1,65??

#436 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 15:58

Jak czesto uzywacie swoich przetrzasarek bo jak ktos robi sianokiszonki to 1 i 2 pokos roztrzepuje sie raz a 3 wogole nie roztrzepuje tylko odrazu na walki i prasuje.

#437 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 20:25

Witam posiadam około 20ha łąk pokosy/3-4 zalezy jak pogoda (opady) wszystkie łąki przesiewane i grabie to zwykłą grabarka 7 gwiazd a przetsząsarka to motyl . A no i kosze to zwykłym wiraxem ...Wiec około 80ha na rok. I chcę kupić sprzet na to w przystępnej cenie patrzyłem za dyskówką TALEX 2.8 metra zgrabiarka jakąś 2 karuzelową tak do 10 tyś i przetsząsarkę może jakies propozycję ? Firmy modele co się sprawdza?

#438 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 10:11

na 20ha nie potrzebujesz grabiarki 2 karuzelowej. My kosimy 100ha i jedno karuzelowa wystarcza. Talex robi trochę plastelinowe kosiarki, na tą powierzchnię wystarczy Tobie zwykła bębnowa, ewentualnie dyskowa 2.2-2.4m. Dyskówka 2.8m ma wydajnośc ponad 2.5ha na godzinę, to całość skosił byś w 8h...

Jak czesto uzywacie swoich przetrzasarek bo jak ktos robi sianokiszonki to 1 i 2 pokos roztrzepuje sie raz a 3 wogole nie roztrzepuje tylko odrazu na walki i prasuje.

Do sianokiszonki szybkie przetrząsanie to podstawa. Zrób sobie próbę, po skoszeniu przetrząśnij od razu pół łąki a drugie zostaw tak jak piszesz. Potem połóż baloty osobno to zobaczysz jaka jest różnica.

Wydajny, sprawny i duży przetrząsacz to podstawa. Bo jak kupisz mały to nie będzie Ci się chciało jeździć i stracisz dużo czasu. Najlepiej zainwestować w przetrząsacz o szerokości ponad 6m (odpowiednio dobrany do kosiarki) to wtedy robota pięknie idzie.

Nie powiedziałbym że sip podobny do pottingera, wręcz przeciwnie całkiem inny. w SIPie rama masywna spore przekładnie, przeguby na sprzegła kłowe a w pottingerze przekładnie ukryte w ramie, przeguby z podwójnymi krzyrzakami. T25 da rade z pottingerem hit 44 alpi ?? Przetrzasacz 3,5m bedzie pasował w pokosy 1,65??

Przetrząsacz 3.5m to strasznie mało :( odechce Ci się go używać. Może poszukaj przynajmniej jakiegoś 4.5m. T25 da sobie radę z każdym przetrząsaczem pod warunkiem odpowiedniego dociążenia przodu, ewentualnie jak dobry dojazd do pola to możesz kupić przetrząsacz ciągany, one kosztują grosze. 

#439 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:13

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ekologicznie

nie zrozumiales mnie. chodzilo mi o to ze 1 i 2 pokos czyli w maju i sierpniu robie przetrzasanie a ostatni potraw nie przetrzasam tylko po skoszeniu zgrabiam na walki. zmierzam do tego ze taka maszyna jest malo wykorzystana bo zaledwie 2 dni w roku 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 20:51

Przetrząsacz 3.5m to strasznie mało :( odechce Ci się go używać. Może poszukaj przynajmniej jakiegoś 4.5m. T25 da sobie radę z każdym przetrząsaczem pod warunkiem odpowiedniego dociążenia przodu, ewentualnie jak dobry dojazd do pola to możesz kupić przetrząsacz ciągany, one kosztują grosze. 

Posiadam niewielkich rozmiarów łąki i właśnie myśle czy wybrać SIP Spider 350 czy Pottinger HIT 44 alpi  do kosiarki 1,65. pottinger 1000 zł droższy ale wygląda jakos delikatnie.