marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

Pablo16    93

Tak rozważałem bo sąsiad ma takie coś i ma traw więcej niż my i chyba trzeci rok już będzie tym leciał.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja sobie walnąłem zgrabiarkę Deutz-Fahra na Tandemie tylko nie pamiętam modelu. Dalem 5500 zł. Teraz tylko jakaś przewracarkę, bo dziwnie wygląda Karuzelowa i jakis Jarmet <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlosrtm    0

Na 32ha użytków zielonych w trzech pokosach używamy trzech grabiarek karuzelowych Deutz Fahr ks 3.42 dn - tandem hydrauliczna regulacja wysokości współpracuje z C360. Mniejsza to Deutz Fahr KS 80 służy do ograbiania zakoli i innych tego typu kawałków t25 nie ma co z nią robić. jest jeszcze fella 330DN używana w zasadzie tylko przy pierwszym pokosie gdy liczy sie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@carlosrtm DF ks 3.42 dn można transpotować na kołach???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Używałem podobne i stoi w krzakach :D

 

Tak na serio to podobne do polskiej gwiazdówki, zwija wałek i brudy zbiera. Jak nie polecam :)

 

Ale to tylko moje zdanie, czy ktoś podziela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

mysle to samo co @robertbara dlatego mam zamiar kupic zgrabiarke karuzelową. w tym sezonie zaczołem pracę z przetrząsaczem kuhn 4 kaaruzele uzywka ale ładnie pracuje i zadowolony jestem bardzo mam zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i wywalić gwiazdówke bo niedość ze brudy zbiera to i tylko tęzsze siano zaraz zciąga ją ja obciązałem jej tył to nie zciągało ale prasowanie po niej to tragedia wał nie zgrabiony tylko zwinięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Ale ta ma mniejszą szerokość roboczą, a ciekawe jak to działa jako przetrząsacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ktoś na AF ma coś takiego. Gdzieś nawet film był. Mi osobiście się coś takiego nie widzi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

miałem te maszyne na próbę od sąsiada i nie zrobiła na mnie wrażenia przede wszystkim za szybkie przełożenie przy zgrabianiu przez co z siana wychodzi sieczka, co do rozrzucania obroty są OK. Wydajnością też nie grzeszy ogólnie dobra maszynka tylko na mniejsze areały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sąsiad ma takie coś, bodajże 3 metry ale rewelacji to po tym nie ma jak zobaczyłem te jego losy to jedna wielka sieka tak jak poprzednik mówił to obroty za duże i nawet do roztrząsania nie jest znajomy kiedyś mówił, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do nieczego, tak samo jak polska gwiazdówa :D A moja gwiazdówa również stoi w krzakach , i czeka na zapalonego klienta :D , a za razem hobbyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

co ryzkuje kupując używaną karuzelkę za 2-3 tyś zł? czy jeśli karuzelka obraca sie swobodnie nic nie zgrzyta i nie ma luzów to będzie jeszcze długo pracowała? jak z dostępnością częsci do zachodnich karuzelek 3-4m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc tak, jeści chodzi ci o zgrabiarke , to musisz patrzeć czy tarcza po której biegną rolki nie jest już wyśmigana , i w jakim stanie są rolki . Jeżeli cała przekładnia jest zalana olejem , to możesz zamykać oczy i kupować, a ręcze że pochodzi u ciebie ona. Z tego co wiem to produkowali takie kuhn, sam mam kuhn-a , i jak na razie zgrabiła mnie 60 ha, i nic się z nią nie stało, a wręcz jest to baardzo wytrzymała maszyna , raz wpuściliśmy mame na nią , bo akurat zależało nam na czasie, a ja byłem zajęty zworzeniem bel na miejsce owijania . To powiem krótko , w pewnym momęcie mama trzymała się kierownicy , na najbardziej zrytej łąze przez zwierzyne , i mówiła że jej się biegiw C-330 skończyły, biegiem byś jej nie dogonił, ku mojemu zdiwieniu łąka była pozbnierana w 90% , a myślałem że przy takiej prędkości mama będzie w nocy grabiła drugi raz, ale obeszło się . Jednym słowem najbardziej wytrzymała zgrabiarka jaką spotkałem . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Łoł , tym pytaniem mnie zagiołeś, szczerze to nigdy nad tym nie myślałem, mam duże gwiazdy, a sąsiad przyjechał podobną z mniejszymi gwiazdami, mimo iż trawa u mnie była większa to miedzy nie było widać, wręcz niezauważalna jest różnica. Choć wydaje mi się że większe mają ten plus że lepiej roztrząsą material z uwagi że jest większa średnica i szybciej się krencą, lecz to zależy od producenta jakie przełożenie zastosuje, wiadomo że z mniejszym przełożeniem szybciej poltasz sobie po łące, więc moim zdaniem nie ma większej różnicy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olekzelku2    1

wujaszek ma grabarka 9 gwiazd i przewracałke KUHNa <oznaczenia nie pamietam> 5m :P ta przewracalke nawet c330 ciagalismy tylko jeden maly problem jest wtedy ... 30tka za nisko podnosi ją ... ale 5ką dala rade ciagnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Drodzy koledzy czy ktoś może mi doradzić i powiedzieć coś na temat takiej przetrząsarki czy można tym zgrabiać czy tylko roztrząsać. Czekam na jakieś wskazówki gdyż jestem zainteresowany kupnem owej maszyny. http://www.allegro.pl/item524817392_przetr..._8_m_hydro.html

http://www.allegro.pl/item520284041_przetr...a_6_gwiazd.html


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

żadna z tych nie można zgrabić :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

"pioter" -mam takie pytanie, dlaczego w tym pierwszym adresie "ww" w opisie jest napisane(posiada przekładnie do zgrabiania) możesz coś na ten temat powiedzieć?


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

pewnie chodziło mu o możliwośc odgrabiania od rowka czy płotu...całkiem blisko mnie ta karuzela :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

serdeczne dzięki ''pioter'' za informacje.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0
"pioter" -mam takie pytanie, dlaczego w tym pierwszym adresie "ww" w opisie jest napisane(posiada przekładnie do zgrabiania) możesz coś na ten temat powiedzieć?

 

Tu chyba nie chodzi o żadne odgrabianie od płotu czy rowka tylko, że jest taka możliwość żeby tą przetrząsarkę przestawić na zgrabiarkę za pomocą tej przekładni, bo ogólnie takimi przetrząsarkami nie da się grabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj