gelo400

Kosiarki SaMasz

Polecane posty

miszka31    31

posiadam takowy wenalazek,moja się nie psuje tylko wygina, rama kosiarki jest delikatna,kosiarka w trakcie koszenia rozkłada sie,wady fabryczne, itd, ja nią kosze30-40ha rocznie i na taki areał wystarczy, zaleta to cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My mamy Samasza 1.80 i zetor 5211 daje sobie radę bez żadnego problemu. Na pewno trzeba z takimi kosiarkami szybciej jechać, ale jak trawa duża to jeszcze szybciej ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam, mam okazję zakupić kosiarkę z samaszu 2,10 m mało używaną (ma jeszcze farbę na bębnach) z 2006 r, za jedyne 4 tys tylko nie wiem czy mój MTZ 80 sobie z nią poradzi. Sprzedający mówił mi że 100 konnego nowego JD na wolnych obrotach potrafi zadusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Niemozliwe :-) Maszyna ma zapotrzebowanie 70kM..przy koszeniu 12...15km/h. Jaki to jest model ciagnika, ze legendarny JD wysiada? Szok.. Moze zle cos wlacza tzn. za szybko WOM.. ? Jezeli kosiarka ma spulchniacz, przy gestej trawie mocy bedzie na styk. U mnie od 2003r wymieniam tylko nozyki, reszta jak dotad bez awaríi (1,85m, 50ha co roku).


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taka kosiarkę już 3 sezon, ostatnio poszły mi łożyska na tym dużym co napędza paski :D w ciągu roku kosi około 70 ha. Wcześnie miałem tą małą 1.65 i była zdecydowanie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

witam, mam okazję zakupić kosiarkę z samaszu 2,10 m mało używaną (ma jeszcze farbę na bębnach) z 2006 r, za jedyne 4 tys tylko nie wiem czy mój MTZ 80 sobie z nią poradzi. Sprzedający mówił mi że 100 konnego nowego JD na wolnych obrotach potrafi zadusić

Hehe na małych obrotach ale jakich?? Bardzo małych to puść sprzęgło i też zgaśnie :D A może wystarczy umyć dyski pod spodem ?? jak cały dzień po kosze to potrafi się zabrudzić i ciągnik dusić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja mam obecnie też 1,65 i mam okazję tanio kupić samaszkę 2,10 tylko nie wiem jak będzie w niej chodził MTZ 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

dzisiaj nabyłem samaszkę 2,10 m hydraulicznie składaną z 2006 r. do tej pory wykosiła tylko 50 ha (ma jeszcze oryginalne noże)i zapłaciłem jedyne 4 tys i flaszkę B) sprzedający trzymał ją we wiacie przez 2 lata i jej nie używał do kupił zestaw potingera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. posiadam samaszkę 2,10 hydraulicznie rozkładana i kosze nią z prędkością 10-14 km/h. kosiarka chodzi lekko i cicho. polecam każdemu kto potrafi pracować maszyną z zaleceniami producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Koledzy jakiej długości wałka używacie do kosiarki 2,10 m??? bo ja mam 80 cm i jest za krótki a zamierzam kupić nowy i nie wiem jakiej długości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A zmierzyć nie możesz??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja mam ok taki ;[ Mogę zmierzyć ale taki jak w instrukcji a najlepiej jak wyżej kolega podczepić i zmierzyć

A w 2,1 to nie idzie zwykły przekaźnik tylko ze sprzęgłem jednokierunkowym (bo takowego nie ma w kosiarce)

Ps z którego masz ją roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja tez mam samasza 2.10 juz 4 sezony i zero awari. Tylko nozyki. Chodzi z 7341 to jesli równa laka to 4 biegięm ok 15km/h spokojnie daje rade. Co do walka to musi byc ze sprzeglem jednokierunkowym.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jakbyś przeczytał poprzedni post to byś wiedział ze nie B) na 4 biegu będziesz latał abyś tylko w kabinie wysiedział ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

ja tak tylko dla pewności się zapytałem :huh: ale dziś rozmawiałem z bratem ciotecznym on ma właśnie 2.10 i podczepili ją do zetora 5211 i jakoś chodził (normalnie koszą zetkiem 10641) ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ciekawe jak ją podnieśli tym 5211 ??? moim mtz 80 muszę powoli z nią jeździć bo mi przód podrywa ale teraz będzie chodziła z Belarusem 952,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój 3512 bez obciążników to ja podnosi ale nie da sie jechac, ale jakos ja zagarazowałem tym ciagnikmiem na 2 kołach :huh:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACIEK0224    0

Witam,

Chcę zakupić rotacyjną 2.10 do 914 da sobie radę a może jakąś inną polecacie bo jeszcze konkretna decyzja niezapadła co do firmy i szerokości dyskowa raczej odpada bo mam bardzo nierówne łąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Do 914 możesz śmiało myśleć o 2,65. Moich 2 znajomych takie maja z samasza i jak do tej pory nie narzekają. Jeden z nim ma 2,65 x 2 tzn tył i przód do zetora 11441 112KM


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

za 20 to smiało 2,65 kupisz i jescze ci zostanie :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jak kosiarka będzie współpracować z U-914 to śmiało bierz samasza, ja mam hydraulicznie składaną 2,10m i jestem zadowolony chodzi przy mtz 80 i jest ok tylko jest problem jak jadę z dużą prędkością i jak najadę na dołek to przednie koła tracą kontakt z ziemią :-) ale na następny rok będzie chodziła z nowo nabytym belarusem 952,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj