Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki SaMasz

214 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:41

Kosiarki SaMasz polski sprzęt hehehe. w ciągu roku kupiłem dwie polskie maszynny i instrukcja często jest rozbieżna do tego co stoi na podwórku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki SaMasz Dzisiaj, 23:20
  •  

#162 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 08 czerwiec 2013 - 08:52

Kosiarki SaMasz polski sprzęt suuuuuper sprawa kupiłem 3 maszyny i 2 z tego już po kapitalnym remoncie są, poszukaj w najniższym punkcie listwy jak tam niema to itak olej nie zleci.

#163 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 16:22

Kosiarki SaMasz Witam posiadam kosiarkę SAMASZ BIAŁYSTOK ( nie znam modelu, ma z jakieś 15-20lat) i chciałbym wymienić łożysko na wałku bo mi się rozwaliło. Tam z przodu na wałku jest blaszka zabezpieczająca łożyska (ZDJĘCIE) to ją zdejme bo jest pierściemn osadczy .
A pytanie jest czy łożysko da się wyjąć bez wyjmowania całego wałka???

Załączone miniaturki

• Kosiara Samasz (1).JPG
  • Kosiara Samasz (2).JPG

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 17:07

Kosiarki SaMasz Ta blaszka to osłona kulek łożyska a przed nią powinien być pierścień zabezpieczający i raczej bez demątażu całości się nie obejdzie.

#165 Share traktorista

traktorista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:55

Kosiarki SaMasz witam ponownie! troche to trwało ale kosiarka już jest zrobiona. wymienili listwe tnącą na nową.

#166 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 09:47

Kosiarki SaMasz I jak teraz zadowolony z cięcia? Ile czasu trwało to całe usunięcie awarii? Wstaw jakieś zdjęcia do galerii.

#167 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:59

Kosiarki SaMasz Pierścień osadczy i blaszke zabezpieczającą łożysko zdjąłem juz dało by rade przyspawać do obudowy łożyska coś i jakoś je wyciagnąć?

#168 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:10

Kosiarki SaMasz Raczej nie łożyska są utwardzane i spaw nie będzie trzymal,spróbuj przy kole też zdjąć seger i wybij całość do tyłu ,jedno to od koła zejdzie z obudowy a to z przodu z osi jak wyciągniesz całość to od strony koła czymś długim np. rurką wybij to z przodu z obudowy to najlepszy sposób , a jak byś nawet próbował tylko wyjąć przednie łożysko to i tak przy nabijaniu nowego możesz uszkodzić ten seger od strony koła i jeszcze jedno nie próbuj zbijać uderzając w koło bo pęknie.

#169 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:28

Kosiarki SaMasz Tak jak kolega wyżej mówi. Nic nie przyspawasz a nawet jak Ci się uda coś spawem przykleić to i tak zaraz urwiesz bo trzymać nie będzie. Trzeba od tyłu podejści i przez coś długiego udeżać aż wyskoczy. Próbując inaczej możesz sobie tylko więcej kłopotu narobic niż to warto.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#170 Share Skhmadaje

Skhmadaje

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 22:05

Kosiarki SaMasz Mam kosiarkę dyskową ALKA XL 2,2 metra jest to chyba ta ciężka HD. Hmm zauważyłem taką różnicę od kosiarki rotacyjnej. Kosiarka dyskowa ma małą bezwładność na dyskach przez co łatwo można ją rozpędzić, ale i łatwiej może ją zatrzymać trawa. A w rotacyjnej rozpędzone bębny trudniej zatrzymać. W tym roku przy wilgotnej pogodzie, trawy (właściwie głównie turzyce i trzciny) porosły mocno, na łąkę można było wiechać dopiero w połowie lipca, kosiarkę zatrzymywało puszczało sprzęgło, ciągnik stawał 97 KM ( CASE JXU 95) zapychała się. Przyjechał nawet serwis i stwierdził, że musi tak być :) Łąkę skosiłem bez większych problemów kosiarką rotacyjną 1,65 przy Ursusie c 330 :). Takie bardziej normalne łaki kosiarka dyskowa pokosiła obroty WOM ustawiłem nawet na ECO 540 i nie było problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share mario_cempes

mario_cempes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:50

Kosiarki SaMasz Pottinger ,nie kupuj chłopie samasza,chce robic czy chesz przy niej robic

#172 Share Kendzior

Kendzior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 10:17

Kosiarki SaMasz Listwa jest osłonięta ślizgami, trzeba zdjąć którys, tylko nie pamiiętam który :) Chyba od przekładni pierwszy, pozdrawiam.

#173 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 13:31

Kosiarki SaMasz Witam, zastanawiam się nad zakupem używanej kosiarki bębnowej samsz, 1.85 lub 2.10 do ciagika 80 KM, pytanie czy ktoś uzytkuje ten sprzet, proszę o opinne

#174 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2014 - 13:46

Kosiarki SaMasz do ciągnika 80km szukaj tylko 2,1m a i to jest dość wąska kosiarka, kosiarki 1,85m to jest to samo co znana i kochana na polskiej wsi kosiarka 1,65m te same słupice, te same paski klinowe przeguby itp itd, samasz wprawdził tam delikatne modyfikacje ale ogólnie jest to to samo co i mała kosiarka tylko talerz większy, kosiarki 2,1m są już na masywniejszych podzespołach i za takimi bym się rozglądał, a czy warto to tak jak z każdym używanym sprzętem, jeśli trafia się w dobrym stanie lub za rozsądne pieniądze a do koszenia nie masz bardzo wiele tych hektarków to jest to ciekawa opcja, bo części są tanie i dostępne konstrukcja prosta, może aż za prosta jak na dużą kosiarkę i są pewne wady tego sprzętu, ale na pewno taniej wyjdzie zrobić naprawić to czy tamto w bębnówce niż płacić po 500zł za jeden trybik czy bębenek do dyskowej, są tanie nowe kosiarki wirax 2,1m osobiście nie jest to najlepszy sprzęt, ale na kilkanaście ha zupełnie wystarczy za nowego samasza 2,1m z siłownikiem drogo już cenią, równie dobrze można rozglądać się za dyskówkami

#175 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:01

Kosiarki SaMasz obecnie jest do koszenia ok 10 ha uzytkow zielonych, docelowo może będzie z 15 ha, wydaje mi się ze tak znana marka w Polsce nie robi kosiarek z plasteliny, tak jak niektóre prywatne firmy. widze ze uzywana w dobrym stanie już można kupic za 5-7 tys zl, a tyle chce orzeznaczyc na kosiarke, dyskowa ma swoje plusy, ale za te pieniądze będzie rezklekotana, a części niestety drogie i roznie z dostępem może być. z częściami do samaszu nie powinno być problemu. nowej nie chce bo kosiarka miała by kosic tylko kilka lat, pozniej pomyslalbym o jakiejś niemieckiej nowej dyskowej.

#176 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:26

Kosiarki SaMasz na 10 ha to bardzo mało i 1,65m od biedy by stykneła ;), w takim przypadku to ja bym jednak decydował się na nową 1,85m za niecałe 4 tyś można już na bazarze kupić, masz przynajmniej gwarancję, używanego samasza 1,85m za 5-7 tyś w życiu bym tyle nie dał za tą kosiarkę, no cóż 2,1m jest bardziej problematyczna i gożej kosi od tych małych, zresztą do 1,65m i 1,85m części kupisz na każdym nazarze i w sklepie z częściami rolniczymi do 2,1m raczej na zamóienie, nie wiem jaki masz tam ciągnik ale jeśli jest dość dobra zwrotność i nie jest przesadnie szeroki czy nie ma szerokich strasznie opon i mieścił by się w pokosy po 1,85m to spokojnie absolutnie wystarczy 1,85m nowa bazarowa dobra bo tania, tania bo dobra czy jakoś tak ;), w ogóle no mam porównanie kosiarki 1,65m z bazaru do samaszowskiej u kolegi za 2 razy taką samą cenę, ja trochę więcej koszę ale u kolegi i u mnie w podobnym czasie podobne awarie wystąpiły, powłkoa lakiernicza czy w detalach samasz jest lepiej wykonany, ale nie za 2 razy wyższą cenę ;)

#177 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:45

Kosiarki SaMasz Tą 1.85m to jeszcze bym polecił ale tej 2.1m to najgorszemu wrogowi bym odradzał znam kilu byłych użytkowników takich kosiarek i każdy się skarżył że są ciężkie generalnie do pracy z nią na zapotrzebowanie mocy wystarczyłaby poczciwa 60 ale ciągnie ją do boku i cały czas trzeba kontrować o pozycji transportowej możemy zapomnieć ale to jeszcze niec w porównaniu z tym że przegina się w nich koryto to jest dopiero masakra. Materiał jest po prostu denny i nie wytrzymuje oporów gdy koryto się przegnie to lecą tryby łożyska kosiarka nie równo tnie.

#178 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:51

Kosiarki SaMasz ooo w sumie @corrado pocieszyłeś mnie, dodałeś otuchy, bo myślałem że tylko wirax 2,1m jest tak tragiczny, w sumie, kosiarka 2,1m to jest trochę przekombinowana konstrukcja, faktycznie pozycja transportowa do boku nierealna bo w wiraxie szybko pękło homonto, sprzęgło odpowiadające za rozpinanie się kosiarki na pniakach po mimo że 3 razy pasywniejsze jak w kosiarce 1,65m albo nie rozepnie się aż ciągnik zachamuje na bruździe, albo jak po rosie kosimy i zmoczy się rozpina się jak głupie, w sumie to już poprawiłem, jest duża masa, ale na 80km to takiej tragedii nie ma, najgorsze w 2,1m to że jednak gożej kosi od tych małych, tzn na gruntach jest gożej, grubszy pokos i potraw czy sucha trawa na gruntach na bruzdach nierównej łące to gorsza robota niestety, wydajność nie jest najgorsza, no cóż dobra kosiarka musi kosztować ;)

#179 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 08 luty 2014 - 15:02

Kosiarki SaMasz Te kosiarki tak jak mówisz są przekombinowane moim zdaniem najbardziej udane to te 1.65m i 1.85. A w tej 2.1m jak nie ma składania na bok przez siłownik tylko do tyłu to w u-902 podskakuje przód na dołkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:28

Kosiarki SaMasz u mnie jest ursus 904 na nim ladowacz, wiec dosyć ciezki ciągnik, na pewno 165 odpada, bo ciągnik dosyć szeroki, po za tym 165 to ja już mam, slupsk, 20 lat przechodzila bezawaryjnie, w tamtym roku wymienione piasty, wiec trzeba się liczyc z tym ze będzie się już sypać, bo zamienniki gowno watre, biore pod uwagę 185 i 210, co do tych 185 za niecale 4tys nowka to musi być jakiś badziew, a niechce co sezon kapitalnego remontu robic