marcin_kost1

Przetrząsacze karuzelowe i zgrabiarki do siana

Polecane posty

erciak    19

Mam pytanie odnośnie zgrabiarek. Jak wam się użytkuje w zgrabiarkach hydrauliczna regulacja wysokości, w niektórych markach występuje w oznaczeniu hydrolift? Warto dorzucić trochę pieniędzy i taką właśnie kupić? Mam na myśli oczywiście używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 4 metrowa lepiej spisze sie na nierównościach a te mam straszne bo dziki co rok pół łąk zaorują

mniejsze elementy robocze to też mniejsze obciążenia i być może większa trwałość użądzenia

 

Na nierównościach najelpiej spisują się 6 karuzelowe z małymi karuzelami. Takie przetrząsacze pływają na każdym przegubie i dobrze dostosowują się do terenu. A trwałość maszyny zależy od jej konstrukcji i stanu. Np. bardziej wytrzymałe są przetrząsacze z szeroko kątnymi przegubami niż te łączone na sprzęgła kłowe.

 

Chciałbym ponowić pytanie jednego z kolegów, czy ktoś używa przetrząsacza pronar PWP 770 i mógłby napisać swoją opinię na ten temat?

 

Ja użytkuję zgrabiarkę Pronar ZKP 420, jestem z niej zadowolony i zastanawiam się nad zakupieniem przetrząsacza, ale chciałbym wcześniej poznać opinie użytkowników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Użytkuje pronara PWP 770, pracuje ona na 45 ha i są to różne rodzaje łąk. Maszyny osobiscie nie polecam ,ale jej niska cena moze przekonywac. Po 2 latach uzytkowania zaczeła sie sypac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Valtra6350 dziękuję za opinie. A możesz jeszcze napisać co dokładnie się sypie i jak ciężko jest to naprawić? Czy awarie uniemożliwiają pracę, czy tylko np. odpadły osłony rurowe - bo to akurat wcześniej lub później jest normalne w każdej pracującej przetrząsarce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 2 letnim urzytkowaniu mosiałem wymienic wszystkie łożyska w kółkach i ze 3 opony bo pękały. Musiałem ją co sezon prowadzac na serwis bo (nie wiem jakim cudem) sie przestawiała na ramie i gwiazda o gwiazde stukała i zeby sie łamały jak zapałki. Jak napisałem wyzej mam rozne rodzaje łąk od polnych po torfowe. Może to byc tez tym spowodowane. Rozwazam wymiane na Krone.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    264

Czy ktoś miał doczynienia z przetrząsaczem marki SIP ? Chodzi mi dokładnie o model spider 3,5m ale chciałbym coś usłyszeć ogólnie o wykonaniu maszyn przez tą firme. Do wyboru mam jeszcze Pottinger hit alpin 44 wydaje się bardzo delikatna i kosztuje 1tys. zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

czy c360 ze wzmocnioną pompą i ladowaczem czolowym poradzi sobie z pottingerem 422?


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie c360-3p radzi sobie bez problemu z Pottinger Hit 69N. Praca idzie bardzo szybko przez co jest wyjątkowo ekonomiczna. Gdyby ktoś szukał, to jeden taki przetrząsacz mam do sprzedania za 4500zł maszyna jest do drobnych poprawek. Ogólnie Pottinger to bardzo dobra firma, robiąca niesamowicie wytrzymały sprzęt na wiele lat. SIP robi sprzęt wzorując się na firmie Pottinger. Wiele części pasuje zamiennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    264

Nie powiedziałbym że sip podobny do pottingera, wręcz przeciwnie całkiem inny. w SIPie rama masywna spore przekładnie, przeguby na sprzegła kłowe a w pottingerze przekładnie ukryte w ramie, przeguby z podwójnymi krzyrzakami. T25 da rade z pottingerem hit 44 alpi ?? Przetrzasacz 3,5m bedzie pasował w pokosy 1,65??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

Jak czesto uzywacie swoich przetrzasarek bo jak ktos robi sianokiszonki to 1 i 2 pokos roztrzepuje sie raz a 3 wogole nie roztrzepuje tylko odrazu na walki i prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam posiadam około 20ha łąk pokosy/3-4 zalezy jak pogoda (opady) wszystkie łąki przesiewane i grabie to zwykłą grabarka 7 gwiazd a przetsząsarka to motyl . A no i kosze to zwykłym wiraxem ...Wiec około 80ha na rok. I chcę kupić sprzet na to w przystępnej cenie patrzyłem za dyskówką TALEX 2.8 metra zgrabiarka jakąś 2 karuzelową tak do 10 tyś i przetsząsarkę może jakies propozycję ? Firmy modele co się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 20ha nie potrzebujesz grabiarki 2 karuzelowej. My kosimy 100ha i jedno karuzelowa wystarcza. Talex robi trochę plastelinowe kosiarki, na tą powierzchnię wystarczy Tobie zwykła bębnowa, ewentualnie dyskowa 2.2-2.4m. Dyskówka 2.8m ma wydajnośc ponad 2.5ha na godzinę, to całość skosił byś w 8h...


Jak czesto uzywacie swoich przetrzasarek bo jak ktos robi sianokiszonki to 1 i 2 pokos roztrzepuje sie raz a 3 wogole nie roztrzepuje tylko odrazu na walki i prasuje.

Do sianokiszonki szybkie przetrząsanie to podstawa. Zrób sobie próbę, po skoszeniu przetrząśnij od razu pół łąki a drugie zostaw tak jak piszesz. Potem połóż baloty osobno to zobaczysz jaka jest różnica.

Wydajny, sprawny i duży przetrząsacz to podstawa. Bo jak kupisz mały to nie będzie Ci się chciało jeździć i stracisz dużo czasu. Najlepiej zainwestować w przetrząsacz o szerokości ponad 6m (odpowiednio dobrany do kosiarki) to wtedy robota pięknie idzie.


Nie powiedziałbym że sip podobny do pottingera, wręcz przeciwnie całkiem inny. w SIPie rama masywna spore przekładnie, przeguby na sprzegła kłowe a w pottingerze przekładnie ukryte w ramie, przeguby z podwójnymi krzyrzakami. T25 da rade z pottingerem hit 44 alpi ?? Przetrzasacz 3,5m bedzie pasował w pokosy 1,65??

Przetrząsacz 3.5m to strasznie mało :( odechce Ci się go używać. Może poszukaj przynajmniej jakiegoś 4.5m. T25 da sobie radę z każdym przetrząsaczem pod warunkiem odpowiedniego dociążenia przodu, ewentualnie jak dobry dojazd do pola to możesz kupić przetrząsacz ciągany, one kosztują grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2
ekologicznie

nie zrozumiales mnie. chodzilo mi o to ze 1 i 2 pokos czyli w maju i sierpniu robie przetrzasanie a ostatni potraw nie przetrzasam tylko po skoszeniu zgrabiam na walki. zmierzam do tego ze taka maszyna jest malo wykorzystana bo zaledwie 2 dni w roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    264

 

Przetrząsacz 3.5m to strasznie mało :( odechce Ci się go używać. Może poszukaj przynajmniej jakiegoś 4.5m. T25 da sobie radę z każdym przetrząsaczem pod warunkiem odpowiedniego dociążenia przodu, ewentualnie jak dobry dojazd do pola to możesz kupić przetrząsacz ciągany, one kosztują grosze. 

Posiadam niewielkich rozmiarów łąki i właśnie myśle czy wybrać SIP Spider 350 czy Pottinger HIT 44 alpi  do kosiarki 1,65. pottinger 1000 zł droższy ale wygląda jakos delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekologicznie

nie zrozumiales mnie. chodzilo mi o to ze 1 i 2 pokos czyli w maju i sierpniu robie przetrzasanie a ostatni potraw nie przetrzasam tylko po skoszeniu zgrabiam na walki. zmierzam do tego ze taka maszyna jest malo wykorzystana bo zaledwie 2 dni w roku 

 

Jak masz wydajny przetrząsacz, to on pracuje mało, ale jest bardzo ważną maszyną. U mnie na 100ha przetrząsacz pracuje 20 godzin w roku. Zawsze po skoszeniu od razu przetrząsam, jak jest zła pogoda to czasem też drugi raz.

 

Mi chodziło, żebyś ten 3 pokos sprawdził jaka jest różnica jak przetrząśniesz. Moim zdaniem dotlenione po skoszeniu siano szybciej przesycha i o wiele lepiej się kisi. Chyba, że kosisz kosiarką z roztrząsaczem lub zgniataczem pokosu, to wtedy może nie być dużej różnicy.

Posiadam niewielkich rozmiarów łąki i właśnie myśle czy wybrać SIP Spider 350 czy Pottinger HIT 44 alpi  do kosiarki 1,65. pottinger 1000 zł droższy ale wygląda jakos delikatnie.

