Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

477 odpowiedzi na ten temat

#461 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 11:04

Mam na tandemie ze skrętną wierzyczką. Delikatnie skręcać można, ale na uwrociach trzeba oczywiście podnieść.

Przy delikatnym skręcie, kóła nie niszczą trawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Dzisiaj, 01:06
  •  

#462 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 11:13

to nie jest beczka 10tys na tandemie żeby zryć trawnik przy skręcie... nie wiem po co sobie zaprzatasz głowe takimi rzeczami...

#463 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 21 maj 2016 - 14:50

Mam ponad 3 ha użytków zielonych, i pająka 4-kę, przy większym sianie pająk miernie przetrząsa, czas schnięcia jest dłuższy, chciałbym kupić małą przetrząsarkę karuzelową taką do 3 m szerokości. Co można kupić, kiedyś widziałem że Mesko  i Famarol produkowały takie cuś, obecnie na olxie są ogłoszenia rzemieślników takich karuzel na pasek klinowy za ok 1000 zeta -czy warto coś takiego kupować, czy szukać małego szrota zachodniego. Mam klinowate i małe kawałki UZ.

#464 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 21 maj 2016 - 15:49

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana A właśnie tak się zapytam co byście polecili w miarę dobrego żeby moc T-25 przetrzasywac? 4 gwiazdy da radę? ;)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#465 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów

Napisany 21 maj 2016 - 15:59

stary jugosłowiański SIP 4 wirnikowy

Mam ponad 3 ha użytków zielonych, i pająka 4-kę, przy większym sianie pająk miernie przetrząsa, czas schnięcia jest dłuższy, chciałbym kupić małą przetrząsarkę karuzelową taką do 3 m szerokości. Co można kupić, kiedyś widziałem że Mesko  i Famarol produkowały takie cuś, obecnie na olxie są ogłoszenia rzemieślników takich karuzel na pasek klinowy za ok 1000 zeta -czy warto coś takiego kupować, czy szukać małego szrota zachodniego. Mam klinowate i małe kawałki UZ.

To coś na pasek.... starczy przeczytać 2 posty na tym forum żeby wiedzieć że to szrot. Z 2 pokosów zrobi Ci jeden i tyle w temacie. Były famarole 2 gwiazdy na przekładnie

#466 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 21 maj 2016 - 20:23

A nie masz jakiegoś sąsiada, co ma duży przetrząsacz? 6-scio wirnikowe przetrząsacze mają wydajność ponad 6ha na godzinę. Jak ktoś blisko ma taki sprzęt to może lepiej poprosić go o pomoc.

Możesz też kupić zachodnią taśmową. Będziesz miał fajny przetrząsacz i grabiarkę. Takie maszyny trafiają się w szerokości ponad 2m co na taką powierzchnię jest wystarczające. Tylko nie pomyl się i nie weź polskiej taśmówki bo to porażka.

#467 Share Bartek13012

Bartek13012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:05

a ja mam takie głupie pytanie, być może już padło, ale proszę się nie śmiac ;) czy czymś takim da radę rozbić pokos i później przewrócić siano: http://olx.pl/oferta...html#f9f7354395   ?? do tej pory używałem pasówki, ale musze poszukać czegoś nowego i najlepiej jakby tez było to jakieś dwa w jednym, a tak na chłopski rozum to zasada działania ta sama, tylko się kręci w innej płaszczyźnie ;0

#468 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 08:25

Do wszystkiego i do niczego obecnie używa się http://olx.pl/oferta...html#5b5d005999

#469 Share jancyk51

jancyk51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 15:55

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Chciałbym się poradzić. Na nowy sezon muszę sobie sprawić nowy sprzęt do siana..tzn nowy używany.. miałem teraz przetrzasacza zgrabiarka zawieszane 4 wirniki polskie..i na szczęście się rozleciala bo robota tym to męka ani z pokosow nie rozwali a zamiast przetrzasac to porobi kupki siana..dlatego chcę kupić dwie karuzele. Przetrzasacz i zgrabiarke.
Jakie szerokości i modele wybrać..ma to jeździć z c330m..myślałem coś z krone ale zgrabiarka 3,30 a przetrzasacz 5,50 to chyba do ciapka za dużo a nic mniejszego z krone nie mogę znalezc..a może coś ciaganego bo wtedy nie ma kłopotu że nie podniesie..?
Myślałem jeszcze o claasie ale wolałbym krone..co mi doradzicie ? Budżet to ok 10 tysięcy na oba sprzęty używane..
Biore też pod uwagę inne marki ale tylko zachodnie

Edytowany przez jancyk51, 15 styczeń 2017 - 15:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#470 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 23 styczeń 2017 - 00:59

Panowie, trzeba powoli kompletować sprzęt do sianokosów :D polecicie coś taniego, 4 gwiazdowego co uciągnie c330? ile metrów szukać? która firma zachodnia ma w miarę normalne ceny części? i jest w miarę bezawaryjną konstrukcją? myślałem nad jakimś Fahrem bo jest ich dużo, więc może i części od biedy używane by się dostało, ale nie wiem nawet ile m szukać żeby 30tka dała radę, poradzicie coś?

#471 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 203 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 26 styczeń 2017 - 21:04

songo  a nie myslales o czyms takim  https://www.olx.pl/o...tml#ff07b52100?

do  330  ciezko o przetsasacz 4 gwiazdowy   , musial  byc  by ciagany   , ja w zeszlym roku   kupilem  cos takiego jak z linku i przetsasaniem sobie ta   maszyna radzi ,   ponoc nawet  mozna tym grabic trawe na sianokiszonke , czesci sa  latwo dostepne bo produkuja takie przetsasacze o nazwie haybob

coraz gorzej

#472 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 26 styczeń 2017 - 21:11

nie raczej coś takiego w gre nie wchodzi :) do wałów mam gwiazdówkę, a ja uważam że jak coś jest do wszystkiego do jest do niczego, teraz na oku mam fanego stolla, jakieś opinie na temat tej firmy? 5m na podnośnik ale chyba da się ciągnąć bo jest składana na tył :)

#473 Share pepcio19891015

pepcio19891015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 21:17

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana Panowie posiada ktoś z Was zgrabiarke Samasz UNO 410. Jest ona ciągana i chcem przerobic swoją na wzór takiej. Posiadam kaverlanda a mój 3 p ledwo ja dźwiga a po gorach to masakra. Potrzebuje kilka info.

#474 Share jancyk51

jancyk51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2017 - 18:12

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana https://www.olx.pl/i...tml#:92803299f3
Czy c330 da radę to pociągnąć? Zaznaczam że jest ciagane a nie zawieszane..

#475 Share wincenty5

wincenty5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 luty 2017 - 19:42

Pociągnąć i nic więcej

#476 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów

Napisany 20 luty 2017 - 20:04

zależy co chce tym robić... śmieci może i da rade przewrócić

#477 Share jancyk51

jancyk51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2017 - 22:04

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana To jaka szerokość do 30 kupić..jaka zawieszana a jaka ewentualnie ciagana żeby spokojnie ciapkiem robić..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#478 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2545 postów

Napisany 20 luty 2017 - 23:34

Najlepiej przejrzeć galerie co ludzie ciągają ciapkami. Na moje oko 4.5m będzie w sam raz kwestia ciężaru