mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Michu13    2
jak tam Wasze kwiaty z kwiatem? u mnie skawa słabi zakwitla mam ją pierwszy raz sądzono ok 20 kwietnia sucho miała. teraz dostała 24l/m deszczyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile młodych ziemniaków macie u siebie pod krzakiem? Na zdjęciu odmiana albatros. Tutaj jest około 15. To dużo czy mało? 20180703_160344.thumb.jpg.21efe047c16a0ef4cd3e0c038ae805a8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

ja jak wyrwalem to bylo 5 :D  moze kilka zostalo w ziemi, wiec chyba sporo masz.ale niech sie inni wypowidza. pod jadalnym 12- 14 wiec slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Dnia 3.07.2018 o 16:28, grzesiekrolnik napisał:

Ile młodych ziemniaków macie u siebie pod krzakiem? Na zdjęciu odmiana albatros. Tutaj jest około 15. To dużo czy mało? 20180703_160344.thumb.jpg.21efe047c16a0ef4cd3e0c038ae805a8.jpg

jak na albatrosa to super.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam odmiany kuras, dominator i średnio pod krzakami jest po 8 sztuk ziemniaka , jakiego plonu można się spodziewać z 1 ha przy tej ilości ziemniaków? Sadzone co 29 sadzeniak drobny 2300kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

To zalezy od wielu czynnikow. Jak sie utrzyma taka pogoda to bedzie slabo. Ogolnie ilosc bulw nie jest jedynym wyznacznikiem plonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
52 minuty temu, ukaszLubinskiKejs napisał:

Panowie mam odmiany kuras, dominator i średnio pod krzakami jest po 8 sztuk ziemniaka , jakiego plonu można się spodziewać z 1 ha przy tej ilości ziemniaków? Sadzone co 29 sadzeniak drobny 2300kg na ha

Podaj jaka szerokość skiby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Najlepiej sobie wykop metr bierzący i pomnóż razy 13333 przy 75 rzadkach ,sama  ilość bulw to trochę mało  kalibraż robi plon 8 bulw po 60 gram to co innego jak 8po 150 gram

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
koledzy możecie mi napisać czy jak kwiat był słaby krótko kwitły to plon słaby będzie czy to bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Kwiaty nie mają wpływu na to co pod ziemią.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

W okolicy kilku rolnikow robi samą łęciniarka ale po ok 2tyg ziemniaki odbijaja. Ja raczej zawsze reglone 3l i nie niszcze mechanicznie naci bo nie ma sensu bo po ok10-14 dniach kopie sie dobrze. Jaką odmiane na wczesna odstawe planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Odnawiają się... puszczają nowe pędy i rosna malutkie ziemniaki. Z doswiadczenia wiem ze skrobia moze byc marna.... jaka odmiana?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feryś158    6

Pierwsze odstawy mam już po 20 sierpnia. Bo koordynator dzwonił i transporty już ustalają.Odmiany Albatros Glada i Maxilla.

Ostatni zabieg na zarazę wykonany był 27 lipca Gwarantem. Ziemniaki ładne i zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Czy ktoś próbował wykonać przyżąd do mierzenia zawartości skrobi? Zastanawialem się czy nie wyatarczyła by do tego waga kuchenna z małą konstrukcją i zbiornikiem na wode pod wagą? Moze jakieś lepsze pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Uzyskasz wówczas suchą masę a nie skrobie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj