Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniak przemysłowy

775 odpowiedzi na ten temat

#61 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:45

Ziemniak przemysłowy kolego w trzemesznie 248,45 zł/t to ostateczna cena z dopłatą do s.o.r. i sadzeniaków i śr. dopłatą do transportu przy plonie 25t(dzielą te dopłaty przez te 25t) a cena za ziemniaki(19% skrobi) to 159,68zł/t plus 10% co daje 175,65zł/t więc liczymy tą cenę plus dopłaty do s.o.r , sadzeniaków, transportu lub ostatecznie 248,45zł i wtedy nie liczyć dopłat z zakładu bo inaczej będziemy liczyć dwukrotnie te dopłaty z zakładu. Cena z Łomży wydaje mi się atrakcyjna jeśli bo to jest róznica ~2100zł przy 25t/ha przyjmując ,że w Łomży nie ma dopłat zakładowych do s.o.r , sadzeniakó, transportu to i tak ostatecznie wychodzi lepiej chyba ,że są jakieś dopłaty zakładowe to tym lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniak przemysłowy Dzisiaj, 00:05
  •  

#62 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 16 marzec 2011 - 21:55

Ziemniak przemysłowy te doplaty w trzemesznie mnie smiesza.lepiej niech godziwie zaplacąa nie dopłata i tak zakręca ze nie wiadomo do konca ile płaca.ale jeśli nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniądze.
sprzedawałem kiedyś do łomży i na 90% na skrobi straciłem w porównaniu z trzemesznem

#63 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:05

Ziemniak przemysłowy Jack no ale jak zakręcą? mogę pomóc jak ostatecznie z tą ceną choć wiadomo ciężko stwierdzić czy wyrobi się te 90% kwoty przyjdą dziki i tyle heh.. to mówisz w łomży na 90% dają mniejszą skrobie? a wiesz jak tam z odbiorem ? i dopłatą do transportu? trochę bym miał do Łomży. Odstawiałeś do Stawu? tam to są dopiero cyrki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:22

Ziemniak przemysłowy cipekfan69 zgadza się. No kręcą w tym Trzemesznie bo nie mogę się połapać np z tym rabatem od ceny za zakupione sadzeniaki! Ile można od nich zakupić aby dostać ten rabat?

#65 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 16 marzec 2011 - 22:22

Ziemniak przemysłowy oddawalem tam nadwyzke przez taka jedna babke.na kogos szły a kase dostałem do reki.transport przysłali swoj

#66 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:28

Ziemniak przemysłowy no właśnie też się zastanawiam bo w warunkach kontraktacji punkt 4.4 jest podpunkt a i b i tam jest liczone "dopłata do 1ha 400zł(przy maksymalnym wykorzystaniu)" czyli wychodzi ,że możesz ile chcesz kupić sadzeniaków w tych cenach co napisałeś wcześniej tyle ,że i tak max dostaniesz zwrot 400zł/ha ale jest jeszcze podpunkt b i tego nie ogarniam o co biega z tymi 250zł/ha może orientujesz się?

Edytowany przez cipekfan69, 16 marzec 2011 - 22:30.

#67 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 16 marzec 2011 - 22:34

Ziemniak przemysłowy ale kreca.ja mam wiekszosc swoja.wezme troche tyle ile tej doplaty.
a ile kosztuje sadzeniak na woolnym rynku?

#68 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:43

Ziemniak przemysłowy czyli jak będę miał np 10 ha i wezmę sobie tylko jedną tonę sadzeniaków to i tak dostanę od nich 10ha x 400 zł =4000 zł?! Coś tu nie tak, nie wiem jak to działa. Właśnie-"średnia szacunkowa dopłata do ceny zakupu sadzeniaków na każdy hektar w kwocie 250 zł/ha" Nie kumam!

