marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

zależy co chce tym robić... śmieci może i da rade przewrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jancyk51    0

To jaka szerokość do 30 kupić..jaka zawieszana a jaka ewentualnie ciagana żeby spokojnie ciapkiem robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Najlepiej przejrzeć galerie co ludzie ciągają ciapkami. Na moje oko 4.5m będzie w sam raz kwestia ciężaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrul    0

Witam Panowie! Potrzebuję pilnie waszej opini. Chodzi mi o przetrząsacze 5,20. Bedę kupować nowy przetrząsacz i z lokalnych dilerów najlepiej wypada kverneland 8452 i lely lotus 5,20 moje pytanie cz ktoś użytkował te maszyny i może wypowiedzieć się na temat ich jakości? Ogólnie podoba mi się bardziej lelly kverneland a raczej już kubota jest słabiej wykonany ale różnica w cenie to około 6 tysięcy i zastanawiam się czy warto dać tyle więcej z a lely, Dodam tylko że mam dużo nierównych pól. Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5

Poszukuję katalogu części do przetrząsarki Claas model W 360 najlepiej w pdf lub inny, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Mial ktoś do czynienia z przetrzasaczem karuzelowym PK-220 firmy Mesko-rol?
Jak się spisuje czy rozrzuci się dwa polisy po kosiarce 1,65m??
Chcę coś kupić na dwa ha a z zachodnimi różnie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

4500 nowa. Choć podejrzewam że w tej cenie to coś porządnego i szerszego z zachodu się kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asdhgf    0

Mógłby ktoś wrzucić instrukcję obsługi albo wytłumaczyć jak się obsługuje przetrząsaczo-zgrabiarkę Sipma Z-517?

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za 4,5tys to jakąś 4 wirnikową zachodnią kupisz i tak czuje że dłużej pochodzi niż ta nowa. Znając możliwości naszych garażowych inżynierów można spodziewać się niespodziewanego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na tych 2ha łąk stary SIP za 2tys nie będzie miał co robić.... byle wcześniej jakiś rzeźnik go nie eksploatował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Start SIP :o masz na mysli??
Jak te przewracarki karuzelowe radzą sobie z wysoką trawa taka wykloszona?? Roztrzepuja czy przerzucaja calaosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak suche to jakoś roztrzepie przy zielonym nie bardzo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Siemanko, rozglądam się za jakimś usprawnieniem mojej pracy na łace. Mam +/- 4ha łąki i grabienie tego przeszło 5h trochę mnie nurtuje.

Potrzebuję dwuzadaniowego sprzętu tj przetrząsanie, grabienie i obowiązkowo ciągana (tak żebym mógł do przyczepy podczepić bo dosyć daleko te łąki).

Przeczesałem internet i najlepszym rozwiązaniem wg mnie byłoby coś takiego: 399672043_7_644x461_zgrabiarka-zv12-nowa

Ze względu na mocowanie gwiazd najłatwiej zrobić jest to z 3ech 4gwiazdowych zgrabiarek zawieszanych, tylko jak teraz zmontować coś podobnego żeby nie tylko grabiło ale i przetrząsało?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0

witam wiecie moze gdzie mozna kupic tłumiki drgan do przetrzasacza ?? jak narazie znalazlem po 1600zl za sztuke w grene ??

Edytowano przez seba8882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jaką markę polecacie do przetrzasania i zgrabienia siana. PRONAR , SAMASZ czy może cos innego. Przetrzasarka 4 wirniki. ok 5m. oraz Zgrabiarka jedna karuzela szer ok 4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Ja mam Uzywany sprzęt Fella,   I jestem bardzo zadowolony. Drogie części, dlatego kup w dobrym stanie.   Mam Fella TH 520    i TS 330 DN.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2018 o 11:46, tomi382 napisał:

Musi być nowe.

Kolego, a jaki masz budżet? To ma być coś polskiego typu Samasz czy górna półka typu Pottinger?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tomi382 napisał:

20k  i samasz mi pasuje.. nie wiem co warty jest pronar czy sipma.

 

Sipmę bym odpuścił, pronar prawdopodobnie mógłby być tańszy. Bierz Samasza jak Ci odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj