Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki SaMasz

214 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 07:06

Kosiarki SaMasz A więc w czym przewyższa HD KDT bo w tej samej cenie jest HD 2,2m i KDT 2,4m skoro "mocniejsza" jest HD to bardziej był bym za HD ale i mniejsza szerokość robocza i większe zapotrzebowanie na moc, czy tak naprawde HD lepiej sobie radzą, bo o KDT z samaszu 2,4-2,9m krąży nienajlepsza opinia, że nożyki gubią, niedokaszają, jest jedna HD 2,2m i właściciel bardzo zadolony po pierwszym sezonie więc czy te HD mają większe czy grubsze tryby czy tylko lisztwa jest masywniejsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki SaMasz Dzisiaj, 07:24
  •  

#62 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 maj 2009 - 12:40

Kosiarki SaMasz @ferdek07 o takie rzeczy to zapytaj bezpośrednio w szmaszu, jaki ich zakręcisz to wyślą Ci szczegółowe dane.z KTD 2,4 to na pewno sobie poradzi MF 255 czy C360.skoro planujesz z większym ciągnikiem to i kosiarka powinna byc mocniejsza, do tego trzeba uwzględnić poprawkę na szczególnie niekorzystne warunki panujące w Twoich regionach.. :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2009 - 13:33

Kosiarki SaMasz He teraz to się rozpisujecie że mf 255 z taka kosiarką będzie chodził, a jak w 2003 r przed wprowadzeniem Vat na maszyny pytałem dielera to absolutnie odradzał że ciągnik nie da rady z żadną dyskową

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 11 maj 2009 - 07:25

Kosiarki SaMasz @Ferdek07 tak samo zapytaj się dilera czy kosiarka rotacyjna o szerokości roboczej 1.65 może współpracować z C-330 i każdy będzie mówił że 330 ma za mało koni, a przecież jest to najczęściej spotykany zestaw.

Zapotrzebowanie na moc podawana w katalogach czy broszurach do kosiarek jest wyliczana do szybkiego koszenia (15km/godz) i jeżeli ktoś kosi za taka prędkością to musi posiadać minimum takie stadko koni jakie jest zapotrzebowanie. Ale jeżeli prędkość koszenia spada do około 9-10km/godz to zapotrzebowanie na moc spada o 30%.

#65 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 maj 2009 - 09:11

Kosiarki SaMasz teoretycznie moc podawana jest do szybkiego koszenia, przy kosiarce rotacyjnej możemy zwolnić, ale przy dyskowej w której zalecana jest prędkość powyżej 10km/h, a przy trawach wysokich i wyległych nawet powyżej 12km/h. Tak więc moc przy kosiarkach dyskowych podana przez producenta jest wg. moich spostrzeżeń wiążąca

#66 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 maj 2009 - 21:43

Kosiarki SaMasz Ja kosze kosiarką welger 2,4 m. Pracuje ona z c360 i jest to swietny zestaw. gdyby c360 byla silniejsza to podpiął bym pod nią 2,6 nemeyer, ale niestety jest za ciężka. kosze 3 na 1800-2000 obrotów i jest bardzo dobrze. co do łąk, to nie ma wielkiego znaczenia czy jest równy teren czy nie. jak są dołki to trzeba poprostu wolniej jeżdzić

#67 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:52

Kosiarki SaMasz czy bębnowe samaszki mają takie same trzymaki nożyków jak zwykłe rotacyjne 1,65m czy tam jest inny typ trzymaka?

#68 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 maj 2009 - 22:15

Kosiarki SaMasz Nie wiem nie mam pojęcia ;) po prostu sprawdż w katalogu wymiary poszczególnych firm, znajdziesz je nie tylko na necie.

Cóż, po prostu radzę kosiarki sprowadzać zachodnie, tak jak i pługi.
Jakość wykonania sprzętu ukazuje się przez jakość wykonanej pracy.
Sam się rozglądam za kosiarką bo moja czeska już wiekowa i bębny trzeba by było wymieniać...

Ale polska również może się pochwalić sprzętem, kultywatory, agregaty, przyczepy metaltech,
Tak już bywa, zawsze zwycięża jakość.

#69 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 maj 2009 - 06:34

Kosiarki SaMasz Tylko że nowe zachodnie to nie są wcale takie tanie rzeczy, polska dyskówka kosztuje tyle co zachodnia bębnówka, a urzywane to jednak totolotek, bo co jak co ale kosiarka zużywa się chyba jak żadna inna maszyna, a potem dokupic części do takiego clasa czy krone to też pewnie nie jest tania impreza ;)
Nożyki idą inne do wiekszych bębnówek samaszek a jak tam wyglądają trzymaki?

#70 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 14 maj 2009 - 07:54

Kosiarki SaMasz Nożyki w samaszu (mam 2,1 m) są normalne jak w zwykłych bębnówkach a trzymaki to tylko chyba samaszu mogą być, gdzieś w garażu mam może po wymianie. Co ciekawe wymieniałem wszystkie na 2 bębnie a na pierwszym może 1 albo i wcale ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 22:00

Kosiarki SaMasz Jak taka dyskówka sprawdzała by się na grzęskich łąkach? z racji tego że konstrukcja dyskówki jest dużo lżejsza od rotacyjnej to czy łatwiej było by wykosić bardzo wilotne łąki taką dyskówką? problem z rotacyjną jest taki że jak ciągnik zrobi troche koleinkę to zaraz zarzyna się w darń rotacyjna, więc czy gdyby tak nastawić dyskówkę żeby wyżej kosiła to by pogłaskała troche trzesawiska?

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 październik 2009 - 20:03

Kosiarki SaMasz c- 360 z potingerem 2,65 mocy wystarcza do koszenia nawet na 4 ale na zakrętach ściąga

#73 Share mccormickc90max

mccormickc90max

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, Motorycaxja ,Rajdy, Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2009 - 22:22

Kosiarki SaMasz Ja użtkuję kosiarkę Samasz HD o szerokości roboczej 3,00m która współpracuje z Ciągnikiem McCormick c 90 max moc 83km.
Spokojnie daje rade w górzystym terenie (mieszkam w górach) można by nawet zaczepić odrobinę większą :D
Kosiarka jest bez żadnych bajerów typu spulchniacz itp. Kosi dużo lepiej niż rotac. iładnie "sćieli" materiał przy koszeniu na siano.;d

#74 Share mariusz19890807

mariusz19890807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 22:26

Kosiarki SaMasz Witam wszystkich farumowiczów. Chciałbym sie dowiedziec cos o kosiarkach rotacyjnych SAMASZU 2.10. Interesuja mnie opinie na ich temat,czy sa awaryjne. Liczę na wasze wiadomosci na temat tej maszyny.

#75 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 30 styczeń 2010 - 22:57

Kosiarki SaMasz był już kiedys poruszany taki temat
:)

#76 Share mariusz19890807

mariusz19890807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 17:23

Kosiarki SaMasz nie chce mi sie szukac

#77 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 31 styczeń 2010 - 22:40

Kosiarki SaMasz posiadam takowy wenalazek,moja się nie psuje tylko wygina, rama kosiarki jest delikatna,kosiarka w trakcie koszenia rozkłada sie,wady fabryczne, itd, ja nią kosze30-40ha rocznie i na taki areał wystarczy, zaleta to cena.

#78 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 27 maj 2010 - 13:22

Kosiarki SaMasz My mamy Samasza 1.80 i zetor 5211 daje sobie radę bez żadnego problemu. Na pewno trzeba z takimi kosiarkami szybciej jechać, ale jak trawa duża to jeszcze szybciej ;)
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#79 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 21:13

Kosiarki SaMasz witam, mam okazję zakupić kosiarkę z samaszu 2,10 m mało używaną (ma jeszcze farbę na bębnach) z 2006 r, za jedyne 4 tys tylko nie wiem czy mój MTZ 80 sobie z nią poradzi. Sprzedający mówił mi że 100 konnego nowego JD na wolnych obrotach potrafi zadusić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos