Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemniak przemysłowy

776 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 13:38

Ziemniak przemysłowy Witam.Na jakiej klasie ziemi te zmieniaki oddawały taki plon i przy jakim nawozeniu?sadzeniaki bierzesz co roku z Trzemeszna?masz moze na sprzedanie cos sadzeniaka?ja odstawiam do Bronisławia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemniak przemysłowy Dzisiaj, 12:54
  •  

#222 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 13:40

Ziemniak przemysłowy dochód czy przychód? liczyłeś to łącznie z dopłatami czy to sam surowiec? jaką miałeś obsadę na ha w Dawidzie a jaką w Dominatorze? czy zaobserwowałeś, że Dawid wykształcił w mniej dużych bulw a Dominator więcej mniejszych bulw?

#223 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 14:42

Ziemniak przemysłowy u mnie też david był drobniejszy.skrobia 20-21%.plon ogółem ok.40

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#224 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:04

Ziemniak przemysłowy Dzisiaj jechałem przez Trzemeszno to widziałem jak jechali jeszcze z ziemniakami. :blink:

#225 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 19:25

Ziemniak przemysłowy ,Ja mam ostatni kurs do trzemeszna 3 stycznia. Troche to niesprawiedliwe bo ponad 50% umowy odstawilem w sierpniu a to mialo sie nie liczyc do harmonogramu dostaw.!

Edytowany przez yarpen12, 28 grudzień 2012 - 20:51.

#226 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:35

Ziemniak przemysłowy ale bedziesz miał zajebistą dopłate za późna odstawe :ph34r:

#227 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:56

Ziemniak przemysłowy Tak ta doplata jest pocieszajaca. 30%!!! Jakbym dobrze zakopcowal to bylby niezly interes teraz wszystko sprzedac. A do calej kampani podobno jest tez 11% doplaty.

#228 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:21

Ziemniak przemysłowy miła wiadomość.ciekawe co bedzie z trzemesznem w nowym sezonie.ciezko bedzie o takie warunki jak dotychczas

#229 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:26

Ziemniak przemysłowy no jest coś niesprawiedliwego, bo jak gadałem z niektóymi rolnikami to zakończyli dostawę ziemników już w listopadzie! A w rozpisce przy umowie wszystkie dostawy są rozpisane od września do któregoś tam grudnia. A więc jak to jest?!

#230 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
    sport

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:49

Ziemniak przemysłowy dostawy w ramach umowy były rozpisane do 10grudnia.teraz jada tylko nadwyzki.u mnie wszystko poszlo na umowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 10 styczeń 2013 - 16:26

Ziemniak przemysłowy A jak wyszedł wam hektar uprawy ziemniaka na skrobie średnio dochód na czysto w złotówkach. bo liczę opłacalnośc na frytki i wychodzi to tak> koszty 3000zł nawóz, herbicydy 350zł, fungicydy 600zł, zaprawa 220zł,paliwo 150*5,3>795zł,desykacja 320zł łącznie 5285zł sadzeniaki dostaję. Dochód 40ton*370zł> 14800zł.
plus ewentualna dopłata od odbiorcy za jakość ale ją pominę. czyli na czysto bez amortyzacji maszyn 9515 i po odliczeniu jeszcze kosztów nie przewidzianych zostanie 9000zł z ha.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#232 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 17:42

Ziemniak przemysłowy jakie dawki nawozu są w tej kwocie 3tys.
odbiór z domu?

Edytowany przez przemol87, 10 styczeń 2013 - 17:43.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#233 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:46

Ziemniak przemysłowy Nawozu to tak sobie życzą. 300-350 kg N. 200-250 kg P i 300-320 kg K w zależności od stanowiska liczy się wszystko przedplon, poplon obornik. odbiór z domu w zależności od możliwości magazynowania oraz wydajności kopania. 3-4 opryski fungicydami oraz desykacja.ziemniak przebrany nie obity, i zalecają wolniej kopać.ale nie długo przyjedzie przedstawiciel to będę wiedział wszystko. Chociaż trudno mi w to uwierzyć że takie dawki nawozu dają,ale pożyjemy zobaczymy. Uprawia się odmianę innowator.
Może jak ktoś ją uprawiał to niech podzieli się wiedzą jak rośnie ta odmiana.

#234 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:11

Ziemniak przemysłowy ten przedstawiciel to jaką firme reprezentuje

#235 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 12:48

Ziemniak przemysłowy Mccain

#236 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:33

Ziemniak przemysłowy koledzy mam pytanie odnośnie obornika pod ziemniaki skrobiowe-stosuje od kilku lat pomiot kurzy-po żniwach idzie właśnie pomiot w ilości ok 12t/ha, następnie brona talerzowa, siew gorczycy jako poplon. Prawie zawsze jak jest przekropnie gorczyca wyrośnie bardzo ładna, a więc poplon super ale mam pytanie czy dobrze robię? Zaczynam się zastanawiać czy nie daję tego kurzaka za wcześnie i to gorczyca z niego najbardziej czerpie korzyści? Czy przez zimę składniki z obornika nie pójdą z wodą, np azot, potas, fosfor? Czy nie lepiej byłoby pomiot rozwieść wczesną wiosną i płytko zaorać? Z drugiej strony orka wiosną jest mniej wskazana chociażby na przesuszanie gleby. Co myślicie?

#237 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:57

Ziemniak przemysłowy wiadomo ze im wczesniej damy obornik tym lepiej, bo jest czas na rozkład. Gdzieś czytałem że obornik dany od razu na ścierń, rozłoży się w 75% na przyszły sezon, obornik pod orke zimową w 50%, a wiosną lepiej nie mówic :)
u nas zawsze obornik (świński) dajemy pod orke zimową, co roku regularnie, na kawalki gdzie planowany jest ziemniak.

proponuje u Ciebie tak: po zniwach brona talerzowa, siew gorczycy, brona talerzowa, obornik i orka zimowa. W zadnym wypadku obornik wiosną i orka wiosną. chyba ze u ciebie nie ma problemu z wodą w trakcie sezonu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#238 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:18

Ziemniak przemysłowy @pawelec powiedziałbym ze zalezy od ziemi. W mojej okolicy kiedys bardzo popularny był pomiot i wiekszosc (w tym i moj ojciec) stosowala go wiosna w ilosci ok20kilku ton, rezultat bardzo dobry

Edytowany przez przemol87, 11 styczeń 2013 - 21:19.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#239 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:41

Ziemniak przemysłowy jesli dawales regularnie na te same kawalki to ok, zgodze sie. Ale po zastosowaniu obornika/pomiotu wiosną, wszystkie skladniki są dostepne dla roslin dopiero na drugi rok.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:55

Ziemniak przemysłowy nie zgodze sie z tym, pomiot byl dawany co drugi rok pod ziemniaki i jesli gdzies poszlo podwojnie to bylo to widoczne juz podczas wschodów