Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki SaMasz

214 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:24

Kosiarki SaMasz mam pytanie moze jest ktos uzytkownikiem jakiejs z nowych kosiarek samasz typu HD albo KDL ? Warto taką kupic czy raczej skusic się na uzywaną z zachodu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki SaMasz Dzisiaj, 17:18
  •  

#2 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:36

Kosiarki SaMasz co kolwiek z zachodu nie z Samaszu ja mam inną z Samasz 1,85m bębnowa ludzie już chyba z 5 wałków pionowych się ukręciło a czeską mam 14 lat starszą i nic tylko noże już się bebny prawie całe wydarły i nawet olej nie wymieniany Samasz nie nie nie, nie dbają o klienta i nie mają materiałów dobrych.

#3 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:41

Kosiarki SaMasz dzieki za rade w okolicy sie rozpytalem i tez odradzali. na zachodzie stoi do przyciagniecia Krone AM 243 s za bardzo korzystną cenę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:51

Kosiarki SaMasz Miałem brać samasza 1,65m ale 7 tyś za zwykłą bębnówkę!!!!! :D :D znajomy wzioł takiego samasza a ja zwykłe rzemiosło na targu kupiłem za 3100zł i znajomemu ukręcił się wałek i w mojej a w mojej nawet szybciej serwis zadziałał :) i moja kosi i ten samasz kosi a mam świadomość że niech nawet połowe tego pochodzi co samasz to i połowe kasy wywaliłem.
Czy samaszu czy famarolu czy made in stodoła (np. ze zbuczyna są dobre rzemieślnicze) to bębnówka to przeżytek i badziewie i sama konstrukcja jest taka ze to nie może być trwałę, więc jeśli ktoś szukakosiarki na szybko to co kolwiek bębnowego najtaniej, a jak chce mieć dobry sprzęt to zbierać hajs na dyskówkę :)

#5 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:56

Kosiarki SaMasz posiadam dyskowa z Samaszu 2,5m po przepracowaniu ok 1000ha bo wymiany były ślizgi a nie jest to tania sprawa biora pod uwage z jakej stali zostało to wykonane, a co za tym idzie to powino wytrzymac 100tys ha !!!! a wiec kazda zachodnia byle nie z samaszu
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#6 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:57

Kosiarki SaMasz mnie interesuje dyskowa ok. 2.4 metra mialem brac z samaszu ale chyba kupie uzywke z niemiec.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:01

Kosiarki SaMasz Kurna a miałem zmieniać moją 1,65m rzemieślniczą ale zadłużać sie żeby dyskami kosić widze że nie ma sensu tylko cieszyć sie tym co mam :D

#8 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:02

Kosiarki SaMasz samasz czy używka z imporu
Import

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:06

Kosiarki SaMasz a poza samaszem innych kosiarek na polskim rynku nie ma?>
a zachodnai jakaś nowa przeciez euro tanie moze niewiele drożej by wyszła od samaszu?

#10 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:20

Kosiarki SaMasz z "naszym" sprzetem jest ten problem ze zamias stali robia to z "marchwi" :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 16 kwiecień 2008 - 21:52

Kosiarki SaMasz U nas tez Samasz nie sprawuje się najlepiej (3 sezony, 2,1m, bębnowa), talerze ślizgowe się odkręcają, rama od wieszania na TUZ była już spawana (pękła prawdopodobnie od transportu w pozycji bocznej), jeden wałek pionowy był naspawywany i toczony. Za 9tyś. to ja przepraszam bardzo...
can do

#12 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 07:05

Kosiarki SaMasz w takim razie pewnie kupię tą z zachodu Krone AM 234 S

#13 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 17 kwiecień 2008 - 07:13

Kosiarki SaMasz Ja mam samasza 2.10 m hydraulicznie składaną i ze spulchniaczem pokosów to ten zgniatacz wogóle się nie nadaje bo się zapycha a tak ogólenie kosiarka ma 3 lata skosiła gdzieś ok 700 ha i jak narazie mi uszczelki wywaliło i olej leci ze skrzyni ale zrobiłem. Sąsiad ma też 2.10 m Samasza to po skoszeniu 20 ha paski klinowe mu zerwało. Wiec bym nie polecał :D
:)

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 08:22

Kosiarki SaMasz to ja się dołącze :D mam samasz 2,1 pierwszy wypust 2001 r czyli 7 sezonów jakieś 60-80 ha na rok czyli 420-560 ha obrobiła i tak na koniec na szczęście sezonu w 2007 r rozleciał się talerz roboczy popękał na około śrub drugi też dodatkowo rozleciał się też bęben no i 2 wałki pionowe do napawania na dole gdzie są łożyska od talerza ślizgowego,olej ciekł bo śruby się polużniły od pokrywy dodatkowo pekła skrzynia obok wejścia wału napędowego do skrzyni.Super reklama co :D ,czeska 165 wytrzymała 15 lat tej roboty bez żadnych napraw (tylko łożyska od wału no co przekażnik się zakłada ,no i trzymaki,paski) czyli jakieś 800-1100 ha. Ogólnie stal słaba ,trzymaki to 2 lata i koniec szczególnie na tylnym bębnie :) ,dośc ciężkie są dyskowe sąsiad ma to mówi że na żłożonej na bok ciągnikiem macha a ma mtz 105 w wiosce ten sam traktor chodzi z zagraniczną dyskową to lżejsza jest
Vektor dośc długo ci chodzi chciałbym by wytrzymała tyle u mnie

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 08:37

Kosiarki SaMasz No to czym kosić? może zwykłą kosą mamy machać? :D
Chociaż sami przyznajcie że łąki macie nierówne i wogóle ostro poganiacie z tymikosiarkami?
A co z innymi firmami jak preria z sipmy, czy alka z famarolu?>
czy wogóle warto kupować jakąś polską dyskówkę?

ps. czy da sie przerobić jakoś zwykłą kosiarkę 1,65m tak żeby mogła współpracować z dużo szerszym ciągnikiem?>
czy dokupienie przodka od samasza załatwiło by sprawę, bo za mf 255 idzie zaraz za śladem i mogła by iść dalej od ciągnika, a co z ciągnikiem którego koło będzie szło z jednej strony 17cm dalej jak w mf 255 to w jaki sposób odsunąć tą kosarkę najlepiej ze 20 cm?
czy ktoś współpracuje z samaszem poszerzanym ciągnikiem, np. o rozstawie 1,6 - 1,7m i szerokich oponach?

#16 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 09:14

Kosiarki SaMasz heh ja do swojego farmera podczepilem tą co teraz mam z famarolu 1.65 stara to wogole mi nie pasuje koła za szerokie ;p musze ciagac c360 ;p czas na zmiane ;]

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 09:20

Kosiarki SaMasz ale farmer taki szeroki znowu nie jest, a ciekawe czy ten przodek od samasza by pasowął albo jakoś wydłużyć ramę, tylko ską wziąść dłuższe paski klinowe?

#18 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 10:18

Kosiarki SaMasz szeroki nie jest ale do kosiarki juz mi nie pasuje;] u mnie we wsi koles robi na 2 kosiarki z przodu jakas DF i z tylu samasz 2.1

#19 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos