Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniak przemysłowy

772 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 06:09

Ziemniak przemysłowy dawaliście już oprysk na zarazę i alternariozę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniak przemysłowy Dzisiaj, 23:16
  •  

#22 Share pawlo959

pawlo959

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 22:01

Ziemniak przemysłowy Witam chciałbym zapytać czy ktoś z was sadzi odmianę ziemniaka o nazwie NATASZA ?. Mam pytanie jak u was jest z jej wschodami. Bo u mnie bardzo rzadko wzeszła i nie wiem co jest grane.

#23 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 10:10

Ziemniak przemysłowy Ma ktoś odmianę Jasia? NI wiem co jest bo ziemniaki pięknie wyrosły, bardzo ładnie kwitły a pod krzakami 3 ziemniaki tylko!? Co jest, za dużo N czy co?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 10:43

Ziemniak przemysłowy brak wody oraz niesprzyjająca temperatura(zimny maj) kiedy zawiązywały się bulwy, stąd ich mała ilość pod krzakiem.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#25 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 13:48

Ziemniak przemysłowy no i na dodatek słaby, mizerny plon ok 15t z ha. Kurde a tak sie zapowiadały jak kwitły tylko, że od razu uschły i klapa! A jak uprawiacie pod ziemniaki-tak od początku? Głębosz dobra sprawa?

#26 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 04 listopad 2010 - 22:17

Ziemniak przemysłowy Wiesz co u nas z przemysłówką nie jest tak źle(też jestem z Wlkp). Co prawda plon jest mniejszy niż się zapowiadało jeszcze parę miesięcy temu(średnio wychodzi tak ok. 19 t/ha - odmiana Hinga), ale nie ma się czemu dziwić skoro ziemniaki kwitły dwa razy w tym roku :unsure: Skrobia za to wyszła też poniżej oczekiwań, ale jak na ten rok to podobno jest nawet nieźle - mieliśmy średnio ok 18% skrobi po ostatnich odstawach, choć z drugiej strony to nie jest 21% do jakich dochodziło się w zeszłym roku.

Co do głębosza to dobra rzecz, ale opłaca się wg mnie głęboszować raz na 3 - 5 lat, gdyż głębosze nie są zbyt szerokie, wymagają sporej mocy ciągnika w porównaniu do szerokości roboczej więc taki zabieg de facto jest wg mnie dość drogi.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#27 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 23:36

Ziemniak przemysłowy głębosz wystarczy raz na kilka lat, aby zerwac podeszwę płużną.
coroczny zabieg nie jest potrzebny.

#28 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 09:35

Ziemniak przemysłowy No zgadza się tez mam mniejszy plon w tym roku i skrobię ok 17% A jak uprawiasz ziemię pod ziemniaki? Zawsze wykonujesz orkę? Ja teraz zastosowałem obornik (pomiot kurzy) i wymieszałem go broną talerzową. I nie wiem czy jeszcze to zaorać teraz czy wiosną czy w ogóle nie orać a wiosną czymś głęboko przemieszać. Słyszałem, że ten pomiot nie lubi być głeboko zaorany bo słabiej działa. tak?

#29 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 09:53

Ziemniak przemysłowy tyle opinii ile ludzi :P

ja nie stosuje orki wiosennej, bo taka przesusza zbytnio glebe, a z uwagi na pozniejsze czeste susze w okolicach, to nie jest to wskazany zabieg.

Obornik najlepiej dac tuz po zniwach, jesli nie da rady, to pod orke zimowa, ale nigdy na wiosne!
Jesli dales teraz pomiot kurzy, to teraz głębsza orka 20-25cm i spokoj do wiosny :unsure:

#30 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 19:45

Ziemniak przemysłowy tak, tak obornik tylko na zimę. Ale orka musi być czy wystarczy np gruber na wiosnę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 20:08

Ziemniak przemysłowy obornik musi byc przykryty praktycznie od razu, wiec orka. Mozesz przemieszac sobie talerzowka, czy gruberem, ale pozniej i tak orka jest potrzbna na zime!

#32 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:25

Ziemniak przemysłowy Paweł czemu obornika nie na wiosne ;/?

#33 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 23:36

Ziemniak przemysłowy Przykladowo dajesz obornik na wiosne 2011. Dla przyszlych potrzeb rosliny, obornik rozlozy sie tylko w 25%.

Obornik powinno sie dawac od razu na ściernisko, po zniwach, wtedy calkowite rozlozenie siega 80%. Jesli dasz pod orke zimowa to juz 50%. A na wiosne 25%. Oczywiscie nic nie zginie z tych skladnikow, tylko dluzej bedzie sie rozkladal i dostepny bedzie juz dla roslin w nastepnym roku :unsure:

#34 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 listopad 2010 - 14:51

Ziemniak przemysłowy najlepszy efekt po pomiocie widać dopiero w drugim roku.ja dawałem w zeszłym roku na wiosnę w dawce 20 ton na ha i żadnego nawozu.dopóki padało było dobrze ale jak przestało wszystko zaczęło schnąć.a zeszły rok był mokry u mnie.pod ziemniaka zalecają 5-7 ton.i ogólnie pomiot to na wiosnę bo azot szybko się wypłukuje.ja dawałem w kwietniu,próby na azot robiłem w czerwcu to wyszło od 600 do 1000 kg na hektarze,a we wrześniu była mała zasobność.łęty porosły równo z maską od 60. i próchnicy to nie daje za wiele.bo pomiot to same gówna,a ze słomą to obornik kurzy(żebyśmy się dobrze zrozumieli).i orałem na 15 cm

#35 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:02

Ziemniak przemysłowy czyli widzę, że każdy ma swoją jakby wersję ale tak szczerze dać obornika ok 5t/ha jest ciężko, tzn ustawić taką dawkę w rozrzutniku.

#36 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:16

Ziemniak przemysłowy ale 5ton czego? pomiotu? obornika kurzego? obornika bydlęcego? obornika świńskiego?

ja zawsze daje ok 10 rozrzutników na 1ha, czyli około 25-30t obornika świńskiego. Taka dawka jest zalecana, odpowiada np. przykryciu 1ha zielonej masy np z gorczycy, facelii, łubinu czy saradeli.

#37 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 listopad 2010 - 14:57

Ziemniak przemysłowy 5-7 pomiotu.pomiotu nie ma co porównywać do obornika.jest dużo silniejszy.u nas wszyscy dużo dają bo jest sporo ferm i nie drogo wychodzi.a rozrzutnikiem 5 ton nie rozrzucisz.ja zawsze biorę usługę.rozrzutnik talerzowy bergmanna.nawet 1 tonę ci rozrzuci jak chcesz

#38 Share aXile

aXile

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 luty 2011 - 11:58

Ziemniak przemysłowy Zapraszam do odstawiania ziemniaków przemysłowych do firmy Jantar Sp z o.o. ZPZ Stolon

Edytowany przez aXile, 07 luty 2011 - 11:59.

#39 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 luty 2011 - 14:00

Ziemniak przemysłowy @aXile mam pare pytan;) wiesz moze jaką cene maja obecnie?? czy mozliwa jest kontraktacja?? jesli tak to czy daja cene minimalna?? ja w tym roku dopiero mam zamiar zasadzic ok. 8-10ha ziemniakow ale jadalnych bo w mojej okolicy tylko na to jest zbyt ale wiecej przy nich roboty niz przy przemysłowych(sortowanie itp) bede wdzięczny za odpowiedz:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 luty 2011 - 16:10

Ziemniak przemysłowy też jestem zainteresowany tą ofertą gdzie się znajduje zakład? cena, transport, termin odstawy, minimalna cena?