mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Zefir    75

to drobne ziemniaki masz u znajomego jak posadził i dobrze obrodził to po bokach zostawaly ziemniaki i na polu przez ten biznes zostawił około 4 przyczepy na 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

orka 250 , talerzowanie 150 , oprysk 50 , nawozy 65 , kombajn zb 280-350 , sieczkarnia 700-900, usługa ładowarka 120 (za h ) reszta od ha ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

wcześniej napisałem pare stron ile  zwykłą , grimmką to 300 -350 od ha jak ma dozownik i zaprawiarke

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

WPZZ Luboń zakład w Stawie. Ktoś wie kiedy rusza kontraktacja i czy w ogóle będzie? Jakie warunki trzeba spełnić?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 22.12.2017 o 06:01, saszeta napisał:

od 7 lat sadzę na 75 i anką kopię bez problemu

potwierdzam , także anna na 75 cm  kopie i nie ma problemu , nawet jak plon 45 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jakie odmiany polecacie? jakie odmiany najlepiej wypadły w ostatnim sezonie?

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

U mnie z w sumie z 90 ha średnio po podliczeniu wszystkiego netto wyszło:

Kuras: 48 t/ha Skrobia średnia 21,5 %

Jubilat: 43 t/ha Skrobia srednia: 20,5 %

Albatros: 38 t/ha skrobia średnia: 20 % ( Na zielono na wczesne dostawy)

Zuzanna: 38 t/ha skrobia srednia 20 % ( Na zielono na wczesne dostawy)

Eurogrande: 34 t/ha skrobia srednia 21 % (było by więcej ale nie szło w tej odmianie powstrzymać zarazy)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Na wczesne dostawy desykujecie wcześniej czy da się wykopać anną  zielone żeby nie wylatywały z tyłu razem z łęcinami?

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

nie desykowalem na wczesne co bylo bledem. wlasnie wylatywaly leciniakiem jakies 4% i nie odrywaly sie wszystkie od stolonow- trzeba bylo na tasmie w rece brac i obtrzasac(grimma sl800)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Desykacja ma sens jak ją sie ją wykona minimum 2 tygodnie przed zbiorem. Najlepszym rozwiązanie jest wcześnie sadzić, to sredniowczesna odmiana w połowie sierpnia zacznie juz sama dojrzewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Zależy mi wyłącznie na wysokiej skrobi kosztem plonowania. Jaka odmiana ma najwyższą średnio z przeciągu lat skrobie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    512

Podpowiecie czy dobre zastosowałem nawożenie pod ziemniaki skrobiowe czy coś zmienić. Odmiana zuzanna i eurostarch, Stanowisko po pszenżycie ozimym, klasa ziemi 4, przed zimą zaorany poplon (owies + groch dość ładny 80cm wysokości). Na wiosnę około 30t obornika bydlęcego, co daje nam około 150N, 90P, 200K, nie wiemy ile z tego będzie wykorzystane i oprócz tego chcę dać 200kg polidapu i 300 kg soli wystarczy? Nie wiem czy azot dać przed sadzeniem w postaci saletrzaku czy przed kwitnieniem saletrę i ile? Zostaje mi z rzepaku kizeryt i mogę dać po 100kg czy niepotrzebni?, Ph nie wiem, w roku 2016 po żniwach wapnowane 5t weglanowo-magnezowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

200 kg polidapu i 300 soli i jeszcze się pytasz :P z PK na bank starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z chlorkami ? Teoretycznie nie powinno dawać pod skrobiowy a jak Jest w praktyce? 

 

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

co najmniej 3 tygodnie przed sadzeniem wysiac i wymieszac z ziemia

pod ziemniaki najlepszy jest mocznik chyba ze upal bedzie

sledzac forum to jedna z najlepszych odmian jest Kuras, z wczesnych Albatros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj