Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

491 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 08:53

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ja grabie z 2 przejazdów wał pod prase tzn jest na nim trawa z 6-7 m i przy tęgiej jest dość gruby i tak sobie myśle że nagrabić z 9-10m to bedzie za dużo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Dzisiaj, 07:49
  •  

#42 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 czerwiec 2007 - 11:10

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ja chyba bym sie zdecydował na 3,8m i 2 razy poleciał na jedne wałek, Tylko nie wiem czy wiesz ale ta szerokosc robocza to troche inaczej wychodzi. Moja fella 4,15 m jej szerokosc mierzac same ramiona to 3,3m czyli jakies 80cm dodaja na wysuniecie fartucha. Wiec ta twoja 3,80 to bedzie miała jakies 3 m co by dawało pewnie z 7m po przejechaniu z dwóch stron a to juz może byc konkretny wałek :D. Jescze nie zgrabiałem swoja i nie wiem jak to bedzie wygladało w pracy czy naprawde da sie wykoszystac te 4,15 m :D

#43 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 13:23

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Ja w tym roku zainwestowalem 3.5 tys zł w dwie maszyny do siana:
1 - Zgrabiarka Fella TS 300
2- Przetrzasarka Deutz-Fahr KH400DN
Cóż mogę powiedzieć? Jesli chodzi o zgrabiarke to pająka nie chce za darmo. Jesli chodzi o przetrzasarke to pajaka nie chce nawet gdyby mi ktos do niego dopłacił. Normalnie super sprawa , na łąkach czysto, siano zebrane 2 razy szybciej i nikt nie biega po łąkach z grabiami. Polecam ten typ maszyn wszystkim.

Jeśli ktos reflektuje foto t prosze o maila.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#44 Share Piotrek617

Piotrek617

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 12:00

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ja posiadam zgrabiorke KUHN GA3501GM+tandem z 2007roku i jestem zadowolony

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 20:23

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ja w tym roku kupiłem przetrząsacz fahr 4 gwiazdowy. Jestem z niego zadowolony. lepiej trawa po nim jest rozwalona niż po pająku a i nie uszkadza powierzchni łąki. :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 11:42

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Zawieszana
Z510 990 zł
Z277 5-kołowa 2545 zł
Z277/1 6-kołowa 2850 zł
Z277/2 7-kołowa 3112 zł
Z277/3 9-kołowa 3740 zł

ZGRABIARKI

Famarol U/8 gwiazdowa 5,4 m 4800 zł
Famarol V/10 gwiazdowa 6,6 m 5200 zł

Może mi ktoś podac link gdzie jest fota którejś z tych zgrabiarek bo jest na stronie producenta tylko zawieszana na 4 gwiazdy, a jak wygląda ta v/10?, czy faktycznie kosztuje 5200>? bo z samaszu jest taka z 5 razy droższa!

#47 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:15

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Samasz-przetrzasarka karuzelowa.panowie czy ktoś z was ma taką przetrząsarkę. chodzi ma o taką co ma 4 gwiazdy. wiecie może ile taka nowa kosztuje? jaka jest wasza opinia.

#48 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:38

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ja posiadam przetrząsarko zgrabiarka z 234

#49 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:34

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Mam przetrząsarko-zgrabiarke pasową, ale nie jestem z niej zadowolony jak przetrząsa, mam łonki o szerokosciach 7m. :(
i potrzebuje przetrząsarki z wyrzutem do tyłu, chce kupic tanią przetrząsarke czy polecacie taką ?
http://www.rolnicze-...zetsaczaczk.php

#50 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 18:43

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Jesli masz mało ha to możesz sobie kupic u mnie ponad 10 lat takie cos obrabiało w oststnm czasie 10ha ale kiedys było mniej łaki i to byłą super maszynka, ale nie wiem czy nie lepiej bys zrobił kupujac używana jakas 4 gwiazdowa o wiele lepiej równomiernej rozrzuca !!!! Jak bys zobaczyło łake przetrzasana takim wynalazkiem jaki chcesz kupi i starym 4 gwiazdowym z zachodu to bys wiedział co kupic :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 20:26

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Miałem już niemiecką przetrząsarkę (wspaniała maszyna) i podpinałem ją pod c-330 na łąki o znacznym pochyleniu i mnie z nią poganiało, dlatego sprzedałem i kupiłem lekką przetrząsarko-zgrabiarkę ale mam jeszcze niedosyty i szukam czegoś lekkiego i taniego na 1,5 ha łąk :(

#52 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:05

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Mam podobna i sugerowalbym jednak cos zachodniego na 4 gwiazdki, ta napedzana paskiem nie pracuje zbyt dokladnie.

#53 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:41

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Mam podobna i sugerowalbym jednak cos zachodniego na 4 gwiazdki, ta napedzana paskiem nie pracuje zbyt dokladnie.

Ta z paskiem przy lepszym sianie środek pozostawia nie ruszony.

#54 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4541 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:47

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana to prawda ale na 1,5 ha to troche bez sesnu pchac sie w duży i szeroki sprzet

#55 Share amnowak43

amnowak43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 19:49

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Masz racje lepiej kupić coś co się bardziej przyda

#56 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 31 grudzień 2007 - 21:37

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana My w tym roku kupiliśmy przetrząsacz 4 gwiazdowy Fahr zawieszany i teraz to robota idzie szybko

#57 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 09 styczeń 2008 - 15:37

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana rok temu kupiłem fahr 4 gwiazdowy. chodzi z 3512 ale 330 też sobie z nim spokojnie daje rade.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#58 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 06:25

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Witam. Mam pytanie które dręczy mego ojca:

Jakiej firmy kupic Roztrząsacz do siana ?? Mam do wyboru trzy marki: Krone, Potinger i Claas cena tych firm wacha sie w okolicach 30 tyś brutto do kazdego dealera z nich mam ok 40km.

Która firma robi lepszy sprzęt??

#59 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 11:27

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana no ładnie. dałeś do wyboru trzy najlepsze firmy produkujące sprzęt do trawy <_< <_<. ciężki wybór. ja bym brał krone ale tylko dlatego, że mam zamiar kupić prasę zwijającą tej firmy. którą byś nie wybrał i tak będzie super sprzęt.
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 11:35

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana ja tez bym wziol krone !! bo mam prase krone <_<