Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniak przemysłowy

773 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:30

Ziemniak przemysłowy znajdź chętnego by odkupił w moim rejonie gość wozi wycierke i sprzedaje do skarmiania zwierząt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniak przemysłowy Dzisiaj, 12:16
  •  

#142 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 05:02

Ziemniak przemysłowy to raczej odpada bo jak się pytałem ludzie tego nie chcą i jak będę zmuszony to będę musiał to wziąć i się pytam czy rozwieść to na pole czy może jakiś kompost z tego zrobić czy jak?

#143 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 27 wrzesień 2012 - 06:23

Ziemniak przemysłowy U mnie w PEPEES Łomża nie mamy problemów z odpadami,to jest działka zakładu i z tego co wiem przerabiają wycierkę na biogaz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 wrzesień 2012 - 07:45

Ziemniak przemysłowy bo gazu z tego jest dużo. Ja obieram ziemniaka i tej wycierki też mam sporo. I właśnie się zastanawiałem nad małą biogazownią

#145 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 14 październik 2012 - 17:37

Ziemniak przemysłowy

W Kurasie na wielką skrobie nie ma co liczyć 18% to wszystko ,daje duży plon,ale skrobia taka sobie,

to dziwne bo u nas najmniej było 21% najlepiej 22.8 %
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#146 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 15 październik 2012 - 19:34

Ziemniak przemysłowy Panowie, napiszcie jak tam u was wychodzi zanieczyszczenie, ja odstawiłem jeden transport do Bronisława i wyszło że miałem 19,9% zanieczyszczenia z ziemniaków sortowanych, kpina na max.

#147 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:27

Ziemniak przemysłowy kiedyś oddawałem ziemniaki do iławy to jak pamientam zanieczyszczen bylo ok 2-4%. ale zakład upadł i nie mmam gdzie odstawiać, podobno zakład w Iławie zaczoł funkcjonować macie jakieś informacje na ten temat. jak z kontraktacją i wypłacalnością nowego wlaściciela

Edytowany przez denzel, 15 październik 2012 - 20:30.

#148 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 16 październik 2012 - 05:46

Ziemniak przemysłowy na dostarczone ok 150 ton ziemniaka średnie zanieczyszczenie ok 5%

#149 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 16 październik 2012 - 11:56

Ziemniak przemysłowy @turbina
Solan- srednio wyszło 2%potracenia
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#150 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 16 październik 2012 - 12:57

Ziemniak przemysłowy

bo gazu z tego jest dużo. Ja obieram ziemniaka i tej wycierki też mam sporo. I właśnie się zastanawiałem nad małą biogazownią

saszeta powiedz jaka masz obieraczkę czy na wsad około 5-8kg czy jakąś większą, i jak przewozisz te obrane pyry w wiaderkach czy pakujesz próżniowo.pytam bo będę musiał chyba sie za to zabrać, jak byś miał jakieś firmy co produkują obieraczki. A jeszcze jedna sprawa jak obierzesz pyra to czy poprawiacie jeszcze czy taki idzie. Ja zastanawiam się nad trzema wariantami. mianowicie: 1) pakowane próżniowo, 2) w wiaderkach z wodą (ale to ciężar duży), 3) w wiaderkach same ziemniaki ale uprzednio po delikatnym obsączeniu posypane cieniutko solą. (gotowe do gara bez solenia.).

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 październik 2012 - 13:37

Ziemniak przemysłowy z tego co pamiętam saszeta ma obieraczkę spomaszu (chyba jednokomorową) i pakuje ziemniaki próżniowo w folię, wyczerpująco opisał swoją działalność w jednym z tematów - musisz go poszukać, bo to bardzo ciekawy temat, ale wymagający już troszeczkę zachodu, gdyż poza sprzętem trzeba jeszcze nad wyraz zaspokoić Sanepid w przypadku przetwórstwa już nie wystarczą betonowe posadzki i goły tynk na ścianie

#152 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:27

Ziemniak przemysłowy wsad 10 ale i 12 się zmieści :D . Dla mnie jest taka na styk. Następna pewnie będzie do pracy ciągłej. Można zdzierać 50% ale przy droższym ziemniaku taniej wychodzi oczkowanie. Po za tym u mnie obierkę z oczkowania zjadają świnie a wycierka jest razem z ziemią bo nie myję ziemniaków przed obieraniem i to wraca na pole. Pakowanie próżniowe bo z wiaderkami to nieporozumienie. A bez wody ci ściemnieją. A na to są patenty których nie zdradzę bo dochodziłem do tego kupę czasu a nikt recepturami podzielić się nie chciał. Ale antyutleniaczy jest sporo. I tylko nieliczne odmiany się nadają do obierania. Wymagania sanepidu spore a wręcz wygurowane. No i nie zrobisz tego jako rolnik.

#153 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:17

Ziemniak przemysłowy czyli masz jednokomorową? przypomnij mi jeszcze proszę jakie obierasz odmiany? i jak działa twoja klipsownica (czy ona automatycznie pobiera klips tak jak zszywacz, czy każdorazowo trzeba go ręcznie i pojedynczo podać)?

#154 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 17 październik 2012 - 05:41

Ziemniak przemysłowy jednokomorową. Do pracy ciągłej najlepsza jest ślimakowa. Obieram satina i miranda. Jelly kupuję bo też się nadaje.
klipsownica działa jak zszywacz

#155 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 październik 2012 - 10:34

Ziemniak przemysłowy odstawiam do Piły, rudawa 15,5 do 17,5 % skrobia takze d*pa ,nie wiem jak to sprawdzic ale mysle ze na zakladzie kombinuja-zanizaja(duzy rozrzut%),zanieczyszczenia 6-9%(masakra)
ziemniaka jest w tym roku bardzo duzo, wiec mysle ze to celowe przekrety,przy tej skrobi to ciezko bedzie sie wywiazac 95 % kontraktu

#156 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 17 październik 2012 - 18:35

Ziemniak przemysłowy toperz napisałem ci na pw my na zanieczyszczenie ani na skrobie nie narzekamy ale jeden znajomy mowił ze u niego rudawa 16-17% a kumpel ze szkoły mówił ze mieli 23 % w rudawie takze nie wiem jak tam jest
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#157 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 18 październik 2012 - 22:10

Ziemniak przemysłowy Walą w rogi na całego, widocznie trzeba osobiście być przy próbach, mi nie dość że zanieczyszczenie we walili to na skrobi 2% też zaniżyli.

#158 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 październik 2012 - 03:56

Ziemniak przemysłowy czym bardziej sucho i gorąco tym więcej skrobi. Dlatego w tej samej odmianie mogą być różnice. Bo nie wszędzie pogoda podczas wegetacji była taka sama

#159 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 19 październik 2012 - 14:13

Ziemniak przemysłowy saszeta jak wstawiasz na sklepy obieranego ziemniaka to, jak klienci do tego podchodzą i czy schodzi na sklepach.a ta obieraczka do pracy ciągłej to skąd to jest i jaki producent. i jaką masz paczkarkę do pakowania próżniowego, ja myślę nad taką http://allegro.pl/mi...2708057427.html, z gazem obojętnym. a myślę coraz bardziej bo siada sprzedaż takiego ziemniaka i chce wprowadzić na początek obranego pakowanego i krajanego w kostkę i w paski. pomieszczenia pomału się zwalniają bo rezygnuje z trzody,Czeka mnie demolka i remont. i kasy potrzeba że ho ho. ja będę miał satine owacje myślę o madeline, pytanie czy tajfuna i denara da się obrać bez problemów bo lekko podłużne.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 październik 2012 - 18:34

Ziemniak przemysłowy nie wstawiam na sklepy ale się zastanawiam. I tylko lulka tam się sprawdza w worku 1kg.
Obieraczka to np sormac czy dornow . Ale są też inne firmy. Tak czy inaczej nie dam 50 tyś za coś co mi konkretny warsztat z nierdzewki za góra 10 tyś zrobi. Podłużny ziemniak lepiej się zawsze obiera. Denar też się nadaje na obieranie. Najlepsza satina bo się klei i to restauracjom pasuje.
Ja mam próżniarkę multivac. Gaz w ziemniaku się nie przydaje. Też mam ale nie używam. Nadaje się do mięsa żeby koloru nie traciło. Ta co link podałeś to daj sobie spokój. Chyba że tylko małe paczki będziesz robił ale pompa słaba i wydajność będzie mała. Moja ma komorę na akurat 5 kg a pompa 20m3 więc worek mi zajmuje z 6-7 sekund. I już się powoli myślę nad taką żeby 10-15 kilowe worki robić. Ale bez komory.