#69 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:51

Ziemniak przemysłowy Te 250zł/ha to może oni sobie liczą dopłaty ARR do materiału siewnego jak w przypadku zakupu zboża siewnego. Jeśli 1t sadzeniaka to oni to dzielą 1000kg : 10ha = 100kg/ha czyli 40zł/ha a wiec ogółem 400zł tak myślę podkreślam. Bo oni dają te 400zł ale w przypadku jeśli kupisz 1t na hektar czyli maksymalny poziom zwrotu(400zł- a w twoim przypadku wychodzi 100kg na ha ) według mnie ta cena według ich wyliczeń to pic na wodę najlepiej policzyć cene te 175 zł i wtedy koszta i na końcu odciągnąć tą kasę tzn. dopłaty z zakładu z kosztów produkcji. Byle kto tego nie układał ktoś zobaczy ostateczną cenę prawie 25gr/kg wow fajnie ale tam już jest wliczony transport te ich wszystkie dopłaty, no i trzeba kupić 1t/ha sadzeniaków gdyby tak postępować jak w ich wyliczeniu a nie każdy chce kupować nowy materiał. Według mnie jeśli nie ma żadnych kataklizmów , ktoś ma słabsze gleby , zasób siły roboczej i chce w miare pewną gotówke (przydatne w razie kredytu) to warto pomyśleć o "skrobiowych"

Edytowany przez cipekfan69, 16 marzec 2011 - 23:08.

#70 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 17 marzec 2011 - 17:45

Ziemniak przemysłowy tyle zysku co w pysku.tylko dopłaty arr nadają tej robocie sens.bez własnej anki i 80% sadzeniaka szkoda zaczynac,lepiej sie spocić w zniwa niz zmoknac lub zmarznac na ance.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kenic12345

kenic12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:39

Ziemniak przemysłowy Czy ktoś orientuje się jak płacą w PPZ Niechlów?

#72 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 23 marzec 2011 - 22:44

Ziemniak przemysłowy :D pozdro

Edytowany przez edzio, 25 marzec 2011 - 20:54.

moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

#73 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:39

Ziemniak przemysłowy interesuje mnie odmiana pasat?miał ktos???

interesuje mnie odmiana pasat?miał ktos???

#74 Share marcin1606

marcin1606

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:55

Ziemniak przemysłowy Ja miałem ją i trochę mam bardzo była w tamtym roku plenna ale słabo się przezimowała .

#75 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:56

Ziemniak przemysłowy Ja w tym roku kupiłem w klasie CA, zobaczymy na widok bardzo ładne i z opisu też.

#76 Share eli

eli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 12:39

Ziemniak przemysłowy

Jack no ale jak zakręcą? mogę pomóc jak ostatecznie z tą ceną choć wiadomo ciężko stwierdzić czy wyrobi się te 90% kwoty przyjdą dziki i tyle heh.. to mówisz w łomży na 90% dają mniejszą skrobie? a wiesz jak tam z odbiorem ? i dopłatą do transportu? trochę bym miał do Łomży. Odstawiałeś do Stawu? tam to są dopiero cyrki

ja sadze do stawu i faktycznie czytajac wasze posty musze zastanowic sie nad przejsciem do trzemeszna

#77 Share dolok

dolok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:23

Ziemniak przemysłowy Witam poradzi ktośczym najlepiej nawozić ziemniaki przemysłowe dla leprzej skrobi ??

#78 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:31

Ziemniak przemysłowy chyba nie ma super nawozu aby podniósł kilka procent skrobi. Ogólnie fosfor i potas musi być no i nie przenawozic azotem.

#79 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 10 czerwiec 2011 - 21:41

Ziemniak przemysłowy Teraz zostają Ci tylko zabiegi dolistne. Największy przyrost plonu skrobi da zastosowanie magnezu i siarki (8% dodatek siarczanu magnezu w czasie intensywnego wzrostu) do tego nawóz mikroelementowy(zwróć uwagę na zawartość manganu, oraz cynku i boru). Możesz to połączyć z fugicydem lub insektycydem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dolok

dolok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 07:45

Ziemniak przemysłowy Do tej pory uprawiałem tylko jadalne od tego roku zaczołem przemysłowe na jadalne stosuje folicare z Yary zrównoważony i po kwotnieniu potasowy 10/5/40 i przed zwarciem międzyrzędzi mocznik z siarczanem + plonvit zmienic coś czy mozna tak stosować