Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kamil9161

kamil9161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 10:58

Rolnictwo To poprostu trzeba lubic, bo jak ktos tego nie lubi to nie bedzie robil i ta robota mu nie bedzie przynosila satysfakcji......
CASE 5140 MAXXUM 1995r
CASE 845XL 1993r
Ursus C330 1991r
Ursus C330 1984r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo Dzisiaj, 21:09
  •  

#42 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 21 marzec 2009 - 11:03

Rolnictwo mnie od małego wychowywano na rolnika ale ja to po prostu kocham :)

#43 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 21 marzec 2009 - 20:28

Rolnictwo Ja poprostu kocham prace w gospodarstwie(w polu i przy zwierzetach)...Jak mialem 5 lat tata uczyl mnie jezdzic ciapkiem i pare latek pozniej powiedzialem ze zostane rolnikiem tak czy owak ...Pozostaje tylko zdac egzamin zawodowy w tym roku i bede juz w 100% Rolnikiem :) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:17

Rolnictwo ja to od malego wmuwilem sobie ze bede rolnikiem ale najgorzej znosze to w szkole jak sie ze mnie nasmiewaja !!!!
Wielki fan case jx/new holland td

#45 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:20

Rolnictwo Dla mnie rolnictwo to przede wszystkim niezależność - sam sobie jesteś szefem; po drugie prace polowe są znacznie bardziej atrakcyjne niż siedzenie za biurkiem - i wszystko ładnie, pięknie, tylko niestety (żeby zarobić) trzeba wybrać to drugie :)

#46 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 21 marzec 2009 - 21:49

Rolnictwo Ja też od najmłodszych lat interesowałem się rolnictwem, szczerze mówiąc gdy uczyłem się czytać to czytałem Top agrar, gdy byłem mniejszy to potrafiłem całe godziny spędzić z tatą na MTZ-cie, nawet chodziłem do kuzyna pojeździć z nim Ursusem 1614 czy Bizonem (kiedyś dla mnie to był sprzęt), szkoda tylko że mam 23 ha. Ale mam nadzieję że to się zmieni, na razie chodzę do II klasy technikum rolniczego.
@kubu365 Nie przejmuj się, ja chodziłem do klasy miejskiej w gimnazjum, dla nich gospodarstwo to tylko gnój, ale tak na prawde wielu ma dziadków na wsi, lub ich rodzice pracują w rolnictwie.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#47 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 marzec 2009 - 22:48

Rolnictwo

ja to od malego wmuwilem sobie ze bede rolnikiem ale najgorzej znosze to w szkole jak sie ze mnie nasmiewaja !!!!

Ze mnie też się naśmiewają. Ale ja jestem dumny że jestem rolnikiem. Jakby nie mówić miasto żyje dzięki wsi. Ich opinie mam w poważaniu. Najciekawsze jest to że śmieją się ludzie co również mieszkają na wsi i ich rodzice są rolnikami. I teraz coraz częściej się zastanawiam do czego te rolnictwo w przyszłości prowadzi jak mają takie o nim zdanie...

Najważniejsze w życiu jest robić to co się lubi. A ja kocham ziemie więc będę dążył żeby być rolnikiem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#48 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 01:47

Rolnictwo A u mnie jest całkiem inaczej niz u was:P Od małego mi sie podobała gospodarka itd ale nie miałem zbytnio dostępu do niej wujek ma zaledwie kilka h jedną 60 i tyle. Tak naprawdę wszystko się zaczęło w wakacje w zeszłym roku. Pojechałem do mojej lady na wakacje(mieszka daleko bo 250km ode mnie) i mogłem robić to co mi sie podobało i lubiłem to roić. Od tamtej pory znalazłem to forum i sie dokształcam teoretycznie i jestem pewien ze moja wiedza jak na miastowego jest spora:) o krowach już trochę wiem ogólnie o rolnictwie tez tylko kwestia upraw nawożenia opryskiwania itd to tu jest ciężko ale wszystko przyjdzie z czasem. Zobaczymy jak sie życie ułoży z moja panią bo jak sie ułoży po mojej myśli to spełnie moje marzenie i zostanę gospodarzem:) A co do wyśmiewania to hmm znam to ucze się za informatyka 3technikum i wiadomo dziewczyna ze wsi to już się zaczyna ze o gospodarz ze pracowałem rolnik farmer itd ale mnie to lotto mam kilku kumpli z którymi mogę porozmawiać o gospodarce i jest git:) a reszta może się naśmiewać, Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#49 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 07:42

Rolnictwo Gdy byłem dzieckiem kochalem rolnictwo. Potem w podstawówce chęć mi odeszła. Ale teraz powróciła i tego nie zmienię. Najbardziej mi się podoba

- robie, co chce i kiedy chce
- nielimitowany czas pracy :)
- czyste powietrze, darmowe kartofle itd :)

#50 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 09:29

Rolnictwo też miałem cos takiego... w podstawówce z kolegą sie rajcowaliśmy ciagnikami...itp...potem to mineło...myślałem o pracy w mieście, ale gdy nikt w domu nie chciał zostać, a ja sobie nie wyobrażam żeby praca moich rodziców została zmarnowana, to troche z niechęcią zostałem z tą myśla, potem sobie uświadomiłem jak moge to jeszcze rozwinąć i że to jest to co lubie. i to ja decyduje to co zrobie z peiniędzmi a nie ktoś inny... w sumie ja to uważam za firme, (od momentu kiedy jesteśmy vat-owcami), wkurzają mnie tacy ludzie którzy myślą ,że jak rolnik to w oborze z widłami... a pozatym jak jestem w polu i coś robie to często wyłączam radio, żeby słyszeć jak pracuje silnik bo wtedy wiem co i jak... uwarzam że rolnikowi należy sie szacunek za to co robi... bo gdyby nie my to inni sami musieli by hodowac zwierzęta i pracować w polu... a pozatym kiedyś ktoś powiedział cos w stylu " jak rolnik będzie miał to i inni będą mieli bo rolnik bedzie mógł inwestować, i inni będą mieli za to pieniądze"
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 22 marzec 2009 - 10:01

Rolnictwo Ja to podobnie, miałem nawet cheć iść i do szkoły rolniczej, rodzice odradzali cały czas ," że teraz to się nie opłaca robić na gospodarce, jak nie masz dużego areału i inwentarza" , poszłem na technika mechanika, bo lubie się przy tym "grzebać", a teraz żałuje, niestety ojciec jest młody 40 pare lat i szybko gospodary mi nie przepisze, jak skończę szkołę zrobię sobie kurs na rolnika , a jak będzie dalej to czas pokaże.
Wieczny kawaler ;)

#52 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 12:18

Rolnictwo A więc :
kocham ryk silnika taktora
uwielbiam pracować przy inwentarzu
lubię prace w polu
czyste powietrze
nielimitowany czas pracy
Poprostu kocham Rolnictwo!
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#53 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 12:24

Rolnictwo A są jeszcze kursy na rolnika? Bo cos mi sie obiło o uszy że nie bardzo. Też bym sie tym zainteresował jakie koszta itd. Sorka za ofta:)
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#54 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 23 marzec 2009 - 14:04

Rolnictwo Ciągłe stykanie się z przyrodą i zwierzętami nie to co w mieście smród bród ubóstwo a na Wsi mam ciągle świeże powietrze i mam spokoj i ciesze.A robić to lubie robić dla mnie bezczynne siedzenie jest jak by karą wole coś zrobić

Edytowanie posta po moderatorze! Leci %

Edytowany przez krolikNH, 28 marzec 2009 - 13:02.

Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#55 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2009 - 00:19

Rolnictwo W rolnictwie najpiękniejsza jest przyroda Gdy jeżdzę w nocy ciągnikiem uprawiając pole i zaciągne się świeżym powietrzem, to poprostu czuje że żyje ;D i chłopaki nie martwcie się ze mnie tez sie w szkole śmieją, ale ja mam ich gdzieś. Od dziecka chcialem byc rolnikiem, i tak pozostało do dziś Kocham te robote nie wyobrażam sobie że ógłbym robic cos innego

#56 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2301 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 28 marzec 2009 - 10:02

Rolnictwo -nielimitowany czas pracy
-lubie prace na ciągniku
-kocham zwierzaki
-wychowałem sie na wsi
-od kilku pokoleń moja rodzina zajmuje sie rolnictewm i ja tez chce
:blink:

#57 Share farmer102

farmer102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 18:10

Rolnictwo Dziadkowie mi opowiadali,że jeszcze dobrze nie umiałem chodzić a już pomagałem grabić siano. Później nauczyłem się doić krowy itp. Jednym słowem zawsze interesowałem się rolnictwem i zawsze będę:)Po prostu to kocham.

#58 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 18:29

Rolnictwo ja zaraziłem się rolnictwem od dzieciństwa na początku pamiętam jeździłem biegami polowymi później przyszły prace polowe, pozatym lubie przyrode sam wyznaczam sobie czas pracy, nie wyobrażam siebie za biurkiem

#59 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 15 maj 2009 - 16:02

Rolnictwo Mam 15 lat, mieszkam w mieście jakieś 5 lat. Gdy byłem mały mieszkałem na wsi, ale nie na gospodarstwie. Od jakieś czasu połowe wakacji spędzam na gospodarstwie u wujka, i zastanawaim się czy nie zostać rolnikiem. W mieście w szkole wszyscy wiedzą że mam zamiłowanie do rolnictwa ale mi nie dokuczają ;) a jeśli coś, to gadam im tak: Z czego jest chleb co Ci mamusia na siadanko robi?? chyba ze zboża nie!! :) Jakby nie było rolników to byś nie miał co na sniadanko wpier....ć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 15 maj 2009 - 17:39

Rolnictwo U mnie tak samo jak u większości was, od małego mnie ciagło na ciągnik... mało kiedy tata czy brat pojechał sam na pole ;) jak tylko widziałem ze ciagnik chodzi to już w środku siedziałem :) teraz lubię się czasem przejechać na pola zobaczyć pochodzić po dotykać... :D Rolnictwo mam we krwi :)