Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 24 lipiec 2008 - 08:01

Rolnictwo Ja to podobnie jak @hospodar tylko że głos silnika 35-konnego(C-330) i 52-konnego(C-360).Lubię zapch jak się wchodzi do obory,zapach gnoju.A tu się będę rozpisywał kocham wszystko w rolnictwie no oprócz lichych plonów. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo Dzisiaj, 15:11
  •  

#22 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, Motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2008 - 08:30

Rolnictwo Mi w rolnictwie wszystko się podoba ;) I nawet nic mi nie przeszkadza. Lubię jeździć i majstrować przy ciągnikach, lubię zwierzęta, ale wiem też że nawet jak bym nie chciał tego robić to bym musiał :)

#23 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 15:22

Rolnictwo Ja najbardziej w pracy rolnika polubiłem to że sam jestem sobie panem i władcą. Nikt mi nie mówi co mam robić tylko sam sobie to ustalam i biorę za to pełną odpowiedzialność. To ja decyduję w jakim kierunku się rozwijać i w co zainwestować, a nie jakiś tam szef co myśli, że wszystkie rozumy pozjadał. To daje naprawdę duży komfort psychiczny jak nikt nie stoi nad głową i nie pi...rzy co i kiedy trzeba zrobić. Wiem to bo pracuję również w takiej tam firmie i jeżeli nie miałbym tego swojego gospodarstwa to chyba bym oszalał jakbym musiał całe życie wykonywać polecenia innych, bo od tego zależy moje być albo nie być.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 16:04

Rolnictwo

Rolnictwo, Co was urzekło w rolnictwie?

NIC.... po prostu robie bo musze i tylko czekam aż skończe szkołe i uciekam z tego rolnictwa jak najdalej... zero wakacji... zero wolnego... nie pewna sytuacja na rynku.... cały czas praca i praca.... robie tylko i wyłącznie po to by ulżyć trochę rodzicom

#25 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2008 - 16:39

Rolnictwo Luke16 jak ja bym nie lubiał tego co robie to bym wogule tego nierobił ! nikt by mnie nie zmusił

#26 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 18:13

Rolnictwo Luke16 to po co Ci rejstracja na tym forum?

#27 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 18:14

Rolnictwo marcinus z miłą chęcią tylko nie wyobrażam sobie tego że rodzice pracują a ja siedzę w domu a później dają pieniążki na pierdoły... Ja traktuje w tym momencie moją sytuacje jako pracę na wakacje ale nie dłużej.... bo zabawa w gospodarza mi się kompletnie znudziła.... Mam 19naście lat a jeszcze nigdy nie wyjechałem na wakcje a więc co z tego życia mam to że sobie pojeżdże ciągnikiem??... pieniądze ledwo co starczają od wypłaty do wypłaty bo trzeba kupić to czy tamto i nie ma.... kiedy się ciągnik popsuje, prasa i inne maszyny.... cały czas człowiek żyje w stresie i nerwach... Ojciec chciał przepisać mi całe gospodarstwo a ja powiedziałem stanowcze NIE! Wole znaleźć sobie jakąś prace w mieście i mieć popołudnia wolne, wekeendy i się tak napiszę brzydko opier.... i się śmiał z rolników pracujących non toper 7 dni w tygodniu...

Bugi po to że jestem w tym momencie na gospodarstwie i pomagam rodzicom i nieraz trzeba się czegoś dowiedzieć tym bardziej że jak narazie chodzę do szkoły i muszę pracować w gospodarwstwie....

#28 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2008 - 18:32

Rolnictwo ja też mam 19naście lat tylko że ja sam pracuję na gospodarce ale nie mam tego dużo to jakość wszystko zrobie,ale zawsze lubiałem to robić nawet wszyscy dziwią się że mi się chce robić i że się tym interesuje ale jestem tego zdania że każdy powinien robić to co lubi

#29 Share bugi

bugi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 18:37

Rolnictwo *Luke16 Rolnikowi należy się szacunek, a Ty się chcesz śmiać z rolnika?

#30 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 24 lipiec 2008 - 18:43

Rolnictwo pierwsze slysze zeby syn gospodarza ktory chce mu przepisac gospodarstwo odmawia stanowczo a jak bedziwesz chodzil do roboty to tam bedziesz musial wykonywac polecenia jakiegos cwela a tak jak by zostales to bedziesz sam sobie szefem

coraz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 19:03

Rolnictwo rozumiem Luke16 bycie rolnikiem to nie tylko ciężka i odpowiedzialna praca to tagże wiele nerwów i niepewności czyli stres ,dobrze że jest co robić i można niemyśleć ( tylko myśleć o robocie ). To lepiej niech pracuje gdzie mu pasuje z zamilowaniem .Zawsze może wrocic na wieś są takie przypadki po kilku latach ludzie wracali .
A co do tej pracy poza rolnictwem nie zawsze musisz słuchać szefa sam możesz nim zostać,a ci zrzędliwi szefowie to ofermy i trzęsi d*py dobry szef daje wolną rękę podwładnym-znaczy taki luz ale żeby oni czuli że są za coś odpowiedzialni wtedy pracownik lepiej pracuje.

#32 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 20:02

Rolnictwo Nie róbcie tutaj OT. Sprawa jest prosta. Jedni z nas mają to we krwi, inni sie wciągają, a jeszcze innym to po prostu nie pasuje. I nie ma co tutaj gadać. Jedni to kochają inni nienawidzą. ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#33 Share bart24

bart24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:18

Rolnictwo

NIC.... po prostu robie bo musze i tylko czekam aż skończe szkołe i uciekam z tego rolnictwa jak najdalej... zero wakacji... zero wolnego... nie pewna sytuacja na rynku.... cały czas praca i praca.... robie tylko i wyłącznie po to by ulżyć trochę rodzicom

Masz racje. Też nie mam zamiaru się w to bawic. Czemu?? j.w chociaż mam troche więcej luzu.

Luke16 to po co Ci rejstracja na tym forum?

Nie rozumiem Twojego oburzenia w zwiazku z rejestracją kolegi.

pierwsze slysze zeby syn gospodarza ktory chce mu przepisac gospodarstwo odmawia stanowczo a jak bedziwesz chodzil do roboty to tam bedziesz musial wykonywac polecenia jakiegos cwela a tak jak by zostales to bedziesz sam sobie szefem

Szczerze to nie zawsze przełozeni to cwele jednak skoro uważasz inaczej... Niekiedy lepiej pracować i "wykonywac polecenia jakiegos cwela" niż być szefem nieciekawej firmy...

rozumiem Luke16 bycie rolnikiem to nie tylko ciężka i odpowiedzialna praca to tagże wiele nerwów i niepewności czyli stres ,dobrze że jest co robić i można niemyśleć ( tylko myśleć o robocie ). To lepiej niech pracuje gdzie mu pasuje z zamilowaniem .Zawsze może wrocic na wieś są takie przypadki po kilku latach ludzie wracali .
A co do tej pracy poza rolnictwem nie zawsze musisz słuchać szefa sam możesz nim zostać,a ci zrzędliwi szefowie to ofermy i trzęsi d*py dobry szef daje wolną rękę podwładnym-znaczy taki luz ale żeby oni czuli że są za coś odpowiedzialni wtedy pracownik lepiej pracuje.

Cieszę się że są Userzy którzy rozumieją wybory innych

Mysle że ten post nie robi OT. Przedstawia moje zdanie i mój punkt widzenia. mnie w rolnictwie urzeka tylko technika no ale przecież jak pisałem wyzej nie musze byc rolnikiem żeby pojeździć ciagnikiem. Patrząc na swoje gospodarstwo, nie widze w nim przyszłosci. Co nie znaczy ze jest tak wszędzie...

#34 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 14:43

Rolnictwo Ja od małego marzyłem o tym , a gospodarstwo też się rozwinie , a w szczególności zainteresowały mnie mnie sprzęciory i zwierzęta ;)
Green power ;]

#35 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:18

Rolnictwo @Luke16 jak to mówi sprawdzone powiedzenie:

"Co się smucisz, ze wsi jesteś, na wieś wrócisz" ;)

#36 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:13

Rolnictwo Ja od małego jeździłem z dziadkiem na 30tce mieli wtedy 10h później zdali gospodarke na ojca a ojciec dokupil ziemi ,zajmuje sie młynem a ja siedze na gospodarze

#37 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 12:25

Rolnictwo

Hmm dobry temat.
A juz od malego mowilem ze zostanie rolnikiem, poprostu mam juz to w genach po tacie. Duza czesc
rodziny mowiela, ze jak dorosne to sie wszystko zmieni, a tu masz ja dalej chce gospodazyc. A wiec zawod rolnik jest moim mazeniem od dziecinstwa.

Czy start z 16ha bez zaplecza technicznego i doświadczenia jest dziś możliwy/

Posta piszemy w pierwszym białym oknie, w Enter trackback links podajemy linki do innych stron internetowych!

Edytowany przez Matey, 21 marzec 2009 - 12:04.

#38 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 20:31

Rolnictwo U mnie zaczęło sie kiedy pierwszy raz wzięli mnie na kombajn (6-7lat). Od tamtej pory nie widze innego zajęcia dla siebie. Wiem, jak ciężko jest sie utrzymać z rolnictwa, ale uważam że jeśli życie stawia nam wymagania to trzeba temu stawić czoło. Tak samo jak i wiem to że wielu dziwi sie że dziewczyna ma takie a nie inne zainteresowania. Ale to jest zwykły stereotyp. I dlatego chce to zwalczać i iśc w rolnictwo. Uprawa, maszyny (ogolnie technika mnie zawsze interesowala) i przede wszystkim wszystko zrobione własnymi rękoma to jest to.

Ostatnio powracając znad morza (koniec sierpnia) spoglądałam na pola. Pora była świetna bo była to godzina popołudniowa, słońce już chyliło sie w dol a na polach tyle sprzętu. Najbardziej zapadł mi w pamięć widok New Hollanda z rozsiewaczem na malym polu, w pieknej okolicy. I to slonce. Refleksyjnie - wiem. Ale prawda jest taka, że niewielu ludzi docenia nature i np to że może wstać o wschodzie słońca. Ja osobiście uważam, że mieszkanie w m-cie i widok bloków, sklepów i całej tej dżungli to nic specjalnego. Mieszkam już pod miastem 6 lat, chodze do szkoły w m-cie i uważam że takie życie jest męczące.
Sie rozpisałam :lol: Pozdrawiam :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#39 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 19 wrzesień 2008 - 18:00

Rolnictwo Ja do zawsze chciałem być rolnikiem. Podoba mi sie praca u siebie.
Poza tym mamy28ha i dla mnie to mało, a miała by mi wystarczyć 6arowa działeczka w mieście??????
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 10:56

Rolnictwo

U mnie zaczęło sie kiedy pierwszy raz wzięli mnie na kombajn (6-7lat). Od tamtej pory nie widze innego zajęcia dla siebie. Wiem, jak ciężko jest sie utrzymać z rolnictwa, ale uważam że jeśli życie stawia nam wymagania to trzeba temu stawić czoło. Tak samo jak i wiem to że wielu dziwi sie że dziewczyna ma takie a nie inne zainteresowania. Ale to jest zwykły stereotyp. I dlatego chce to zwalczać i iśc w rolnictwo. Uprawa, maszyny (ogolnie technika mnie zawsze interesowala) i przede wszystkim wszystko zrobione własnymi rękoma to jest to.

Ostatnio powracając znad morza (koniec sierpnia) spoglądałam na pola. Pora była świetna bo była to godzina popołudniowa, słońce już chyliło sie w dol a na polach tyle sprzętu. Najbardziej zapadł mi w pamięć widok New Hollanda z rozsiewaczem na malym polu, w pieknej okolicy. I to slonce. Refleksyjnie - wiem. Ale prawda jest taka, że niewielu ludzi docenia nature i np to że może wstać o wschodzie słońca. Ja osobiście uważam, że mieszkanie w m-cie i widok bloków, sklepów i całej tej dżungli to nic specjalnego. Mieszkam już pod miastem 6 lat, chodze do szkoły w m-cie i uważam że takie życie jest męczące.
Sie rozpisałam :D Pozdrawiam :D

:D :lol: :D no to mnie szczęka opadła pierwszy raz czytam coś takiego pozdro!
............Tylko przemyślane rozwiązania............