To zależy ile tych łąk masz. Moim zdaniem zawsze szerszy przetrząsacz będzie lepszy. Ale powinien to być racjonalny zakup 5-30h pracy takiej maszyny w roku to jest jak najbardziej OK. Ale jak kupisz za małą i będziesz musiał przetrząsać np 50 godzin to jednak warto pomyśleć o czymś bardziej wydajnym.

 

Średnia wydajność przetrząsacza na dobrze wyrównanej łące jest wprost zależna od jego szerokości. Czyli jak mamy 3,5m to zrobimy nim 3,5ha/h. Więc jak masz np 35ha to przy jednym pokosie maszyna o szerokości 3,5m będzie pracowała około 10h a maszyna o szerokości 7m będzie pracowała 5h więc co roku masz oszczędność 5mth.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Sprzedam zgrabiarkę Lely Hibiscus 455s . Szerokość robocza 4,55m, 11 ramion, po 4 podwójne palce na ramieniu. W zestawie z wałkiem WOM, rok produkcji 2006, ale nie była używana przez ostatnie 2 lata. W razie pytań proszę pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat .

Jaką polecacie przetrząsarkę na  12 h łąki, najlepiej hydraulicznie składaną w mądrych pieniądzach, pracowała by z Zetorem 5211 . Interesuje mnie coś używanego. Przy okazji możecie poradzix na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Cóż... jak w każdej używanej maszynie sprawdź czy rama nie popękana albo podejrzanie naprawiana, czy przekladnia zbytnich luzów nie posiada, czy krzyżaki są dobre. Mi wpadła niedawno Fella th 540 hydro. C360-3P radzi sobie z nią elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z przetrzasaczem deutz fahr KH 3.76 hydrosuper otóż na dwóch wirnikach robi kolizje i dziwnie sa poluzowane ... :( co moze byc przyczyna ?? prosilbym o pomoc jak to szybko rozebrać i ewentualnie części gdzie szybko dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

kolego na 99% masz sciete lub nadciete kołki stalowe które łacza przegub z osia jesli masz kolizje miedzy wirnikami  które dzieli przegub, miałem to juz 2 razy z obu stron tylko u mie jest 2.64 ale to praktycznie to samo 6 wirnikowy 

 

Kołki dostaniesz w każdym sklepie składa sie 2 jeden zewnetrzny bedzie chyba 10mm a w niego wbijasz 6mm jak pamietam długosc około 60mm zrobisz to bez rozbierania sa otwory w odlewach żeby wbic czy wybic ten kołek.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z przetrzasaczem deutz fahr KH 3.76 hydrosuper otóż na dwóch wirnikach robi kolizje i dziwnie sa poluzowane ... :( co moze byc przyczyna ?? prosilbym o pomoc jak to szybko rozebrać i ewentualnie części gdzie szybko dostac

Może ścięło zabezpieczenie trzymające talerz, przesunął się on w dół i przeskoczyło na tym dużym trybie o 1 ząbek. One nie powinny być poluzowane. Sprawdź w jakim stanie są zabezpieczenia w tych talerzach i łożyska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SF21    0

witam mam problem z przetrzasaczem deutz fahr KH 3.76 hydrosuper otóż na dwóch wirnikach robi kolizje i dziwnie sa poluzowane ... :( co moze byc przyczyna ?? prosilbym o pomoc jak to szybko rozebrać i ewentualnie części gdzie szybko dostac

wystarczy pod wirnik podłożyć dystansy i docisnąć tryby bo miałem to samo opuścił się wirnik, nie wypadł ale sterkało i 3 zęby złamało 2 razy, ustawiłem je i od tej pory spokuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Warto coś takiego kupić? http://olx.pl/oferta/przetrzasarko-zgrabiarka-jf-400-CID757-IDaoIFp.html

Jak sobie radzi ze zgrabianiem i przetrząsaniem?

 

Mamy podobną,tylko z firmy Vicon i na przekładniach . Osobiście odradzam zakup,gdyż:

-jest na pasku,czyli przy większej ilości trawy będzie się pasek slizgał

-możesz nie dobrać tych drutów roztrzepujących- nie wierz handlarzowi,że dostaniesz nawet na jarmarku

-moja kapitalnie przetrząsa ,ale zgrabia fatalnie - w sumie w ogóle nie zgrabia . Pole po zgrabieniu wygląda jak przed ,żadnej różnicy.

 

decyzja należy do Ciebie,ja bym nie kupiła drugi raz takiego wymysłu . Pozdrawiam :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj