Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki SaMasz

214 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 19 maj 2013 - 09:09

Kosiarki SaMasz Ręce opadają! Piszesz ten temat tak tylko żeby se popisać czy naprawdę nie wiesz że jest coś takiego jak reklamacja na wadliwą maszynę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki SaMasz Dzisiaj, 03:44
  •  

#142 Share traktorista

traktorista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 maj 2013 - 14:36

Kosiarki SaMasz tak kolego,chce sie popisac i nie mam pojecia ze jest cos takiego jak gwarancja. Dzieki za pomoc!
Do pozostałych uzytkownikow: z problem zadzwonilem odrazu do dealera ale on sie nie zna na tych sprawach a ze sobota byla to do serwisu sie nie mogl dodzwonic. Ja przed rozkreceniem sprawy chcialem sie doradzic bo mam pierwszy raz doczynienia z takim sprzetem i nie chce zeby po przyjezdzie serwisu okazalo sie ze wystarczylo ktoras srube dokrecic i po problemie a ze nie dopilnowalem to zwracam koszt drogi. Mam konkretny problem i zwracam sie do ludzi pomocnych a jak ma ktos głupio pisac to niech se da na wstrzymanie

#143 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:58

Kosiarki SaMasz Nawet jeśli trzeba jakąś małą śrubkę przykręcić lub odkręcić to od tego właśnie jest serwis gwarancyjny. nawiasem mówiąc to nie wygląda na jakąś małą śrubkę tylko na poważną naprawę więc tak czy tak serwis.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 19 maj 2013 - 17:03

Kosiarki SaMasz Zaprawdę powiadam Ci że istnieje fachowa literatura zwana instrukcją obsługi. Z niej na pewno się dowiesz co powinieneś robić w ramach obsługi tej kosiarki a co poza tą instrukcja to już problem serwisu.

#145 Share traktorista

traktorista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 maj 2013 - 19:28

Kosiarki SaMasz Pierwsze co zrobiłem to czytałem instrukcje i jest podane że że przekładnia może być do wymiany albo coś z listwą, ale chciałem zapytać czy komuś wcześniej się coś takiego przytrafiło i może jest na to łatwy sposób, ale trudno. Ok. dzięki za odpowiedzi. Będe śledził temat więc gdyby miał ktoś coś do dodania to zapraszam. jutro zgłaszam do gwarancji
POZDRAWIAM!

#146 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 19 maj 2013 - 20:29

Kosiarki SaMasz Z własnego doświadczenia, dzwoń prosto do serwisu Samasz, osobiście, a nie poprzez dilera. Im wcale nie zależy na szybkim zgłoszeniu usterki, ja czekałem 3 tygodnie bez efektu. Po zgłoszeniu osobiście do serwisu, reakcja była natychmiastowa, a ekipa zjawiła się na 3 dzień. Mechanicy jak im powiedziałem o przepychankach z dilerem powiedzieli, że to norma i że najlepiej dzwonić bezpośrednio do fabryki.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#147 Share traktorista

traktorista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:06

Kosiarki SaMasz mam ustalony serwis i mają przyjechać z tym zrobić jak najwcześniej

#148 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 23 maj 2013 - 09:14

Kosiarki SaMasz i co bylo?

#149 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:28

Kosiarki SaMasz Witam
Tak jak w tytule przymierzam się do kupna kosiarki czołowej Samasz KDF 300 S lub zwykłej Samasz KDF 300 bez spulchniacza. Mam kilka pytań odnośnie tych kosiarek:
-Jakie zalety ma spulchniacz?
-Czy opłaca się kupić samasza? Ze spulchniaczem kosztuje około 40 tys a bez około 30tys. Są lepsze kosiarki w tej cenie?
-Uzytkuje ktoś taką i jak się sprawuje?
Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuje :)

#150 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 26 maj 2013 - 20:37

Kosiarki SaMasz Spulchniacz przyspiesza schnięcie zielonki. Jest dodatkowo połamana.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 maj 2013 - 20:56

Kosiarki SaMasz To już wiem właśnie poczytałem troche, a odnośnie reszty?

#152 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:02

Kosiarki SaMasz Mam dwie kosiarki ze spulchniaczem, przy odpowiednich warunkach wystarczy jeden przejazd podczas koszenia i trawa sucha. Jest to dodatkowy ciężar i zdecydowane zwiększenie zapotrzebowania mocy, ale warto, szczegulnie jak powierzchnia do koszenia jest spora.
Co do kosiarek to obydwie są z Samasza bębnowa 210 to porażka, choć podobno ją ulepszyli, oraz dyskową 260 z centralnym zawieszeniem. Dyska robi sporo i całkiem dobrze się sprawuje.

Edytowany przez agromatik, 26 maj 2013 - 21:06.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#153 Share traktorista

traktorista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:23

Kosiarki SaMasz Dziś był serwis. Zabrali całą listwe tnącą na warsztat do siebie bo na miejscu nie było jak tego rozebrać. Jutro ma być wszystko jasne

Listwe wysłali do samasza bo tryb sie spiekł. nie wiem jakim cudem bo olej był sprawdzany a przejechane było tylko 150m. sezon w pełni, sprzęt rozebrany...... zobaczymy co dalej

Edytowany przez traktorista, 29 maj 2013 - 20:45.

#154 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:49

Kosiarki SaMasz posiadam kosiarkę dyskową Samasz Białystok , mam problem ponieważ na zamieszczonej fotografi są zaznaczone dwoma czerwonymi kreskami ramiona , dlaczego one są krzywo , nie można ich wyprostować próbowałem wielu sposobów ale nic jak by ktoś wiedział o tym niech napisze będę bardzo
wdzięczny :) piwo postawię za pomoc :D

Załączone miniaturki

• IMG_0987.jpg

#155 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 21:00

Kosiarki SaMasz Podejrzewam że po to aby sie lepiej "kładła" w rowie

#156 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:58

Kosiarki SaMasz Mam taką samą kosiarkę i też tak mam i jakoś w ogóle mi to nie przeszkadza dobrze jest wykasza nawet na pochyłościach więc po co grzebać

#157 Share humeczek

humeczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 06:36

Kosiarki SaMasz A powiedz kolego ta czołowa nie zapycha się spulchniacz jak w tej bębnowej 2,10 , mam akurat też taka i wiem co to znaczy a nie wspomnę o nawijaniu się trawy na wałek od spulchniacza.

#158 Share michal95

michal95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 19:54

Kosiarki SaMasz witam
posiadam kosiarke samasz kdt 260, chodzi o zmiane oleju w listwie dyskowej posiadam ja od 3 lat, i niemoge znalesc korka od spustu oleju,bylbym wdzieczny za pomoc.

#159 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:27

Kosiarki SaMasz A instrukcje obsługi raczyłeś przeczytać? tam jest to napewno napisane i pewnie nawet obrazek narysowali albo zdjęcie jakieś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share michal95

michal95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:43

Kosiarki SaMasz instrukcje przeczytalem uwaznie i w instrukcji jest ten korek ale w kosiarce tego korka niema, i temu pytam bo myslalem ze jakis blad jest w instrukcji

Edytowany przez michal95, 07 czerwiec 2013 - 21:08.