marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rogeryk    0

A co kupiliście że przekroczyliście fundusze? Na te Twoje łąki to jedna szeroką karuzele bym polecił... Zdązy zgrabić nim obrócisz z przyczepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

dopiero w trakcie zakupów, JD już niedługo na podwórku wycinak do kiszonek jeszcze teraz zbiornik na mleko zgrabiarka kosiarka czołowa przyczepa wywrotka paszowóz i najważniejsze duży ciągnik:P tylko jeszcze nie wiadomo jaki:P ale ciągnik w drugiej transzy aż jesienią ten duży


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

co do ciągnika?? no to albo fendt albo JD sprawa otwarta, jeszcze nie miałem możliwości pracy fendtem serii 400 a chyba o takim trzeba myśleć(przejechałem się raz trzysetką:lol:) ja jestem mocno za fendtem... bo zgrabniejszy i na pewno mniej pali od JD6630


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

hej nie zapomnieliscie o czym ten temat jest?? :lol: koniec OT...

 

jednak nie bede kupowal uzywanych maszyn tylko skladam wniosek na nowe i nie wiem jakiej firmy wziac, dalej pozostaje przy Krone i Claasie. bede kupowal przetrzasacz 4-wirnikowy i zgrabiarke 4m i nie wiem ktorej firmy byly by lepsze i tansze... moze znacie ceny Krone Swadro 395 albo 421?? co do przetrzasacza to mysle nad Krone KW 5.35/4 ale tez nie znam ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

teraz wniosek składasz?? ciekawe gdzie:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ta jasne:P na usługi pewnie:P(ja już też złożyłem na odpowiednie sprzęty) bo chyba innych możliwości to już nie ma:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a na usługi to 200 netto :rolleyes: a reszta ze swojej kasy bo zwrot tylko 50% i maks 100tys. tez o tym mysle ale narazie nie moge bo jestem na krus dopiero niecałe 2 lata a trzeba byc conajmnij 3 zeby załozyc DG i byc dalej na podwójnym krus. Troche mała suma jak na kombajn tak po mojemu.

 

 

Nie słyszałem o innych funduszach podobnych do prow chyba ze cos z ochrona srodowiska ale zgrabiarka to pod to sie nie łapie napewno :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no dokładnie tylko ochrona środowiska, my na usługi będziemy chcieli beczkę wziąść i przyczepę wywrotkę


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tylko ze z tymi usługami to tak fajnie sie wydaje a co jak nie uda sie wywiazac z załozen biznesplanu ?? TZn jak nie bedzie sie robic tych usług ?? JA teraz bede skłądał pewnie na mame na drugie gospodarstwo na PROW bo swoje 300 juz pociagnałem :rolleyes:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

No my już mamy maszyny z tego programu:D prasę kosiarkę i przyczepę samozbierającą i jakoś udaje się "wywiązać z biznesplanu"


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bialy2005 zawsze możesz świadczyć kompleksowe usługi mamusi, bo takie rzeczy przechodzą śmiało. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

dokładnie:D a nawet Twoja firma usługowa może świadczyć usługi Twojemu gospodarstwu


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to tez dobry pomysł z tym że od dochodu trzeba odprowadzic podatek :blink: Chyba ze zrobi sie koszty odpowiednie :( Teraz zwolnienie z vat jest do 100tys obrotu a w 2011 ma byc 150 to juz spokojnie vatu nie trzeba bedzie oddawac tylko ze wtedy z zakupów tez nie da sie odliczyc vatu :rolleyes: jestem bardzo ciekawy jak to wyglada w praktyce :( chodzi mi o finanse DG


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@henius91 ja w tym roku kupiłem belarkę i zgrabiarkę krone (bodajże w maju).Zgrabiarkę mam swadro 42 i lux maszyna.Tylko trochę żałuje że nie wziąłem ciąganej :rolleyes: bo ta jest masywna i ciężka do podnoszenia. Odczuwa się ją jak się jedzie zetorem 7340 (ale w tym roku będę ciągał fendem).Zapłaciłem jak się nie myle 22tys za nią ale euro było o wiele tańsze niż teraz.Myślę że jak będę kupował kosiarkę to też krone :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Samasz nie jest zły, ale wiadomo daleko mu do krone czy pottingera. Jeśli chodzi o cenę to dwu karuzelowe są o połowe droższe niestety. Nam po tym ograbiaczu 2 karuzelowym prasuje się bardzo dobrze. po środku nie zostaje nie ruszony pokos bo ograbiacz jest tak skonstruowany że nic takiego sie nie dzieje, wręcz przeciwnie zgrabiarka zgarbiając do środka "nastrasza" pokos :rolleyes:.

U nas bardzo dobrze prasuje się po tym ograbiaczu, odstępy między pokosami szerokie więc i prasowanie lepiej idzie i przyczepa samozbierajacą lepiej zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja nie chce 2 wirnikowej. na zgrabiarke i przetrzasacz moge przeznaczyc maksymalnie 50 tys zl brutto. mysle ze powinienem sie zmiescic. Adrian, wlasnie taka zgrabiarka mnie interesuje, a pracowala by pewnie z ursusem 912, a przetrzascz bedzie pracowal z nowym ciagnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał to wpuszczę fotki :( Tylko nie wiem czy się wyrobisz ze zgrabiarką i przetrząsarką krone w tej cenie bo jak ja swoją kupowałem to euro było coś ok.3,30 to wyszło bodajże 22tys,a teraz np.4,07 to już sporo drożej :rolleyes: Co do przetrząsarki to radził bym ci KW 4.62/4 na 4 wirniki o szerokości 4,60 albo KW 6.02/6 o szerokości 6m i 6wirników do tego swadro 42 i zestaw tygodnia malowany :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Jakby sie wyrobił w cenie to lepiej 6 wirników oczywiście :rolleyes: no i swadro 42 też dobry sprzęt, miałem okazję zobaczyć w jak to pracuje :blink: ogólnie sprzęcik zarąbisty :( A czy taki sam zestaw tylko pottingera byłby droższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się interesowałem kupnem to były tylko te dwie a nie było nic pomiędzy.Ale wydaje mi się że to jest nie kw 5.35/4 tylko 5.52/4x7?? Chociaż dokładnie nie wiem.@wal chyba niema zbytniej różnicy cenowej, nawet krone może być ciut droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

krone jest minimalnie droższa na większości produktów tak jak pisze adrian


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

My właśnie przymierzamy się kupić Pottingera Eurohita z 6 karuzelami :blink: ze względu na cenę i jakość tej maszynki

, pottingera mamy przetestowanego więc przetrząsarka też będzie pottingera http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=183872 patrzcie tutaj mój fendt pracuje z krone tylko że to za wąskie :( my chcemy żeby brało co najmniej 3 pokosy i wtedy roboty ubywa :rolleyes:

 

EDIT: jak ktoś by chciał to mogę filmik wstawić z fendtem i przetrząsarka krone te co na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj