Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki SaMasz

214 odpowiedzi na ten temat

#121 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 maj 2012 - 21:42

Kosiarki SaMasz panowie miał ktoś może taki problem że przy składaniu samasza 2,1 nie można go dobrze zabezpieczyć bo ograniczniki nie pozwalają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki SaMasz Dzisiaj, 17:06
  •  

#122 Share maciek14059

maciek14059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 maj 2012 - 00:39

Kosiarki SaMasz witam mam pytanie .... mam zetora 7245 musze pilnie kupic kosiarke dyskowa tz na dniach ... pytanie do osob bardziej doswiadczonych jaka szerokosc czy samasz 2.5 m da rade> a moze wieksza 2.7 ??? bardzo prosze o odpowiedz

#123 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 maj 2012 - 06:38

Kosiarki SaMasz jak masz w miarę równe łąki to bierz 2,60 m z samasza a jak ci pozwalaja fundusze to potinger

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share maciek14059

maciek14059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 maj 2012 - 10:26

Kosiarki SaMasz ale chodzi o to czy 7245 da rade to uciagnac ... nie mialem nigdy stycznosci z kosiarkami powyzej 1.85 moze ktos na tym forum uzytkuje 7245 z jakas kosiarka ??

#125 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:16

Kosiarki SaMasz ja mam zamiar kupić kosiarkę samasz mam zetora 6245 i niewiem jaką kosiarkę do niego kupić koszę 40ha jednego pokosu czyli gdzieś 80ha rocznie i łąki troche nierówne i jeszcz jaką polecacie dyskową czy bembnową i jak sobie radzi dyskowa na dziurach?

#126 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:37

Kosiarki SaMasz U nas zetor 6421 bez problemu ciągał Samasz 2,10 lecz miał problemy z podrywaniem przodu, jak się ją bujnie to nawet c-360 będzie śmigać, ja ogólnie mogę się dużo przyczepić do swojej kosiarki podczas 5-letniej eksploatacji. Po 1. jest zbyt ciężka jak na swoją delikatną konstrukcję ( odlewy podobnej grubości co w małej kosiarce, pourywały się przy małym kole pasowym). Po 2. robią nam się zadziory na bębnach ślizgowych, brak tego zjawiska w małej kosiarce. Po 3. bardzo szybko dostała luzów na łożyskach stożkowych (zerwało zabezpieczenia i puściły nakrętki), gdzie w małej kosiarce po 20. latach nie było takiego zjawiska. Daliśmy za nią w 2007 ok 12tyś ( drogo, gdyż zaczęły wtedy nastawać). Jakość tego produktu daje wiele do myślenia, może nam się taka trafiła, nie wiem. Pozdrawiam :)

Edytowany przez Luc826421, 22 sierpień 2012 - 13:21.

#127 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:02

Kosiarki SaMasz Ja posiadam kosiarkę SaMasz bębnową 2.10m ze spulchniaczem współpracuje z Pronarem 82SA i nie zgodze się z @Luc, że C360 dałaby radę. Pronar ma z nią problemy. Mam ją już 2 lata i koszę nią 80ha sezonowo i jeszcze mnie nie zawiodła. No, ale mam ją tylko dwa lata. Wg mnie to bardzo solidna konstrukcja. Ogólnie polecam.

PS. Troche nie rozumiem ludzi którzy od razu skreślają polski sprzęt dziwi mnie to niezmiernie

#128 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 07:41

Kosiarki SaMasz Miał ktoś problemy z siłownikiem w kosiarce 2,1m mam nie samasza tylko wirax 2,1m i od początku problemy z siłownikiem, jak tylko pierszy raz podczepiłem siłownik się rozleciał okazało się że nie ma sprężyny zabezpieczającej tłoczysko zamiast włozyć jakąś sprężyne zgłosiłem na gwarancji po miesiącu łaskawie przyjechał dieler który mi to sprzedał i wymienił siłownik na jakiś inny co się okazało pod koniec sezonu zaczoł cieknąć w tym roku leje się z niego gwarancja się skończyła więc zawiozłem siłownik do serwisu a tam że rura niby zardzewiała trochę w środku i jest do wymiany koszt około 600 zł może więcej, no i sam nie wiem niby dlaczego serwis miałby ściemniać ale jakby rura to by ciekło nisko po tym pręcie co się suwa?

#129 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:46

Kosiarki SaMasz Luk826421 C-360 nie dała by rady z dwóch powodów cięzka i trudno miała by ją rozkręcić ja swoją ciągałem wiraxa 1.85 i tak stękała że na trójce ledwo szła pod górki ciężko miała a co dopiero 2.10 to by było zabujstwo @Ferdek07 jak ci siłownik poszedł i tyle naprawa to ja juz bym poszukał czegoś na złomie albo dopasował jakiś a tak tyle kasy i co zrobią a to nie jest pewne czy dobrze albo do jakiegos mechanika pojechać niech go rozbierze może tylko poszły same uszczelniacze i koszt paru zlotych a ty władujesz nie wiadomo ile

#130 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:13

Kosiarki SaMasz rozebrał mi go i złożył w serwisie z hydrauliką powiedział że jeszcze ten sezon pochodzi a zimą żeby przywieść i wymienią rurę jak chce albo żebym nowy sobie kupił, wyjaśnił że wszystkie siłowniki ściągające jak w kosiarce powinny być na zimę schowane przed deszczem i broń boże nie można myć myjką najlepiej zostawić w pozycji ściągniętej tzn odpiąć i napełnione olejem zostawić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 lipiec 2012 - 19:54

Kosiarki SaMasz Koledzy może i się trochę wygłupiłem z tą c-360, ale nasz zetor 61KM radzi sobie z nią dobrze, sąsiad czasami ciąga Samasz-a 1,85 c-360 3p i jakoś idzie :) . Ja nie odrzucam polskich produktów, gdyż posiadamy w gospodarstwie wiele rodzimych maszyn i spisują się dobrze, tylko ta kosiarka czasami strzela fochy ( najwidoczniej taka się nam trafiła) ;)

#132 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:06

Kosiarki SaMasz

Luk826421 C-360 nie dała by rady z dwóch powodów cięzka i trudno miała by ją rozkręcić]

Czy na pewno? Powiedz to jemu :P http://www.agrofoto....0-i-samasz-210/
http://www.agrofoto....0-i-samasz-210/

Edytowany przez kokoman0, 13 lipiec 2012 - 21:07.

#133 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 14 lipiec 2012 - 08:19

Kosiarki SaMasz Ja polskich maszyn tak samo nie odrzucam stanowią sporą częśc parku maszynowego i jestem z nich zadowolony ;)ujdzie są awarie ale robi się i pracuje ;) @kokoman0 z tych linków wynika że daje radę chodz wątpię żę na 4 kosi :D jak ja w swojej 4 nie włączałem tylko fakt górki dla mnie to tam wiesz chce rżnąć ciagnik niech rżnie napewno mu się kiedyś przypomnie o tym żę tak ją wymęczył przy tej kosiarce

#134 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 14 lipiec 2012 - 09:23

Kosiarki SaMasz @kokoman0 :D to tak samo jak ja swoją C330M jak jeszcze sadziłem buraki cukrowe kosiłem nią orkanem liście na kiszonkę :D po skoszeniu 20 ha liści w dwóch sezonach silnik do remontu... no ale tak samo jak tu C360 z tą kosiarką szła jak burza a co najdziwniejsze nie grzała się

#135 Share paulas74

paulas74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 09:53

Kosiarki SaMasz

z "naszym" sprzetem jest ten problem ze zamias stali robia to z "marchwi" :/

Trzeba atesty na stal brać ,tak robią w ROLMEXie. Mówi Ci z jakiej to stali.
a w/w marchew jest importowana od Łukaszenki :P

#136 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:04

Kosiarki SaMasz Witam,
Właśnie dołączyłem do forumowiczów agrofoto i chciałbym zadać w temacie pytanie trochę z innej beczki. Mianowicie od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki kdl 200 z firmy samasz, ogólnie nie mam z nią problemów oprócz tego, że nie mogę jej w 100% prawidłowo ustawić. Lewa strona(przy ciągniku) jest delikatnie wyżej po opuszczeniu do pozycji roboczej niż zewnętrzna strona, dlatego na łące czasem widać charakterystyczne pasy(nie dużo bo może jakiś centymetr). Może ktoś użytkuje kosiarkę z tej serii i miał podobny problem. Kosiarka była agregowana z NH TD5030, a obecnie U 5314

#137 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 25 marzec 2013 - 22:52

Kosiarki SaMasz Witam. b0gdan ja do Ciebie z pytaniem (na priv nie da się) Widzę,że posiadasz kosiarkę Samasz. Czy polecasz ją innym? Czy spulchniacz pokosów zdaje egzamin w przypadku sianokiszoonek? Stoję przed opcją zakupu nowej kosiarki dyskowej i waham się między Samaszem a Pronarem. Ewentualnie może Vicon lub Fella. I do tego czy lepiej Twoim zdaniem wziąść kosiarkę i osobno przetrząsacz pokosów czy lepiej kosiarkę z kondycjonerem palcowym? Z góry dzięki za odpowiedź :)

#138 Share traktorista

traktorista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:59

Kosiarki SaMasz Witam!
koledzy pomóżcie bo mi ręce opadają. W Październiku zeszłego roku kupiliśmy kosiarke samasza KDF 260. stwierdziliśmy, że przed zimą nie ma jej co brudzić więc stała nieruszana do dzisiaj. Dziś chcieliśmy zrobić przygotowanie do sezonu (smarowanie, oleje itp) więc też wyciągneliśmy kosiarke. Skosiliśmy jakieś 150m i wszystko gra, wyłączyliśmy sprzęt normalnie ale przy próbie ponownego uruchomienia zdusiło ciągnik. w środku w kosiarce jest coś zacięte i nie mam pojęcia co to może być. Miał już ktoś może podobny problem?

#139 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 18 maj 2013 - 21:09

Kosiarki SaMasz nie wiem,może gdzieś tryb się zazębił jeśli jest na gwarancji to zgłoś to jak najszybciej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja